Ziraat Bankası Kredi Başvurusu 2020

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu 2019
Ziraat Bankası Kredi Başvurusu 2019

Son dönemlerde dünya genelinde ortaya çıkan krizden dolayı bankalara yoğun bir şekilde kredi başvurusu yapıldığını görmekteyiz. Alım gücünün düşmesi ve kişilerin gelecek endişesi duyduklarından dolayı başvurdukları bu kredilerde, çoğunluk ihtiyaç kredisi için yapılıyor olsa da, konut ve taşıt kredilerine de oldukça büyük bir ilgi vardır. Durum böyle olunca da, bankalar faizlerini aşağı çekerek daha fazla kişiye kredi vermeyi hedeflemektedir. Hem faiz oranları hem de kişilerin tercih ettiği bankaların sıralamasına baktığımız zaman, gücünü kamudan alan Ziraat Bankası, kişilerin ilk tercih ettiği bankalardandır.

Dikkatinizi Çekebilir: Ziraat Bankası 0.79 Kredi – Ziraat Bankası Faiz İndirimi

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Belgeleri

Genel olarak bakıldığı zaman kredi başvurularında gelir belgesi ve kimlik bulundurulması yeterli olacaktır. Fakat, bu durum yalnızca ihtiyaç kredilerinde geçerlidir. Eğer bir ev almak için Ziraat Bankası’na başvuru yapacaksanız, bu durumda satın alacağınız evin değerini gösteren bir eksper raporu olması gerekmektedir. Birçok kişi bunu nasıl temin edeceğini bilmediğinden dolayı, Ziraat Bankası’na başvuru yapıldığı zaman, satın alınacak eve eksper gönderilmekte ve rapor hazırlatılmaktadır. Aynı durum taşıt kredisi için de geçerlidir. Taşıt kredilerinde de anlaşılan bedel ile ilgili resmi belge götürülmesi gerekmektedir. Böylelikle kredi başvurusu için diğer işlemlere geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu

Tüketici kredileri, en çok kullanılan bireysel ihtiyaç kredisi paketlerinden oluşmaktadır. Ziraat Bankası’nın en çok tercih edilen bu kredi ürünü için, banka müşterileri doğrudan internet bankacılığındaki hesaplarına giriş yaparak, müşteri temsilcileri ile telefon görüşmesi ile ya da mobil bankacılık uygulamasını cep telefonlarına ve tablet bilgisayarlarına indirdikten sonra başvuru yapabilecektirler. Bunun dışında kalan bireyler ise, Ziraat Bankası’nın resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra, seçmiş oldukları tüketici kredisi için ön başvuru yapabilirler. Bu başvuru, başlangıçta doldurduğunuz forma bağlı kalarak değerlendirildikten sonra kısa bir zaman sonra cep telefonunuza sonucu iletilecektir. Eğer banka politikalarına göre uygun bir müşteriyseniz, kredi başvuru belgelerinizi yanınıza aldıktan sonra banka şubesine gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Anında Kredi

Bankacılık faaliyetlerini hızlı gerçekleştirmek isteyen kişiler için düzenlenen anında kredi, Ziraat Bankası müşterileri için de sunulmaktadır. Normal şartlarda banka şubelerine gidildiği zaman, hem kredi ürünleri hakkında bilgi almak, hem sıra beklemek hem de müşteri temsilcisi ile doldurulacak başvuru formunda bir vakit kaybı oluşabilmektedir. Buna son vermek adına Ziraat Bankası tarafından geliştirilen bu kredi paketinde, yalnızca internete giriş yaparak ya da kısa mesaj üzerinden başvurunuzu gerçekleştiriyorsunuz. Kısa mesaj için kişilerin KREDİ boşluk 11 haneli TC kimlik numaralarını yazdıktan sonra 4747’ye kısa mesaj göndermeleri yeterlidir. Bunun ardından başvurular değerlendirilecek ve banka tarafından aranacaksınız. Aynı gün içerisinde sizi arayacak olan müşteri temsilciniz, bir ay içinde herhangi bir banka şubesine gitmeniz için size davette bulunacaktır.

Bu çağrı üzerine banka şubesine giderek, hem belgelerinizi bankaya sunabilir hem de banka kredi sözleşme formunu imzalayabilirsiniz. Ziraat Bankası, internet ya da kısa mesaj üzerinden yapılan kredi  başvurularında, 10 bin liraya kadar bir başvuru aldığı zaman, kişilerin kredi notu ve banka sicillerinde problem yoksa, Ziraat Bankası’nda da bir hesapları bulunuyorsa, kredilerini banka şubesine gelmelerine gerek kalmadan hesaplarına yatırabilmektedir.

Göz Atabilirsiniz: Ziraat Bankası Anında Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Cepten Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası SMS Bankacılığı hizmetleri ile, bankanın tüm ürünlerine tek bir sms ile başvuru yapabileceksiniz. Bunun için sırasıyla şu işlemleri yapmanız yeterlidir.

  • Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne geldikten sonra sırasıyla TC kimlik numarası, ne kadar kredi istediğinizi, bu krediyi geri öderken ne kadar süre istediğinizi, aylık ne kadar kazancınız olduğunu aralarında boşluk bırakarak tuşlayın.
  • Hazırlamış olduğunuz bu kısa mesajı 4747’ye gönderin ve birkaç dakika bekleyin.
  • Eğer konut ya da taşıt kredisi için başvuru yapmak istiyorsanız, aynı kısa mesajın ilk kısmına KONUT ya da TAŞIT yazdıktan sonra, aynı bilgileri doldurarak kısa mesajı 4747’ye gönderin.

Daha detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası 4747 SMS Kredisi Başvurusu Yapmak adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Çeşitleri

Ziraat Bankası 2017 kredi paketlerine baktığımız zaman, şunları görebiliriz.

Arsa İpotekli Kredi:

Ziraat Bankası, müşterilerinden çok yüksek tutarlarda bir kredi başvurusu aldığı zaman, onlardan teminat talebinde bulunabilmektedir. Özellikle yeni bir ev ya da arsa alacak olan kişilerin yakından bildiği bu durum için, satın alacağınız evi ya da arsayı, borcunuz bitene kadar bankaya ipotek ettirebilirsiniz. Bu ipotek, size kredinin onaylanması için büyük bir şans sağlayacaktır. Konut satın alırken pek rastlamasak da, yeni bir tarla ya da arsa alımları sırasında, Ziraat Bankası arsa ipotekli kredileri çok sık görebiliriz. Ödeme tamamlandıktan sonra tek bir gün içerisinde arsanın ipoteği de kaldırılacaktır.

Konut Kredisi:

Konut kredisi alanında kişilere 180 aya kadar vade süresi sunan Ziraat Bankası, 2017 Şubat ayında geçerli olan %0,88 faizi de aynı şekilde sunmaktadır. Bu kredi için başvuru yapılırken, bankanın sizlere önereceği evleri inceleyebilir ya da kendi seçtiğiniz ev için başvuruda bulunabilirsiniz. Konut kredinizin onaylanıp onaylanmayacağı ya da ne kadarlık bir tutar ile onaylanacağı konusuna gelecek olursak, ilk olarak satın alınmak istenen eve eksper gönderilmesi gerekmektedir. Bu eksper, hazırlayacağı raporu bankaya gönderdikten sonra aynı gün içinde banka tarafından aranıp bilgilendirileceksiniz. Ardından, onaylanan kredi bedelini kabul ediyorsanız, yaklaşık olarak 24 saat içerisinde bankaya giderek krediyi teslim alabilirsiniz.

Taşıt Kredisi:

Ziraat Bankası, yüksek tutarlarda yeni bir taşıt almak isteyenlere de ikinci el hesaplı bir araç almak isteyenlere de taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. Sıfır araçlarda çok ağır şartlar bulunmamasına rağmen, ikinci el araçlar için bazı kriterler konulmuştur. Buna göre, ilk olarak alacağınız aracın yaşının çok yüksek olmaması gerekmektedir. Bankanın listesinde bulunan araçlardan birisini seçerek bu araçlardan en fazla 10 yaşına kadar olanı almalısınız. Aksi taktirde banka tarafından sizlere bir taşıt kredisi verilemeyecektir.

Bayanlara Kredi:

Özellikle ev hanımları, yeni bir eşya almak ya da geleceklerine yönelik yatırım yapabilmek adına, kimi zaman kendilerine ait bir para olmasını istemektedir. Sabit bir gelirleri olmadıklarından dolayı kredi de alamayan kadınlarımız için Ziraat Bankası uygun bir kredi paketi geliştirmiş durumdadır. İhtiyaç kredisi için yapılacak başvuruları değerlendirecek Ziraat Bankası, kadınların kredi alabilmesi için eşlerinin onlara kefil olmasını ve gelir belgelerini bankaya sunmaları kaydıyla kredi verebilmektedir.

Alışveriş Kredisi:

Düğün, nişan ya da mevsim geçişleri sırasında dolabınızdaki eşyaları yenilemek, beyaz eşyalarınızda eskiyen ürünlerin yerine çok daha fonksiyonel olanları almak ya da evinizde bir tadilat başlatmak için paraya ihtiyacınız varsa, Ziraat Bankası alışveriş kredisi ile sizlere destek olacaktır. 1000 TL ile 50000 TL arasında yapılacak kredi başvurularını değerlendirecek olan banka, 48 aylık bir ödeme tablosu da çıkaracaktır. Düşük faizlerin bulunduğu bu kredi sayesinde, yeni eşyalarınızın keyfini sürerken, ödemede de sorun yaşamayacaksınız.

Evlilik Kredisi:

Ziraat Bankası evlilik kredisi, iki farklı şekilde sunulmaktadır. Bunlardan birincisi devlet destekli olan, diğeri ise klasik ihtiyaç kredisi olarak verilendir. Eğer düğün tarihinizden iki ya da üç yıl önce bankaya giderek bir çeyiz hesabı açtırırsanız, kendi birikimlerinizi banka değerlendirecek ve bir yandan da her ay devletten destek almış olacaksınız. Bunun yanı sıra düğünden hemen önce bir maddi ihtiyacınız ortaya çıktığında, Ziraat Bankası şubelerinden evlilik kredisi de alabilirsiniz. Şuan bu kredi paketinde, ihtiyaç kredilerindeki şartların tamamı uygulanmaktadır.

Esnaf Kredisi:

Ziraat Bankası esnaf kredisi, işletme sahiplerine yöneltilen bir kredi türüdür. Bu kredi için kişiler Ziraat Bankası şubelerine giderek başvuru yapmalıdırlar. Başvuru sırasında da gelirlerini gösterecek belgeler olmayacağından dolayı, vergi levhalarının örneklerini, son üç aylık gelir çizelgelerini ve ticaret sicil kayıt örneklerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

İhtiyaç Kredisi:

Şuan en avantajlı haliyle karşımıza çıkan ihtiyaç kredileri için banka şubesine gitmeye gerek kalmadan internetten ön başvuru yapabileceksiniz. Sms ya da internet üzerinden yaptığınız başvuruların ardından, kısa mesaj üzerinden sizlere başvurunuzun değerlendirildiği şekilde bir yanıt gelecektir. Onaylanan bir kısa mesaj daha almanız halinde, 48 aya kadar süren vadelerle kredinizi alabilirsiniz.

Öğrenci Kredisi:

Eğitim hayatını daha iyi geçirmek isteyen ama bunun için de paraya ihtiyacı olan bireylere destek Ziraat Bankası’ndan geliyor. Bankaya velileri ile birlikte giden öğrencilere, eğitim masrafları için gerekli olan bedeller, oldukça düşük faiz oranları ile sunulmaktadır.

Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Kredi için başvuru yapan bireylerin, başvurularının onaylanıp onaylanmadığı ya da işleme alınıp alınmadığı şeklinde açıklamalar, kısa mesaj ile iletilmektedir. Fakat, bu kısa mesajdan önce başvuru sonuçlarını öğrenmek için istiyorsanız, 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralarını arayarak müşteri temsilcisi ile görüşme sağlamanız yeterlidir. Ziraat Bankası telefon bankacılığı hizmetinden faydalanarak sonucunuzu öğrenirken, reddedilen bir krediniz varsa bunun nedenlerini de öğrenebileceksiniz.

Güncelleme

07.08.2019