Ziraat Bankası Kredi Kartı Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi kartı adres değişikliği
Ziraat Bankası Kredi kartı adres değişikliği

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası’nda da kredi kartı çıkarırken ulaşılabilecek bir adresin verilmesi gerekir. Bu adresin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmak gerekir. Adres değişikliği yapmak durumunda kaldığınız zamanlar tabii ki olabilir. Yeni bir eve taşınabilirsiniz ya da daha çok ofiste zaman geçirdiğiniz için oranın adresini vermek isteyebilirsiniz gibi durumlar olabilir. Bu durumda Ziraat Bankası Kredi Kartı Adres Değişikliği yapmanız gerekebilir.

Göz atabilirsiniz:

Ziraat Bankası Kredi Kartı Adres Değişikliği Nasıl Yapabilirsiniz?

Ziraat Bankası’nın kredi kartına sahipseniz ve adres değişikliği yapmak istiyorsanız bu işlem oldukça kolaydır. Sizin için 2 yol sunulur. Birincisi herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek işlemi gerçekleştirmektedir. Bunun için zaman bulamayanlar ise daha kolay bir yol olan telefonla da işlerini halledebilirler. Ziraat Bankası’nın telefon bankacılığı numarasını (444 00 00) arayarak adres değişikliğini hemen yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Adres Değişikliği Neden Önemlidir?

Kredi kartı konusunda adresiniz doğru olması son derece önemlidir. Çünkü kartınızın her ay hesap kesimi yapıldıktan sonra ekstreniz adresinize ulaştırılır. Bu sayede kartınızın dönem borcunuzu zamanında ödersiniz ve gecikme faizine mağdur kalmazsınız.

Teknoloji çağında yaşadığımızı ve teknolojinin çok hızlı ilerlediğini var sayarsak artık internet bankacılığı oldukça sık kullanılmakta ve buradan hesap kesim tarihi, kart hareketleri, dönem borcu vs. daha pek çok bilgi öğrenilebilir. Ya da telefon bankacılığıyla da bu işlemler sorgulanabilir. Fakat telefonla uğraşmak istemeyen ya da internet kullanmayan kişilerin de olduğunu var sayarak bu durumun ne kadar önemli olduğu görülmektedir. Kimi kişiler ise elinde belge olarak borçlarını ve yaptıkları harcamaları görmek istemektedirler. Bu noktada da adres önemli durumdadır.

İlgili Yazılarımız;

  • Ziraat Bankası 0.79 Kredi – Ziraat Bankası Faiz İndirimi Yazıya Git
  • Ziraat Bankası Bankamatikte Param Kaldı Yazıya Git
  • Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti Yazıya Git
  • Ziraat Bankası Telefon Güncelleme Nasıl Yapılır? Yazıya Git
  • Öğrenciye Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar (5000 TL) Yazıya Git

Bazı istisnaların da atlanmaması gerekir. Posta yoluyla gelen kredi kartı ekstreleri bazen geç ulaşabilir ya da farklı birinin eline geçebilir, kenara atılabilir. Dolayısıyla kart borcunuzun son ödeme günü geçmeden ekstreniz ile ilgili durumu öğrenmeniz ve gerekli ödemeyi yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Bu yüzden kredi kartı ekstrenizin takibinizi mutlaka yapmalısınız. Böyle bir durumla karşılaştığınızda bankanızla iletişime geçmeniz gerekir. Dolayısıyla bu durum oldukça dikkate alınması ve üzerinde durulması gereken önemli bir konudur.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-bankamatik-karti-sifresi-alma/
 2. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-internet-bankaciligi-sifre-bloke-kaldirma/
 3. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-sim-kart-telefon-bloke-kaldirma/
 4. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-emekli-promosyon-odemesi-ne-kadardir/
 5. https://www.kredivepara.com/ogrenciye-kefilsiz-kredi-ve-kredi-karti-veren-bankalar/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz