Kredi ve Para

Ziraat Bankası Kart Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Ziraat bankası kart şifremi unuttum ne yapmalıyım

Yapacağınız herhangi bir alışverişin ödemesi sırasında ya da ATM’den yapacağınız herhangi bir işlem sırasında Ziraat Bankası bankamatik ya da kredi kartını kullanmanız için şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Şifre girilerek işlem yapılması sadece Ziraat Bankası değil tüm bankalar tarafından alınan bir güvenlik önlemidir. Eğer Ziraat bankası kart şifremi unuttum diyorsanız, hemen yeni şifre oluşturmak için şubeye gitmeniz ya da telefon bankacılığını aramanız gerekmektedir.

Göz atabilirsiniz: Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Şifresi Alma

Ziraat Bankası Kart Şifremi Unuttum, Nasıl Öğrenebilirim?

Şubeye Gitmeden Bankamatik Kartı Şifresini Alma

Şubeye gidip şifrenizi yenilemek istemiyorsanız bu durumda diğer bir yöntem bir telefon kadar yakın. Sırasıyla yapmanız gerekenler

  • Ziraat Bankası telefon bankacılığını arayın. Bunun için dilerseniz 0850 220 00 00, dilerseniz de 444 00 00 no’lu telefonu tuşlayabilirsiniz.
  • Gerekli talimatları takip ederek müşteri temsilcisine bağlanın.
  • Müşteri temsilcisine Kazandıran Bankkart, Genç Bankkart, Kampüs Kart, Temassız Bankkart, Ziraat Bankkart veya Avans Bankkart‘ ınızın şifresini unuttuğunuzu ve yenilemek istediğinizi belirtin.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ziraat Bankası Bankkart Nedir?

  • Müşteri temsilcisinin soracağı bilgileri doğru bir şekilde cevaplandırın. Müşteri temsilcisi muhattap aldığı kişinin gerçekten siz olduğunu öğrenmek için anne kızlık soyadı vb. bilgiler soracaktır. Bu bilgilere doğru bir şekilde cevap vermeniz durumunda da size yeni bir şifre oluşturmak için yardımcı olacaktır.

Şubeler Vasıtasıyla Yeni Kart Şifresi Alma

  • Ziraat Temassız Bankkart yahut Bankkart şifresini unuttuysanız öncelikli olarak banka şubelerinden herhangi birine gidin. Size en yakın banka şubesini bulmak için buraya tıklayın. Açılan sayfadaki ilk seçenek aranacak olan Şube mi ATM mi seçimidir. Buradan şubeyi seçin. Sonrasında sırasıyla il ve ilçeyi seçin. Yapmış olduğunuz seçim sonrasında size en yakın banka şubesi / şubeleri gösterilecektir.
  • Kimliğiniz ve banka kartınızla birlikte banka şubesine gidin ve yetkili kişiye banka kartınızın şifresini unuttuğunuzu ve yenilemek istediğinizi belirtin. Bu işlem sonunda banka yetkilisi size yeni şifre oluşturma konusunda yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Ziraat Mobil Şifre Alma – Videolu Anlatım

Ziraat Banka Kartı Şifre Oluşturma

  • Ziraat banka kartı başvurusunda bulundunuz ve kartınızın geldiği şube yetkililerince aranıp tarafınıza bildirildi. Bu durumda banka şubesine giderek kartınızı teslim almanız gerekecektir. Bu karta ait şifreyi oluşturmak için yine şubeyi kullanmalı ya da telefon bankacılığını arayarak durumu izah etmeli ve talebinizi bildirmelisiniz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? Kart Şifresi Nedir?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Şifremi Unuttum, Nasıl Yenilerim Diyorsanız?

  • Ziraat Bankası kredi kartınızın şifresini unuttuğunuz durumunda yapmanız gereken tek şey 444 00 00 no’lu telefon bankacılığını aramaktır. Buradan müşteri temsilcisine bağlanmalı ve temsilcinin tarafınıza yönelteceği soruları doğru şekilde cevaplamalısınız. Sorulara doğru yanıtları verirseniz bu durumda müşteri temsilcisi yeni şifrenizi oluşturmak için size yardımcı olacaktır.

Kart Şifremi Yanlış Girdim

Diyelim ki alışveriş sırasında şifreyi girmeniz için pos cihazı size uzatıldı ya da bankamatikten işlem yapacağınız zaman kart şifresini girmeniz istendi ve şifreyi yanlış girdiniz. Bu durumda ne olacak? Her iki durumda da şifrenizi 3 defa girme hakkınız bulunmaktadır. Tıpkı pin kodunun 3 kere girme hakkının olması gibi. Bankamatik ya da kredi kartının şifresinin 3 defa yanlış girilmesi durumunda kart bloka olacak ve bankayı arayarak kartınızı açtırmanız gerekecektir. Tabi ki bu işlem sırasında banka müşteri temsilcisi size kişisel bilgilerinizi soracak ve doğru şekilde cevaplamanız istenecektir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bankkart Combo Nedir? Çeşitleri Nelerdir?


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.