Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat Bankası Personel Alımı
Ziraat Bankası Personel Alımı

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ziraat Bankası personel alımı için başvuru yapacak adaylar yeni yıl içinde de bu başvurularını yapacaklardır. Ziraat bankası sürekli personel alan ve boş pozisyonlar çıkartan bir bankadır. Ülkemizin 100 yıldan fazladır kamu bankası olan Ziraat Bankası en güvenilir ve en sağlam bankalardan birisi olarak gözüme çarpar. Bu sebeple bu bankada çalışmak isteyenlerde epeyce bir fazladır. Devlet bankası olduğu için çalışma şartları daha esnek olan Ziraat Bankası kendi şartlarına uygun adayların iş başvurularını kabul etmektedir. Ayrıca bu bankanın yılda 4-5 kez banka sınavı yaptığını da söylemek gerekiyor. Banka sınavlarında iyi not alan adaylar personel ilanlarına başvurularını bırakabilirler. Sizde iyi bir kariyer hedefliyorsanız bu bankanın resmi internet sayfasındaki kariyer ilanlarına göz gezdirebilirsiniz. İşte banka personeli olmanız için bankanın istediği genel şartlar.

  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlan İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulaması Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Emekli Promosyon Ödemesi Ne Kadardır? İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Yapı Kredi Bankası Personel Alımı İçeriğe Git

Okuyabilirsiniz: Bankacı Maaşları Ne Kadar?

Ziraat Bankası İş Başvurusu

Her yıl bu bankanın yaptığı sınavlar ile birlikte birçok vatandaşımız iş sahibi olmuştur. Gişe personeli, operasyon elemanları, güvenlik görevlileri en çok başvuru yapılan işlerdir. Gişe personeli olduktan sonra bu bankada belirli süre sonra banka müdürünün görüşü ile bireysel veya ticari bankacılığa geçebilirsiniz. Ziraat Bankası kariyer hedefi olan tüm adayların önünü açan bir şubedir. Bu yüzden sizde bu bankadan personel alımları için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: Bankacı Olmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Göz Atabilirsiniz;

Ziraat Bankası Banka Sınavları

Genel olarak bir tarih belirlenmese de sınav olmadan önceki 30 gün içinde bu tarihleri resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. www.ziraatbank.com.tr adresinden kariyer bölümüne girerek üye girişi yapmalı ve bu üye girişinde ayrıca CV bırakmalısınız. Tüm bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz gerekiyor. 18 ile 30 yaş arasında olan en az lise mezunu tüm vatandaşlar Ziraat Bankası personeli olmak için başvuru yapabilirler. Başvuru yaptıktan sonra sınavlara katılacaksınız ve bu sınavları başarılı bir şekilde bitireceksiniz. Sınavlarda çıkan sorular çok zor değildir. Genel kültür ağırlıklı olan sorulardan oluşan bu sınavı geçtiğinizde ve personel başvurunuz kabul olduğunda yüz yüze mülakatlara katılacaksınız. Bu katılacağınız mülakatlarda zeka ve diksiyon sınavlarına gireceksiniz. Eğer herhangi bir sıkıntı yoksa banka personeli olarak başvuru yaptığınız pozisyonda işe başlayabilirsiniz. İşe başlamadan önce İstanbul veya Ankara ilinde bir seminere girecek ve bu seminerde eğitim alacaksınız. Ama bu süre içinde banka personeli olarak çalışmaya başlayacaksınız.

Göz Atabilirsiniz: Banka Sınavları Tarihleri Ne Zaman? Banka Sınavları Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/esnek-kredi-veren-bankalar-2020-basvuru-sartlari/
  2. https://www.kredivepara.com/bankaci-maaslari-ne-kadar/
  3. https://www.kredivepara.com/ssk-emekli-maasi/
  4. https://www.kredivepara.com/banka-sinavlari-ne-zaman-yapiliyor/

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz