Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme
Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme işlemleri hakkında hazırladığımız bu yazımızda kredi başvuru sonucu sorgulama yöntemleri ile ilgili bilgileri sizlere vereceğiz. Ziraat Bankası ülkemizdeki en köklü banka olarak bilinmektedir. Bunun sebebi ise devlet bankası olması ve Osmanlı döneminden beri hizmette olmasıdır. Kamu bankası olan Ziraat Bankası ülkede en uygun faizle kredi veren bankalardan birisidir. Emekli kredi haricinde kişilere ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredilerde uygun faizlerle verilmektedir.

Sizde eğer bu bankadan kredi başvurusu yaptıysanız başvurunuz değerlendirilip hemen sonuç verilecektir. Bazı durumlarda bu kredi sonucu genel müdürlük onayında olduğu için bir günden fazla sürebilmektedir. Bu durumda bankanın kredi sonucu sorgulama yöntemlerini kullanarak hemen kredinizin ne durumda olduğunu görebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası üzerinden başvuru yapacaksanız banka şubeleri haricinde internet sitesi üzerinden ve internet bankacılığı aracılığı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredi başvurusunda onay alsanız bile Ziraat Bankası şubelerine giderek evraklarınız ile birlikte başvuru yapacaksınız. Bu sebeple en güzel ve sağlıklı yöntemlerden birisi banka şubelerinden başvuru yapmaktır.

Daha detaylı başvuru bilgisi almak için Ziraat Bankası Anında Kredi Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi başvurusu yapacaksanız bankanın şartlarına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Kredi notunuzun iyi olması ve kredi sicilinizde sıkıntı olmaması gerekir. 18 yaşından büyük ve en az 6 aydır aynı iş yerinde kesintisiz sigortalı olarak çalışmanız durumunda kredi alabilirsiniz. Diğer özel bankalar gibi gelir belgesiz olarak kredi vermeyen bu bankadan başvuru yapacaksanız bu şartlara uygun olmanız gerekiyor. Başvuru yaptıktan sonra da hemen sonucu size bildirilecektir.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemleri

Ziraat bankası üzerinden kredi başvurusu yaptıysanız ve kredi sonucunuz hakkında bilgi almak istiyorsanız öncelikle müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 0 850 222 00 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ayrıca diğer numara olan 444 00 00’ı da arayabilirsiniz. Bu iki numarayı aradığınızda krediler ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Kredi başvurusu sonucu öğrenmek isteyenler bu yöntemi kullanarak hemen sorgulama yapabilirler. Ayrıca bu numaralardan diğer bankacılık işlemlerini de yapabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası üzerinden başvuru sonucu öğrenmek isteyenler ayrıca banka şubelerine giderek işlem yapabilirler. Eğer bir bankada kredi başvurusu yaptıysanız o bankaya gidebilir, arayabilirsiniz. Bu şekilde sizin kredinizin ne aşamada olduğunu söyleyeceklerdir. Kredi başvurusu yapan müşteriler ayrıca bankaya gittiklerinde başvurusu ile sıkıntı yaşarlarsa güncelleyip tekrardan başvurusunu oluşturabilirler.

Kredi başvuru sonucu öğrenmek için bir diğer yöntem ise internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvuru sonucu sorgulaması yapmak için Ziraat Mobil uygulamasına girip krediler menüsünden tüm kredi başvurusu işlemlerinizi görebilirsiniz. Buraya girebilmek için bankadan internet şifresi oluşturmanız gerekiyor. İnternet şifresi ile giriş yaparak diğer tüm bankacılık işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme işlemleri hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan kredi başvuru sonucunuz hakkında bilgiler almak için verdiğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Krediler genellikle 1-2 gün içinde sonuçlanmaktadır.