Ziraat Bankası öğrenci hesabı açma

Türkiye’de ve hatta dünyada hizmet veren bankaların hemen hemen hepsi öğrenciler için ayrıcalıklı banka hesapları tanımlamaktadır. Bu hesaplar sayesinde öğrencilere ekstra olanaklar sunulmaktadır. Ziraat Bankasından öğrenci hesabı açmak isteyen öğrenciler de belli şartları sağlayabildikleri durumda bu hesabı elde etmiş olurlar.

Ziraat Bankası Öğrenci hesabı nasıl açılır

Hem kredi kartı hem bankamatik kartı

Ziraat bankasının öğrencilere sunmuş olduğu bu avantajlı kart istenildiğinde sadece banka hesabı kartı olarak, istenildiğinde de kredi kartı olarak kullanılabilmektedir. Kartı kullanan öğrenci harcama aşamasında kredi kartından mı yoksa bankamatik kartından mı harcama yapacağını belirtir ve işlemi gerçekleştirir. Diğer hiç bir bankada öğrenciler için bu şekilde kullanışlı bir kart bulunmamaktadır.

BUNA BAKTINIZ MI?  Ziraat Bankası Kredi Kartı Adres Değişikliği

KYK’dan burs ya da kredi alınıyor olmalıdırBu kartı almanın en temel şartı Kredi Yurtlar Kurumu’ndan kredi ya da burs almaktır. Ziraat bankasından açtığınız bu hesap sayesinde cebinizde para kalmadığı zaman 350TL’ye kadar herhangi bir masraf ya da faiz ödemeden alışveriş yapma şansına erişiyorsunuz.  “Harçlık Avans” olarak tanımlanan bu hizmet sayesinde KYK’dan burs ya da kredi almaya devam ettiğiniz sürece yararlanabilmektesiniz.

Ziraat Bankası öğrenci hesabı açmak istiyorsanız burs ya da kredi alma şartını sağladıktan sonra cep telefonunuzun SMS bölümüne GENC BANKKART yazıp 4747’ye göndermelisiniz. Bu işlemin ardından durumunuz incelenecek ve uygun görülmesi halinde Ziraat Bankası Öğrenci hesabını açmış olacaksınız.

Genç Bankkart’ı aldıktan sonra kredi kartı özelliğiniz aktif değilse bunu aktifleştirmek için banka şubelerinden herhangi birine gitmeniz gerekecektir. Şayet bulunduğunuz bölgeye en yakın olan banka şubesini bilmiyorsanız Ziraat Bankası resmi web sitesine girerek size en yakın olan şubeyi tespit edebilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Otomatik ödeme talimatı kampanyaları 2015


Hesap bakiyesini öğrenme

Ziraat Bankası öğrenci hesabını açtırdıktan sonra yine tek bir SMS ile bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmeniz için cep telefonunuzun SMS bölümünü açmalı BAKIYE yazıp 4747’ye göndermelisiniz. Bu işlemin ardından maksimum 1 saat içerisinde bakiye bilgisi tarafınıza SMS ile bildirilecektir. Paranız bittiği durumda kredi kartı özelliği sayesinde 7 gün 24 saat boyunca para çekimi yapabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir