Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma
Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Bireysel ve kurumsal müşterilerinin yanında olan Ziraat bankası kredi kartı borç yapılandırması ile birikmiş ve hala birikmekte olan borçların kapanması için güzel bir adım attı. İşte çalışarak gelir elde edebiliyoruz fakat bazı zamanlar ay içerisinde yaptığımız sürpriz harcamalar ile kendimize koyduğumuz limiti aşabiliyoruz. Kart ekstrelerimizi ödeyemediğimiz durumlar oluyor ve bu olan borcumuzun faiz işlenerek katlanmasına sebep olmaktadır. Buda borç yükümüzü epeyce ağırlaştırıyor ki ödenmeyecek duruma geliyor. Ekstreniz geldiği zaman borcun ödenmemesi halinde yasal süreçlere başvurma yetkisine sahip olsalar da birkaç ay bekleyerek borcunuzu kapatmanızı bekleyen bankalar bu sırada mevcut borcunuza günlük gecikme faizi işlemektedir. Tabi buda borcunuzun katlanmasına sebep olan nedenlerden birisidir.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat bankası kredi kartı borç yapılandırması ne işe yarar?

Aylarca ödeyemediğiniz ve üstüne sürekli işlenen gecikme faizleri ile katlanan borcunuz katlanarak büyür. İlk çıkan borcu ödeyemezken üstüne ekstra eklenen borçları nasıl kapatabiliriz. Ziraat bankası bireysel müşterilerinin durumunu fark ederek olaya el atıyor ve kredi kartı borç yapılandırması avantajı sunuyor. Kredi kartı yapılandırması ne işe yarıyor? Müşterilerine Birleşen İhtiyaç Kredisi ile borçlarını tek seferde sıfırlama şansı sunuyor. Aylık gelirinizi belgelemeniz bu krediyi almanızda yardımcı olacaktır.

Birleşen ihtiyaç kredisi nedir? Faiz oranı ve vade seçenekleri var mı?

Birleşen İhtiyaç Kredisi, Ziraat bankası tarafından bireysel müşterilerinin biriken kredi kartı borçlarını tek seferde ödeyebileceği kredi seçeneğidir. Asıl amacı yapılandırma sonucunda bireysellerin borçlu olmanın verdiği dezavantaj olan psikoloji durumunu avantaja çevirebilmektir. Uygun faiz oranları ve vade seçenekleri sunmaktadır. 1.10 faiz oranı ile 24 aya varan vade, 1.20 faiz oranı ile 60 aya varan vade seçenekleri krediyi kullanacaklar için oldukça iyi oranlardır. Kredi kartı ve kredi borcu olanlar için kredi kartı yapılandırması sunmuş fakat hem kart, hem de kredi borcu olanlar için geçerli mi? Evet geçerli kredi yapılandırması da uygun vadeler ve faiz oranları içermektedir.

Ziraat Bankası 0.79 Kredi – Ziraat Bankası Faiz İndirimi”

12 Ay vade için ödeme periyotları:

 • 10 BİN TL için 12 ay boyunca ödeyeceğiniz taksit tutarı 906 TL
 • 20 BİN TL için 12 ay boyunca ödeyeceğiniz taksit tutarı 1813 TL
 • 30 BİN TL için 12 ay boyunca ödeyeceğiniz taksit tutarı 2719 TL

24 Ay vade için ödeme periyotları:

 • 10 BİN TL için 24 ay boyunca ödeyeceğiniz taksit tutarı 488 TL
 • 20 BİN TL için 24 ay boyunca ödeyeceğiniz taksit tutarı 977 TL
 • 30 BİN TL için 24 ay boyunca ödeyeceğiniz taksit tutarı 1466 TL

36 Ay vade için ödeme periyotları:

 • 10 BİN TL için 36 ay boyunca ödeyeceğiniz taksit tutarı 354 TL
 • 20 BİN TL için 24 ay boyunca ödeyeceğiniz taksit tutarı 758 TL
 • 30 BİN TL için 24 ay boyunca ödeyeceğiniz taksit tutarı 1247 TL

Birleşen ihtiyaç kredisine kimler katılabilir? Başvuru şartları nelerdir?

Ziraat bankası üzerinde bireysel ve kurumsal olarak bünyesinde olan müşteriler başvuru yapabilir. Kredi kartı veya kredi borçlusu olmanız ve bu borcun 2018 yılı başlangıcından itibaren geçerli olması gerekmektedir. 31 Aralık 2017 tarihi kapsamında kalan borçlar için kredi desteği verilmemektedir. Başvuru şartları basit fakat belgeyi getirmemeniz durumunda kesinlikle işleme alınmayacaktır. Kredi başvurusu için aylık gelir belgenizin yanında olması gerekmektedir. Gelir belgesi ile beraber en yakın Ziraat bankası şubesine giderek yardım alabilirsiniz.

Kredi kartı yapılandırmaları ile ilgili sorabileceğiniz sorular ve cevapları

Sorular:

 • Kredi kullanımında belirlenen alt/üst limitleri nelerdir? 21
 • Ziraat Bankasından yeni kart alabilecek miyim? 17
 • Taksit tutarları nasıl olacak ve ödeme yöntemleri nasıl? 13
 • Emekliler yapılandırmadan yararlanabilir mi? 12
 • Başvururken gerekli belgeler ve şartlar nelerdir? 10
 • Eşim daha önceden kredi kartı takibine düştü, ben kendi kartım için yapılandırmaya dahil olabiliyor muyum? 7
 • Dosya masrafı ve kefil gerekiyor mu? 4
 • Krediler yapılandırmaya dahil mi? 1
 • Ziraat bankasına otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor mu? 20
 • Yeni kart alma şansınız varsa limiti ne olacak?

Cevaplar:

 • Kredinizin belirli alt/üst limiti yoktur. 2018 yılından bu yana birikmiş tüm borçlarınız baz alınarak kampanya dahilinde olursunuz.
 • Bünyemizde bulunan müşterilerimiz için Bankkart Combo kredi kartını teslim ediyoruz. Kullanıma açık şekilde devam edebilir.
 • 24 ay ve 60 ay taksitlendirme uygulanmaktadır. Geliriniz baz alınarak hesaplanır ve ona göre taksit tutarınız belirlenir. Harici uygulama olmayacaktır.
 • Bankamızın müşterisi olan tüm emeklilerimiz yapılandırmadan faydalanabilir.
 • Kredi başvurunuzu yaparken maaş hesabı Ziraat bankasında bulunmayan tüm müşterilerin gelir belgesi alması gerekmektedir. Aksi halde başvuruları işleme alınmayacaktır.
 • Eşiniz daha önceden kredi kartı borcundan ötürü takibe alındıysa, sizin geliriniz baz alınarak işlem görecektir. Yeterli görülürse başvurunuz işleme alınacaktır.
 • Başvuruyu yaparken kefil şartı yok, dosya masrafı yok onaylanma durumunda karşınıza bu tarz problemler çıkmayacaktır. Tamamen ücretsiz işlemlerden oluşmaktadır.
 • Bireysel müşterilere sunulmuş olan kredi kartı borçlarınız uygulama dahilindedir. Kurumsallar faydalanamamaktadır.
 • İhtiyaç krediniz onaylanması ardından yapabileceğiniz tüm işlemleri şubelerimizde ki ekibimizle halledebilirsiniz. Ödeme talimatı ve diğer ürünlerimizi detaylı bilgi edinerek kullanma özgürlüğüne sahipsiniz. Ödeme talimatı vermeniz şart değildir. Tamamen sizin kararınıza kalmıştır.
 • Kredi kartı alma isteğiniz gelir durumunuza göre size sunabileceğimiz en azami brütten oluşacak şekilde verilebilmektedir.

Göz atın: Kredi kartı başvurusu

Birleşen İhtiyaç Kredisi konut ve araç kredisi desteği sunuyor mu?

Konut ve taşıt kredileriniz için diğer bireysel kredi başvurularını tercih etmeniz gerekmektedir. Birleşen ihtiyaç kredisi sadece kredi kartı borcu ve kredi borcu kapsamında ki müşteriler için geçerli olacaktır. İlerleyen süreçte bu kredi seçeneğinde böyle yaptırımlar uygulanmayacaktır.

Kredi kartı borcum yok fakat krediden faydalanmak istiyorum mümkün mü?

Ziraat bankası tarafından yaptırım uygulamasını sadece borçlu olan müşteriler için tahsil edildi. Desteklerde sadece müşterilerimizin borçlarını tek bir fon altına toplayabilmeleri içindir. Kesinlikle farklı amaçlarda kullanılması için başvurular kabul edilmeyecektir. Kredi kartı borcunuz bulunmuyor fakat kredi çekmek istiyorsanız size en yakın farklı kredi türünü seçerek müşteri hizmetleri veya size en yakın şubeden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Ziraat bankası hakkında bilgiler

Ziraat bankası 19. Yüzyılda kurulmuştur. Osmanlı İmparatorluğu döneminde faaliyete girdi. Ticaret ve finansal ölçüde o dönemin yerli ve yabancı bankacılığını üstlenme niteliğine kavuşmuştur. Yerli bankalarımızdan söz edilmezken yurtdışı bankaları gündem maddesi oluyordu ve bundan zarar gören kesim ise nüfus yoğunluğu yüksek olan çiftçilerdir. Tarihçesi eskiye dayanan bankacılık sektöründe başarılı işlere imza attık. İlklere öncülük yaptık ve yine yapıyoruz. Ziraat bankası kredi kartı yapılandırma işlemlerini sizlere sunuyoruz. Ziraat bankası ile çalışmaya yeni başlayacaklar için merak edebileceğiniz bazı bilgileri sunduk. İlerleyen süreçte çalışmayı düşüneceğiniz bankalardan birisini tanımanızda fayda olacaktır. Uzun yıllar boyunca hizmetinde kusursuzluk sergilemektedir. Kredi kartı borç yapılandırması avantajı bu kavrama gösterilecek örneklerdendir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz