Ziraat Bankası Telefon Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Telefon Güncelleme Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası Telefon Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası telefon numarası değiştirme işlemi yapabilmek için bankaların sunmuş olduğu birçok yol bulunmaktadır. Bu yollardan herhangi birinin tercih edilmesi halinde kolaylıkla bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Genel itibariyle Ziraat Bankası telefon güncelleme işlemi bankaların önem verdiği bir durumdur. Zira bu şekilde telefon numaraları üzerinden bankalar pek çok hizmet yürütmektedir. Kısacası telefon numarasının değişikliği bankaya iletilmesi gereken bir durumdur. Müşteriler de telefon numaraları üzerinden birçok bankacılık faaliyetlerini yerine getirdiği için gerçekleşen değişikliğin bankaya en kısa sürede bildirilmesi önem kazanmaktadır.

Göz atabilirsiniz:

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme İşlemi

Ziraat Bankası telefon numarası değiştirme işlemi, bankaların büyük önem verdiği bir durumdur. Çünkü bankalar genel itibariyle telefon numaraları üzerinden sağlıklı hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Ayrıca bir müşterinin bankayı araması durumunda, herhangi bir şekilde kart numarası bilgilerini ya da müşteri numarasını vermesine gerek yoktur. Zira bankalar, müşterilerin telefon numaraları üzerinden bu bilgileri elde etmektedir. Bundan dolayı bankalar için müşterilerin telefon numaraları önem taşımaktadır. Müşterilerin telefon numarası değişikliğini bankaya iletmesi için, ziraat bankası pek çok alternatif yol belirlemiştir. Bu yollardan herhangi birisi seçilerek rahatlıkla işlem yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Telefon Numarası Değiştirme İçin Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme için müşteri hizmetleri, bu işlemleri yapabilmek adına önemli bir yoldur. Bu yöntemin kullanılması halinde kısa sürede telefon numarası değiştirme işlemi gerçekleşebilecektir. Ayrıca yapılacak olan işlem gayet kolay yollar barındırmaktadır.  Telefon numarası değiştirme işlemi için müşteri hizmetlerini aramak yeterli olacaktır. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için bankanın 0850 222 00 00 numarasını tuşlamak yeterli olacaktır. Gerçekleştirilen konuşma esnasında müşterinin; telefon numarasını değiştirdiğini ve yeni telefon numarasının bankanın kayıtları altında bulunmasını istediğini belirtmesi gerekmektedir. Böylece müşterinin yeni telefon numarası bankanın kayıtları altına alınmış olacaktır.

İlgili Yazılarımız;

  • Tüm Detaylarıyla Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Başvurusu Yazıya Git
  • Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti Yazıya Git
  • Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma Yazıya Git
  • Ziraat Bankası Sim Kart (Telefon) Bloke Kaldırma Yazıya Git

Ziraat Bankası Telefon Güncelleme ve Değiştirme İçin Banka Şubesi

Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme için banka şubesi bir diğer yöntemi temsil etmektedir. Bu yöntem ile birlikte ziraat bankasının herhangi bir şubesine giderek işlem yapmak mümkündür. Bu yöntem, diğer yöntemler gibi kolay ve basit adımlar gerektirmektedir. Telefon numarası değişikliği için bankanın herhangi bir şubesine giderek, bu işlemin gerçekleşmesi talep edilebilmektedir. Fakat banka söz konusu işlem için illaki TC kimlik belgesi isteminde bulunacaktır. Bundan dolayı hazırlıklı gitmek daha faydalıdır. Bunun yanı sıra banka yetkilileri telefon numarası değiştirme işlemi için müşterilere bir form verecektir. Bu formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Telefon Güncelleme ve Değiştirme İçin ATM Yolu

Ziraat bankası telefon numarası güncelleme için ATM yolu son yöntemi temsil etmektedir. Bu yöntem ile birlikte kolaylıkla istenilen işlem gerçekleştirilebilir. Ayrıca bu yöntemin uygulanması kolay ve basit adımlarla uygulanabilmektedir. Telefon numarası değiştirme işlemi olan ATM yönteminde izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • İlk olarak Ziraat Bankası’nın herhangi bir bankamatiğine gitmek gerekmekte,
 • Kredi kartı ya da banka kartı kullanılarak bankamatiğe takılması,
 • Gerekli olan şifrenin yazılması,
 • İşlem menüsüne gelindiğinde “ kayıtlı kişisel bilgileri düzenle” seçeneğine tıklamak, son olarak yeni telefon numarasının yazılması ile kaydetmek

Telefon Numarası Değişikliğinin Bankaya İletilmesi Neden Önemli?

Telefon numarası güncellemesinin bankaya iletilmesinin önemli birkaç nedeni bulunmaktadır. Genel itibariyle telefon numaraları üzerinden birçok bankacılık faaliyetleri yerine getirilmektedir. Özellikle internet üzerinden alışverişlerde telefon numarası ve internet bankacılığı için de telefon numarası gerekmektedir. Fakat telefon numarası değişikliğinin bankaya iletilmemesi bu faaliyetlerden yararlanamamaya neden olmaktadır. Bu şekilde bir mağduriyet yaşamamak için değişen telefon numarasının bankaya iletilmesi gerekmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kredi-karti-basvuru-sonucu-sorgulamasi/
 2. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kredi-basvuru-sonucu-ogrenme/
 3. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-aninda-kredi-basvurusu/
 4. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kredi-oranlari/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz