Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar bankalarda öncelikle bir hesap açarlar. Banka ürünlerinden yararlanmak için bu hesabın mutlaka açılması gerekir. Açılan bu hesap vadesiz TL olarak adlandırılır. Kredi kartınız, kullanacağınız kredilerin hepsi bu hesap olmadan sizlere tanımlanamaz. Bankanıza vadesiz TL hesabını direkt açabileceğiniz gibi, yapmış olduğunuz ürün başvurularından sonra bankanız size bu hesabı otomatik açacaktır. Açılan vadesiz hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırıp çekebilir, Havale ve EFT gibi günlük bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızda para olmadığı durumlarda sizlere banka belirli tutarlarda kullanabileceğiniz bir miktar tanımlayabilir. İşte bu KMH demektir. Yani, hesabınızdan paranızın olmadığı, maaşınızın yetmediği durumlarda EFT, Havale yapabilir, banka kartınızla size tanımlanan bakiye kadar alışveriş yapabilir, yine bu bakiyenizle faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Ek hesapların açılabilmesi için, kredi başvurularında izlenen usul takip edilmektedir. Yani kredi notunuz, kimliğiniz ve gelir belgeniz başvuru araçlarınızdır. Kredi notunuz düşükse eğer, diğer yazılarımızdan nasıl yükseleceğine dair bazı taktikleri kullanabilirsiniz. Ziraat bankası kredili mevduat hesabı limitini artırmak için yazımızı okumaya devam edin.

Dikkatinizi Çekebilir:

Kredili Mevduat Hesabı Limiti Nasıl Artırılır?

Ziraat Bankası eksi hesabınızın limitini arttırmak istiyorsanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek talebinizi iletmeniz gerekir. Eğer hesap hareketleriniz olumlu ise ve kmh ödemelerinizi geciktirmiyor iseniz herhangi bir aksilik olmadan eksi hesap limitiniz arttırılacaktır. Ziraat Bankası işte bu imkanı sağlamak amacı ile müşterilerine Kredili mevduat hesabı ürününü sunmaktadır. Kesintisiz Müşteri Hizmeti Bankamızda, sloganı ile müşterilere sunulan bu ürün sayesinde, müşteriler hesaplarında bakiye olmasa da ödemelerini zamanında yapabilmekte ve ATM’lerden para çekebilmektedir. Bankkart Combo ile ATM’lerden gün ve saat kısıtlaması olmadan kredi kullanmak ve sadece kredi kullanılan günler için faiz ödemek isteyen müşteriler için önemli bir avantajdır. Ziraat Bankasında kredili mevduat hesabı açmak için mutlaka vadesiz hesabın bulunduğu şubeye gitmek gerekiyor.

Göz Atabilirsiniz: Bankkart Combo Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Ziraat Bankasında Kredili Mevduat Hesabı için, sadece kredi kullanılan günler için faiz talep edilir. Kredi kullanıldığı gün hesaba para yatırılmış olması halinde banka bir günlük faiz alır. Bunun dışında hesabın ekside kaldığı gün üzerinden faiz ve faiz üzerinden de KKDF ve BSMV tahsil edilir. Faiz tahakkuku müşterinin talebine bağlı olarak ayda bir veya üç ayda bir yapılabilir. Ziraat Bankası bugün için Kredili Mevduat Hesapları’na aylık yüzde 2.02 faiz oranı uygulamaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kredili-mevduat-hesabi-nasil-acilir/
  2. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kredili-mevduat-hesabi-faiz-orani-nedir/
  3. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-taksitli-nakit-avans-nasil-cekilir/
  4. https://www.kredivepara.com/akbank-taksitli-nakit-avans-nasil-cekilir/
  5. https://www.kredivepara.com/qnb-finansbank-nakit-avans-nasil-alinir/