Bankkart Genç: Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Ziraat Bankası’nın öğrenciler için çıkarmış olduğu Bankkart Genç hakkındaki tüm detayları bu yazıdan öğrenebilir, kart başvurusunda bulunabilirsiniz. En belirgin özelliği olan hem kredi kartı hem de banka kartı olma özelliği sayesinde diğer kredi kartlarından kolayca sıyrılıyor. Alışveriş yaparken veya para çekerken tek yapmanız gereken hangi kartı kullanmak istediğinizi seçmek.

Bankkart Genç Özellikleri

 • Ziraat bankası öğrenci kredi kartı olan Genç Bankkart’tan hesabınızda para olmadığı zamanlar herhangi bir faiz ödemeden 375TL nakit avans çekerek alışveriş imkanına erişirsiniz. Harçlık avansı olarak tanımlanan bu uygulama KYK öğrenim krediniz ya da bursunuz devam ettiği sürece kullanabileceğiniz bir miktardır.
 • İnternet üzerinden alışveriş yapacağınız zaman hem banka kartı hem kredi kartı özelliklerini kullanarak alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternet şubesi veya ATM’leri kullanarak telefonunuza kontör yükleme ya da fatura ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.
 • ATM ya da internet şubesini kullanarak bankaya gitmenize gerek kalmadan para yatırm/ çekme, fatura ödeme, havale/ EFT ve daha birçok bankacılık işlemini anında yapabilirsiniz.
 • Para çekmeniz gerektiğinde Ziraat Bankası ATM’lerinden herhangi bir ücret ödemeden anında çekebilirsiniz. Diğer banka ATM’lerinden çekerken ise belli bir tutar ödemeniz gerekebilir.
 • Hesap bakiyenizi öğrenmek istediğinizde bir SMS göndermeniz yeterlidir. Büyük harflerle BAKIYE  yazıp 4747’ye SMS gönderdiğiniz takdirde hesabınızdaki güncel bakiye bilgisi SMS ile tarafınıza gönderilecektir.

Ayrıca Bakınız: Ziraat Bankası öğrenci hesabı açma

Genç Bankkart Kredi Kartının Özellikleri

 • Bu kart tamamen ücretsiz alınabilmektedir.
 • Bu kredi kartından her gün her dakika ve de her saat nakit avans çekmeniz mümkündür.
 • Kartınızın kredi kartı özelliğini açtırdıysanız aynı gün içerisinde 90 TL‘ye kadar olan işlemlerinizde temassız bankacılık özelliğini kuıllanabilirsiniz. Kredi kartı özelliğini açtırmadıysanız banka kartınızda para varsa ancak o zaman bu işlemi yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı ile alışveriş yaparsanız bu alışverişler sayesinde hesabınızda Maxi Puan’lar biriktirir ve bu puanları dilediğinizce harcayabilirsiniz.
 • Maximum üyesi olan işletmelerde taksitli alışveriş ve ek kampanyalardan yararlanma şansına sahipsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır (Genç Bankkart)

 • KYK (Kredi Yurtlar Kurumu)’dan öğrenim kredisi yahut burs alan üniversite öğrencileri için özel tasarlanmış olan bu kart hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabilmektedir.
 • Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı Genç Bankkart başvurusu için yapmanız gereken tek şey büyük harflerle GENC BANKKART yazıp, 4747’ye göndermektir.
 • Yeni Genç Kartınız varsa ve henüz kredi kartı özelliğini açtırmadıysanız o zaman size en yakın şubeye gidip başvuru isteğinizi dile getirmelisiniz.
 • Kredi kartı özelliğini açtırmanıza müteakip alışverişlerinizde dilerseniz Harçlık avans limitini, dilerseniz banka kartınızın limitini, dilerseniz de kredi kartınızın limitini kullanabilirsiniz.
 • ATM yahut POS cihazlarında herhangi bir işlem yapacağınız zaman öncelikle kredi kartı mı, banka kartı mı olarak kullanacağınızı seçin. Sonrasında istediğiniz kartla işleminize devam edin. Ayrı kart, ayrı şifre gibi problemlerden kurtulun.
 • Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu tüm kredi kartlarına başvuru için: Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Bakiye Sorgulama

 • Ziraat Bankası’nın öğrenciler için tasarladığı Genç Bankkart için dilediğiniz zaman bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Hesabınızda bulunan bakiyeyi öğrenmek için 3 farklı şekilde sorgulama şansınız bulunmaktadır.
  • Bunlardan ilki cep telefonunuzun mesaj bölümünü büyük harflerle BAKIYE yazmak ve bu mesajı 4747 numarasına mesaj göndermektir. Bu sorgulama işlemi ile bankada bulunan ilk on hesabınıza ait tüm bakiye bilgileri tarafınıza mesajla gönderilecektir.
  • Sadece bir hesaba ait bakiye bilgisini öğrenmeye çalışıyorsanız bu durumda yine büyük harflerle BAKIYE ve ardından bir boşluk bırakarak ilgili hesabın (Ek No)’sunu yazmalı ve 4747’ye mesaj göndermelisiniz.
  • Son olarak ise müşteri numarası bilgili ile sorgulama yapmaktır. Bunun için ise cep telefonunuzun mesaj bölümüne yine büyük harflerle BAKIYE yazmalı ve ardından bir boşluk bırakarak müşteri numarası bilgisini yazmalı ve 4747’ye mesaj göndermelisiniz. Bu üç sorgulama işlemi ile de bilgiler telefonunuza SMS ile gelecektir.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Başvuru Kanalları

Başvuruyu gerçekleştirebilmeniz için 3 seçeneğiniz bulunmaktadır.  Başvuru yapabileceğiniz kanallar:

Başvuru Sonucunu Öğrenme

SMS ile yapılan başvurulardan sonra başvurunun olumlu ya da olumsuz olduğu bilgisi yine SMS ile tarafınıza aktarılacaktır. 444 00 00 numaralı telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen başvurularda ile müşteri temsilcisi aracılığıyla kredi kartı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Zaten başvurunuzu banka şubelerinden birine giderek gerçekleştirdiyseniz bankadan başvuru sonucunu direk öğrenebilme şansına erişmiş olursunuz.

Öğrenci Kredi Kartı Faiz Oranları

Genç Bankkart Faiz Oranları

Alışveriş için belirlenmiş olan asgari faiz oranı %1.65‘dir. Gecikme faizi ise %2.14 olarak belirlenmiştir. Nakit avans faizi de alışveriş faizi gibi %1.65‘dir. Sonradan taksit faizi, taksitli nakit avans faizi de %1,65‘dir. Yurt dışı nakit avans ücreti ve yurt içi nakit avans ücreti için %3.5 faiz oranı belirlenmiştir.

Genç Bankkart Kredi Kartı Faiz Oranları

 • Alışveriş, nakit avans, sonradan taksit, taksitli nakit avans faiz oranları %1,65 olarak belirlenmiştir. Gecikme faizi ise %2.14 seviyesindedir. Yurt dışı ve yurt içi nakit avans ücreti faiz oranları ise %3.5‘dir.

Kaynak : 1

Bankkart Genç: Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı” üzerine 155 düşünce

  1. admin Yazar

   10-15 gün içinde ödenirse sorun oluşmayacaktır, ancak ödeme daha çok süre gecikirse banka tarafından aranıp borcunuzun ödenmesi talep edilecek, eğer yine ödemeyi gerçekleştiremezseniz bu durumda yapılandırmaya sokulması gündeme gelecektir.

   Cevapla
    1. admin Yazar

     yapılandırma borcun ödenemediği durumlarda, borcun üzerine faiz eklenerek daha çok takside bölünmesi ve ödenilebilir bir hale gelmesi olarak tanımlanabilir.

     Cevapla
 1. Rabia

  Kyk kredisinden hariç kartın 300 liralık daha limiti vardı. Atm’den arttırdım fakat şu an limitimin miktarını bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   telefon bankacılığı hizmetini arayarak, banka şubesine giderek ya da internet şubesi üzerinden limitini öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 2. anka

  Bilgilendirme için teşekkürler. Harçlık avans özelliği sadece alışverişte mi geçerlidir? ATM’den çekme özelliğimiz var mı?

  Cevapla
 3. Yusuf

  Bu avans tam olarak nedir? Avanstan herhangi bir miktar çektiğimiz zaman kredi tutarından mı azalıyor? Şu an hesapta para yok ama avans bölümünden 350 lira çekebiliyorum

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Avans o çekebileceğiniz 350TL’dir. Yani ufak çaplı bir kredi gibi düşünülebilir. Anlık ihtiyaçlarınızı gidermek için çekebilir ve sonrasında ufak bir faizle geri ödeyebilirsiniz.

   Cevapla
    1. admin Yazar

     Şayet bu şekilde bir ödeme talimatı verdiyseniz krediniz yattığında borcunuz ordan otomatik çekilecektir, eğer çekilmiyorsa sizin manuel olarak bu borcu yatırmanız gerekecektir.

     Cevapla
 4. Elif

  Kredi kartı borcum var sms olarak asgari ödemem oldugu halde atm de asgari ödemeniz yapılmıştır yazıyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   borcunuz olduğu halde böyle bir mesaj aldıysanız muhtemelen size yanlış bir mesaj gelmiştir.
   İşinizi garantiye almak adına bankanın herhangi bir şubesine giderek durumunuzu sorgulatabilirsiniz.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   Elbette diğer kredi kartlarında olduğu gibi Genç Bankkart ile de yapmış olduğunuz alışverişler sonrasında borcunuzu vakti geldiğinde ödemelisiniz.
   Aksi durumda faiziyle birlikte ödemek zorunda kalabilirsiniz.

   Cevapla
 5. Ygmr

  Merhabalar ben kredi alıyordum şuan mezun oldum ama kartım aktif hala kredi kartı özelliğini açtırma bilir miyim ? Telefondan yada şubeden

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Bunu yapmak istediğiniz zaman muhtemelen öğrenciliğinizin hala devam edip etmediğini öğrenmek adına tarafınızdan öğrenci belgesi istenecektir. Bu aşamada banka şubesine giderek ya da telefon bankacılığı hizmetini arayarak daha detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

   Cevapla
 6. Naciye

  Ben genç bankkartımın kredi kısmını kullandım ancak nasıl odeyecegimi bilmiyorum atmden baktım ama anlayamadım, nasıl ödeniyor?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Ne kadar kullandıysanız o kadarlık tutarı kartınıza yatırmalısınız. Otomatikman karttan o kısma para geçecektir. Eğer bu durum gerçekleşmezse banka şubesine başvurarak durumu izah edip yardım istemelisiniz.

   Cevapla
   1. Pınar Akbas

    Ben bursluyum. Kredi kısmından bir aydan fazla oldu para çektim ama tlfnuma hiç bir şekilde bankaya dair ödemeye dair hiç msj gelmedi parayı kendiliginden mi çekti acaba veya cekmismidir ?

    Cevapla
    1. admin Yazar

     bunu ancak internet şubesinden hesabınıza giriş yaparak ya da bankayı arayarak öğrenebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise bankamatiğe kartınıza takmak ve giriş yaparak işlem hareketlerini incelemektir.

     Cevapla
 7. ebru

  kredi kartındaki 500 tl ile harçlık avams olan 350 tl fark lı değil mi ? ben harçlık avansı kullanamıyorum

  Cevapla
  1. admin Yazar

   bu konuyla ilgili en doğru bilgiyi 444 00 00 no’lu Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı hizmetini arayarak öğrenebilirsiniz.
   Bu numarayı aradıktan sonra müşteri hizmetlerine durumu bildirirseniz size bu konuda yardımcı olacaktır.

   Cevapla
 8. Ezgi

  Merhaba benim 2 tane kredi kartım var ama birisinin borcu var digerini ise güncel olarak düzenli ödüyorum. Ve ziraat bankasının genç bankkart özelliği olan kredi kartından yararlanmak istiyorum. Kredi kartına başvurabilir miyim acaba ?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   borcunuz olan kredi kartı ziraat bankasının kredi kartı değilse ve öğrenci olduğunuzu bankaya ispatlayabiliyorsanız siz Genç Bankkart’ı alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için banka şubelerinden birine gitmeli ya da telefon bankacılığı hizmetini aramalısınız.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   kredi kartını aktifleştirmek için 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası telefon bankacılığı hizmetini aramalısınız. Bu konuda müşteri temsilcisi size detaylı bilgiyi verecektir.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   Kredi kartı ile kredinizin yattığı hesap aynı hesapsa bu durumda kredinizden çekilir. Aksi durumda krediniz yattıktan sonra sizin bu borcu internet bankacılığı, atm ya da banka şubeleri aracılığıyla ödemeniz gerekir.

   Cevapla
 9. Elif

  Genç bankkart kullanıyorum krediden 73 lira kulkanms alışveriş sırasında 15i son ödeme ben geciktirsem faiz uygulanacakms tahmini ne kadar faiz eklenir

  Cevapla
   1. smyye

    merhaba gençbankartın kredi kartı bölümünden 1200 tl lik taksitlendirme yapmak istiyorum bu mümkün mü aylık 100-200 gibi yatırsam?

    Cevapla
    1. admin Yazar

     Bu şekilde bir şey yapmanız mümkün değil çünkü kartın limiti 1200TL değil. Yani böyle bir işlem için limiti 1200TL olan bir kredi kartına sahip olmanız gerekir.

     Cevapla
     1. hg

      500 liralık limitimiz var. taksitlendirme yapar isek diğer aylar da da 500 lirayı tekrar taksit yaptırabilir miyiz ?

 10. G

  Merhaba benim kredi kartı özelliğim açık değil fakat birine para göndermem gerekse bu kartımı kullanarak havale yapabilir miyim?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   havale göndermeniz için kredi kartına ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bankanın internet şubesine erişerek hesabınızda para olduğu sürece havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 11. furkan

  ben genç bankkarttan kredi kartından alışveriş yaptım son ödeme tarihini verdi ama atm den borcumu ödeyemedim nasıl ödeyebilirim yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   ATM’den ödeyemediyseniz ya banka şubelerinden ya da internet bankacılığına girerek hesabınız üzerinden ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 12. Birkan

  Geçen ay 125 tl olan nakit avansı çekmiştim.Bursum yattığında geri yatıracaktım ancak 125 tl yenilenmişti.Bursumdan da kesilmemişti.Anlam veremedim?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Muhtemelen vakti geldiğinde hesabınızdan kesilecektir. Kesilmediği durumda da bankayı arayıp bu konuda bilgilendirmeniz en doğru adım olacaktır.

   Cevapla
 13. merve

  Ben kredi limitinden 116 liralık alışveriş yaptım. Son ödeme tarihi bugün. Nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum. Bugün baktım borç yok diyordu. Çözemedim yardımcı olur musunuz

  Cevapla
  1. admin Yazar

   böyle bir sorun yaşadıysanız banka şubelerinden herhangi birine danışmalı ya da telefon bankacılığı hizmetini arayarak destek almalısınız.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   Bursunuz yattığında borcunda ödeme tarihi geldiyse direk olarak burstan kesinti yapılabilir. Bunun gerçekleşmemesi durumunda sizin manuel olarak borcu yatırmanız gerekecektir.

   Cevapla
 14. burak

  hocam ben burs ve kredı almıyorum okulum uzadıgı ıcın ama kredı kartını kullanabılıyorum gecen gun kartım kırıldı zıraata gıtsem tekrar alabılır mıyım ?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Bu konuda en doğru bilgiyi telefon bankacılığını arayarak ya da banka şubesine giderek öğrenebilirsiniz. Ancak muhtemelen kredi kartınızı yenileyeceklerdir.

   Cevapla
 15. Ayşe

  Hesabında para vardı ancak yaptığım alış veriş sonrası hesabımdan para çekilmediği gördüm kredi kartı olarak mı işlem görmüştür? Ödemesi ne şekilde gerçekleşir?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   eğer alışverişinizi yaparken hesabınızda para yoksa bu durumda kredi kartı kısmından çekilmiştir. Vadesi geldiğinde bu borcu ödemeniz gerekecektir.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   banka şubesine gitmeli ya da telefon bankacılığı hizmetini arayarak isteğinizi dile getirmelisiniz.

   Cevapla
 16. Hayrettin

  kredi kartı hesap özetinde otomatik ödeme için teşekkürler yazıyordu bu bankkarttan otamatik ödememi yapmış kendi kendine

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Şayet bursunuz yattığında borcun çekilmesine dair bir bildirimde bulunduysanız ödemeleriniz otomatik olarak gerçekleşir. Eğer böyle bir bildirimde bulunmadıysanız bu durumda banka şubesine gitmeli ya da telefon bankacılığı hizmetini aramalısınız.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   Eğer bu şekilde bir talimat verdiyseniz bursunuzun yatmasıyla birlikte kesilebilir. Siz bu süreci bekleyin kesilmediği durumda manuel olarak borcu yatırın. Eğer işlemlerin otomatik olarak gerçekleşmesini istiyorsanız telefon bankacılığını kullanarak müşteri temsilcisine bu yönde talimat verebilirsiniz.

   Cevapla
 17. Kadriye

  Gençbankkartının kredi kartı özelliğinden
  alışveriş yaptım ama daha sonra o sitede ürünler kalmamış o yüzden para iadesi yapıldı.Bu iade kartıma ne kadar sürede yansır.

  Cevapla
  1. admin Yazar

   İadenin kartınıza yansıması alışveriş yaptığınız yerle de bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ancak maksimum 5-6 iş günü içerisinde iade gerçekleşmelidir. Gerçekleşmemesi durumunda ilk olarak alışveriş yaptığınız yeri ardından da bankayı aramanız gerekebilir.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   Kullanmadığınız durumda herhangi bir borç çıkmayacaktır. Ayrıca Finansbank’ın sunmuş olduğu Enpara hizmeti ile de EFT,havale işlemlerinin hiç birine ücret ödemeden bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 18. AdmiN

  Merhaba bende harçlık avans olarak bi miktar para çektim eğer borcumu ödemem 1 ay geçikirse ne yapmam gerekir yapilandirmaya hemen girmez umarım yardımci olursanız sevinirim.

  Cevapla
  1. admin Yazar

   1 ay gecikme durumunda yapılandırma söz konusu olmaz. Sizin bu aşamada yapacağınız en güzel şey borcunuzu fazla geciktirmeden ödemek olmalıdır.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   Bu konuda detaylı bilgi almak ve internet bankacılığını açtırmak için Ziraat Bankası Telefon Bankacılığını aramanız gerekmektedir.
   Telefonunuzdan 444 00 00 numarasını tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanmalı ve internet bankacılığını açtırmak istediğinizi söylemelisiniz.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   Bu konuda detaylı bilgiyi almak için 0850 220 00 00 Telefon Bankacılığı hizmetini aramalısınız. Müşteri temsilcisine bağlanarak durumu izah ederseniz size gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   isterseniz internet şubesinden vadesiz hesabınız aracılığıyla yatırabilirsiniz, isterseniz de bankamatiklerde ödeme kısmından yatırabilirsiniz.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   kartınız internet kullanımına açık olmayabilir. bunu açtırabilmek için banka şubesine gitmeli ya da telefon bankacılığı hizmetini arayıp bilgi almalısınız.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   Üstelik hesabında para olmadığında da faizsiz/masrafsız 350 TL ekstra alışveriş fırsatı sunan Harçlık Avans’ını KYK bursun ya da öğrenim kredin devam ettiği sürece kullanabilirsin. Bu anlamda yaş sınırı belirtilmemiş.

   Cevapla
 19. Burcu

  Merhaba ben genc bank kart kullaniyorum iki tane ozelligi var zaten biliyorsunuz kredi karti ve banka karti olarak ben bu kredi karti olarak islem yaptigimda tek seferde 500cekebiliyor muyum

  Cevapla
 20. Elif

  Alışveriş yaparken bankar kredi den krediyi seçtim borcumu nasıl ödeyeceğim ve kaç gün içinde ödemem lazm

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Ödemeyi kredi kartını seçerek yaptıysanız kişiden kişiye değişen son ödeme tarihini baz almanız gerekecektir.

   Cevapla
 21. melike

  Mezun olduktan sonra genç bankkartımın kredi kartından yararlanabilirmiyim ve limitini yükseltebilme imkânımız var mı acaba

  Cevapla
  1. admin Yazar

   mezun olduktan sonra öğrenciliğiniz devam etmeyeceğinden dolayı banka sizin bu karttan yararlanmanızı muhtemelen engelleyecektir. Bu aşamada en doğru bilgiyi bankayı arayarak ya da şubelerden herhangi birine giderek alabilirsiniz.

   Cevapla
 22. yasemin

  Ben kartın kredi kısmından 100 tl çektim fakat nasıl ödiyebilirim bilmiyorum. Krediler yattıkları zaman ordan otomatikman ödenir mi?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Kredi yattıktan sonra otomatik ödenmesini bekleyin, eğer bu işlem otomatik bir şekilde gerçekleşmezse bu durumda banka şubelerinden, internet bankacılığından ya da ATM’lerden borcunuzu ödeyebilirsiniz.

   Cevapla
 23. Recep

  Kredi kartinin 500 lirasini kullandim ama borc olarak 512 lira gosteriyo kredi kartinin limiti 500 lira iken bu nasil oluyo. Asgerisini zamaninda odeyince zam gelmiyor biliyordum. Birde asgerisi paranin ne kadari oluyor.

  Cevapla
  1. Recep

   Kredi kartinin 500 lirasini kullandim ama borc olarak 512 lira gosteriyo kredi kartinin limiti 500 lira iken bu nasil oluyo. Asgerisini zamaninda odeyince faiz gelmiyor biliyordum. Birde asgerisi paranin ne kadari oluyor.

   Cevapla
   1. admin Yazar

    Siz muhtemelen son ödeme tarihini geçirmişsiniz ve bundan dolayı da bu şekilde bir faiz söz konusu olmuş.

    Cevapla
  2. admin Yazar

   borcunuza faiz işlemiş ve faizli olarak ödemeniz gerekecektir. Asgari tutarı internet bankacılığına girerek ya da hesap ekstrenize bakarak öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 24. admin

  Genç bankkartın kredi kartı kısmından internetten alışveriş yapsam ve sonra dönem borcunu zamanında ödesem,az da olsa faiz öder miyim?

  Cevapla
 25. hakan

  mrb ben internet bankacılığını kullanıyorum sıfremı unttm fakat kart nomu yazdığım takdırde açılacak kartın uzernde 16 hanelı ama 10hanelı bır numarama ıstıyr hangısı acaba yardmcı olurmsnz

  Cevapla
  1. admin Yazar

   kart numaranız 16 haneli olacaktır. Sizin bakmış olduğunuz 10 haneli olan muhtemelen hesap numaranızdır.

   Cevapla
 26. Seher

  Benim kredi kartı borcum var ödemedim bugun nakit avans kısmı kapatıldı diye mesaj geldi o parayı banka otomatik olarak borca alırmı

  Cevapla
  1. admin Yazar

   borcunuz varsa onu ödemeniz gerekecektir. Burs yattığı anda para otomatik çekilmezse sizin manuel olarak borcunuzu ödemeniz lazım.

   Cevapla
 27. Mert Ercoban

  Iyi günler ben kredi karti ozelligini actiramiyorum 2 dir subeye gittim ama olmuyo . Musteri hizmetleriylede konustum pek bilgi alamadim . Sizce benimle alakali sorun olabilirmi olursada neler olabilir mesela ? Kyk dan burs aliyorum

  Cevapla
  1. admin Yazar

   bu konuda muhattap alacağınız yer ya banka şubeleri ya da telefon bankacılığı hizmetidir. Ancak işinizi garantiye almak adına banka şubesine gitmeniz yararınıza olacaktır.

   Cevapla
 28. pınar

  Gençbank kartımın kredi kartı borcu telefonuma sms geliyordu ama 2 3 aydır gelmiyor harcama yaptığım halde

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Sistemde oluşan bir arızadan dolayı böyle bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. 444 00 00 nolu Ziraat Bankası telefon bankacılığı hizmetini arayarak ya da banka şubelerinden herhangi birine giderek detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   banka kartına başka bir ilden para yatırabilirsiniz. Bunu yapabilmek için banka atm’lerinden herhangi birini kullanarak para yatırma bölümünü seçmeli ve bilgileri girerek yatırma işlemini tamamlamalısınız. Bununla birlikte alternatif olarak banka veznelerinden de para yatırma işlemini yapabilirsiniz. Banka şubelerinden yatırma karar verirseniz sizden masraf kesilebileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

   Cevapla
 29. Burcu

  Birde bende kredi olarak para çektim ama hala sms olarak borç ödeme tarihim gelmedı sizce neden 1 ay oldu

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Kimi zaman SMS sistemlerinde sıkıntı yaşanabilir. Bu borcunuz olmadığı anlamına gelmeyecektir.

   Cevapla
 30. Sude

  Bugün harçlık avans cekemedim çok acil lazımdı fakat geçen ay sadece 200 tl cektigim halde başka para cekemedim.bilgilendiriseniz sevinirim.

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Muhtemelen o kadarlık avans limitiniz kalmıştır. Daha detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası telefon bankacılığı ya da şubesine danışmalısınız.

   Cevapla
 31. buse

  Merhaba bursumun banka karti miktarini kullandim gecen ay kredisindende 110 tl kullandim bu ay asgerisini odedim fakat bu ay cekemiyorum limit yetersiz diyorama hesap bilgilerinde daha 350 tl kullanabilecegimi soyluyor bu durumda ne yapabilirim ?

  Cevapla
 32. buse

  Merhaba bursumun bankamatik kartinda 400 tl mi cektim gecen ay kredi kartindanda 110 tl cekmistim bu ay kredi kartinin asgerisini gunu gecmeden odedim fakat bu ay cekemiyorum limitimin yetersiz oldugunu soyluyor fakat hesap bilgilerine baktigimda daha 350 tl kullanabilecegimi soyluyor bu durumda ne yapabilirim yardimci olur musunuz?

  Cevapla
 33. sevgi

  merhaba,
  ben genç kartımı bu yıl kullanmaya başladım.Parayı çektim hesabımda hiç para kalmamıştı fakat acil bir iş için banka kartı özelliğinden 300tl kadar bir miktar daha kullandım.Daha sonra bana mesaj gelmeye başladı. Asgariyesi şukadardır şu zamana kadar yatırmanız gerekiyor yatırmazsanız kredi sicilinize işleyecektir… ben bu durumu anlayamıyorum.Aynı karttan ablamda da var onda böyle asgari vs. para yatırmak gerekmiyor.Bie dahaki ay hesabından düşürülüyordu çok kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 34. yasin

  Genç bankkart kredi kartı özelliğini kullanıyorum. 500 lira limiti var. Diğer bankaların kredi kartı gibi düzenli ödeme yapıldıkça limiti artıyor mu?

  Cevapla
 35. kenan

  Merhaba kredi kartı ödemeleri aksattığım için nakit avans özelliğim 4 ay once kapanmıstı tekrar acılması için hepsini ödemem gerekti bu ay toplamda 430 ödedim 70 lira kalmıstı ama yatıramadım 70 daha.

  430 uda harcadım su anda Son Ekstreden Kalan Borç hala 70 gözüküyor 70 lirayı yatırsam nakit avans özelliği açılır mı ?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Toplamda borcunuz 500TL ise ve nakit avans özelliği kapandıysa, muhtemelen tüm borcu ödemeden açılmayacaktır.

   Cevapla
 36. ahmet

  başka bir kredi kartına borcum var ve kredi notum da muhtemelen düşük. ama öğrenciyim ve genç kartın kredi kartı özelliğini açtırmak istiyorum. açtırabilir miyim sıkıntı olur mu ?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   muhtemelen açtırabilirsiniz. En garanti bilgiyi yakınınızdaki banka şubesine ulaşarak edinebilirsiniz.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   Limiti doldurmuş olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası telefon bankacılığını aramalı ya da banka şubelerinden birine gitmelisiniz.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   her ay asgari miktarı ödemeniz demek faiz ödemeyeceksiniz demek değildir. Bu tüm kredi kartları için geçerli olan bir durumdur.

   Cevapla
 37. tufan

  Kredi karti hesabimdan 500 tlnin hepsini nakit cekersem ve her ay gelen asgariyi duzenli sekilde ödersem toplamda 500 tlden fazla odemis olurmuyum faiz uygulanirmi

  Cevapla
 38. Mehtap

  Merhaba benim kyk kredi borcum vardi ben karttan kesilir hep diye odememistim. Bu ay mail aldim harclik avansimi kapatmislar. Bu durumda yatcak paradan taksit kesilir mi otomatik yoksa ödeme yapmam lazim mi ? Ben direk kyk dan yatan paradan ödemesini istiyorum kartim kapali ama icinden odeme yapar buyuk ihtimal degil mi?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Kimi durumlarda otomatik ödeme işlemi gerçekleşmeyebilir. Yapabileceğiniz en güzel şey banka şubasine gitmek ya da telefon bankacılığını arayarak bilgi almaktır.

   Cevapla
  1. admin Yazar

   EFT’yi gerçekleştirirken sizi bunu soruyor olmalı, eğer kredi kartını seçerseniz EFT’de kredi kartından gerçekleşmiş olur. Yine de bu konuda başarılı olamazsanız kredi kartından nakit avans çekimi yaparak banka hesabınız aracılığıyla EFT’yi gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
   1. Alim

    Mrb sayin admin benim kredi karti ozelligim basarili sonuclanmamistir diyor acaba neden farkli bankadaki kredi karti borcundan kaynaklanabilir mi??

    Cevapla
 39. Tugce

  Ben bu dönem mezun oldum. Kyk bursu da ay bitti. Ben yatacağını zannediyodum. Çünkü geçen aydan 250 civarında krediden kullanmıştım. Dedim bu ay da yatarsa otomatik ödeme yapar. Ama kyk bursu bu ay bitti 250 TL borç da ödenmedi. Ben şimdi nasıl ödiycem bunu. Ya da ödemeden bu borc tÜm kyk borcumun üstüne eklenir mi ?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Borcu KYK üstlenmez. O borcu ya bankamatikler aracılığıyla ya da banka şubeleri aracılığıyla ödemeniz gerekmektedir.

   Cevapla
 40. Ayşe

  Merhaba benm 500 lira kredi kartı borcum var bu borcu müşteri hizmetlerini arayarak taksitlendirebilirmiyim

  Cevapla
 41. Murat

  Merhaba ben genç bank tan 100 tl nakit avans çektim,diğer ay para yaptığında nakit avans borcu ödenmeden bakiye deki para biterse ne olacak bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla
 42. AYŞE

  MERHABA BEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİM :FAKAT OKULU UZATTIĞIM İÇİN KREDİM ARTIK YATMIYOR GENÇBANKKARTIMIN KREDİ KARTINA PARA YATIRDIM VE KARDEŞİMİN KYK YURT BORCUNU KREDİ KARTINDAN YATIRMAYA ÇALIŞTIM AMA OLMADI ACABA BANKKARTIN KREDİ KARTINDAN ÖDEME YAPAMIYOR MUYUM

  Cevapla
 43. Üzeyir

  Mrb iyi günler ben ziraat genç borcumu 3 dönem geciktirdim 550 borç olmuş bursumdan 300 kesmiş borca fakat 250 lira borç kaldı bu ay param yattı o borcu kesmemiş içinde kullanılabilir 250 tl duruyo fakat alışveriş yapamıyorum eğer bu borcu ödersem açılır mı yoksa kart kapanır mı yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 44. Mhsn

  Mrb benim gençbankartımda kredi kartı özelliği yok.. kartımı kaybettim kart yenileme başvurusu yaptım. Ayrıca iki bankadan kullandığım kredi kartları borcundan dolayı yasal takibe girdim fakat sonuç olarak tüm borçları odedim. Bu durumda yenilenen kartimda kredi kartı özelliği aktif olur mu.. ayrıca internet bankacılığında kredi kartı numarası ilk 4 ve son dört rakam gösteriyor ve kredi kartı durumuna ise rezerv yapıyor . Bu ne anlama geliyor kredi kartı özelliği aktif olduğu anlamina mi geliyor. Yeniledigim kart henuz tarafima ulaşmadı .

  Cevapla
 45. Muhtar

  Gencbankart kredi kartı özelliğinin açılması başvurudan sonra nekadar sürüyor ? ve açilir acilmaz kullanabilirmiyiz ?

  Cevapla
 46. Buse

  Ben ATM’den kredi kartı bölümünden 120 tl çektim son ödeme tarihi falan bilmiyorum bursumdan mı kesilecek ben geri mi yatırıcam hiç bilgim Yok yardımcı olurmusunuz lütfen

  Cevapla
 47. ozlem

  Geçen sene kredi almaya başladım. Başvuru yaparken Erciyes Üni.’sindeydim bu sene yatay geçiş yaptım.Kredi alırken hazırlıkla beraber 5 sene kredi alacağım diye taahhütname imzalamıştım bankada fakat şuan e-devlette 4 sene(kredi / Burs Bitiş Tarihi30/09/2019) görünüyor. Yani 4.sınıfta kredi alamayacak mıyım ?

  Cevapla
 48. Berkem

  Ben kredi kartı kısmını açtırmak için talepte bulundum fakat olumsuz sonuçlandı. Neden böyle olmuş olabilir?

  Cevapla
 49. VOLKAN

  Ben genç kartımın kerdi kartı özelligi askeri tutarı güzel çiktirdim diye kapatıldı aradan yaklaşık 3 ay geçtii açtıra bilirmiyim yine veya ne kadar bir süre sonra açılır yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 50. Nesli Akbas

  Kredi için son ödeme tarihini nasıl öğrenebilirim ve bu tarihten önce ödeyebilir miyim? Bi de harcadığım tutarı her ay biraz Biraz ödeme imkanım var mı

  Cevapla
 51. Özlm

  Merhaba ben kredi borcumun tamamını ödedim Ekim ayında kasım ayında ödeme yapamadım .Ama bu ay asgari ödeme yaptım acaba bursumun yarısında sıkıntı olur mu yada harçlık avans açılmadı mesela ondan da korktum bilgilendirir mısınız .

  Cevapla
 52. Zelo

  Burs aldığım halde telefonuma kredi kartı borcunuzun ödeme tarihi şeklinde mesaj gelmiştir bu ne dmeek oluyo

  Cevapla
 53. Büşra

  Ben genç bankartın kredi kartı kısmından haVale yapmak istiyorum 400 lira haVale yapılır mı ? Havale yapacağım hesap yapı kredi hesabı ve 400 lira havale yapar mı kredi kartı kısmından benim limit 500

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir