Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı Nedir?

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı Nedir?
Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı Nedir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bankada bulunan hesabınız da hiç para yokken para çekilebilir mi? veya önceden verilmiş otomatik ödeme talimatları gerçekleşir mi? Ya da kira ve taksit ödemeleri için düzenli ödeme talimatı verilmişse bu ödemeler yapılır mı? Ziraat Bankası işte bu imkanı sağlamak amacı ile müşterilerine Kredili mevduat hesabı ürününü sunmaktadır. Kesintisiz Müşteri Hizmeti Bankamızda, sloganı ile müşterilere sunulan bu ürün sayesinde, müşteriler hesaplarında bakiye olmasa da ödemelerini zamanında yapabilmekte ve ATM’lerden para çekebilmektedir. Bankkart Combo ile ATM’lerden gün ve saat kısıtlaması olmadan kredi kullanmak ve sadece kredi kullanılan günler için faiz ödemek isteyen müşteriler için önemli bir avantajdır. Ziraat Bankasında kredili mevduat hesabı açmak için mutlaka vadesiz hesabın bulunduğu şubeye gitmek gerekiyor.

Hesap Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

-Banka müşteriden nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisini,

-Adres bilgisini doğrulamak amacı ile en son gönderilen su, elektrik, doğal gaz ya da telefon faturasını ve müşterinin gelir düzeyinin görmek için bir belge,

Müşterinin talep ettiği limiti için bir değerlendirme yapar ve uygun göreceği limiti tespit ettikten sonra hesabı açar. Adres için e-devlet üzerinden ikametgah belgesi de alınabilir. Kredi kullandırılmadan önce bir Kredili Mevduat Hesabı Sözleşmesi yapılır. Banka mutlaka hayat sigortası yapılmasını istemez. Hayat sigortası yaptırmak tamamen müşterinin tercihidir. Maaşını Ziraat Bankası şubelerinden alan kişiler anlaşmalar gereği bu hesaba sahip olabilirken diledikleri zaman da iptal ettirebiliyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Taksitli Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Ziraat Bankasında KMH için, sadece kredi kullanılan günler için faiz talep edilir. Kredi kullanıldığı gün hesaba para yatırılmış olması halinde banka bir günlük faiz alır. Bunun dışında hesabın ekside kaldığı gün üzerinden faiz ve faiz üzerinden de KKDF ve BSMV tahsil edilir. Faiz tahakkuku müşterinin talebine bağlı olarak ayda bir veya üç ayda bir yapılabilir. Ziraat Bankası bugün için Kredili Mevduat Hesapları’na aylık yüzde 2.02 faiz oranı uygulamaktadır.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Kredili Mevduat Hesabının kapatılması için ilgili olan vadesiz mevduat hesabına para girişi yeterlidir. Bu durumda sistem otomatik olarak önce Kredili Mevduat Hesabındaki borcu kapatır. Ziraat Bankasında Kredili Mevduat Hesabının açılması ve işleyişi konusunda daha fazla bilgi, bankanın http://www.ziraat.com.tr/ internet sitesinden alınabilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: KMH Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz