Ziraat Bankası İBANdan İsim Sorgulama Yapılır mı?

Ziraat Bankası İBAN Sorgulama
Ziraat Bankası İBAN Sorgulama

Artık bankacılık işlemlerinde özellikle EFT yapılırken IBAN bilgisiyle işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bankada hesabı bulunan herkesin içerisinde şube kodu ve hesap kodunun yer aldığı iban bilgisi bulunmaktadır. Bu kod sayesinde size para gönderecek olan kişiye iban bilgisini vermeniz ya da sizin para göndereceğiniz kişiden iban bilgisini almanız yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir:

Ziraat Bankası İBANdan İsim Sorgulama

İnternetten yapacağınız ibandan isim sorgulama ile o ibanın hangi kişiye ait olduğunu öğrenebileceğiniz bir platform bulunmamaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için tek seçeneğiniz 0850 220 00 00 no’lu Ziraat Bankası telefon bankacılığını aramaktır. Bu hizmet ile müşteri temsilcisine ulaşmalı ve elinizdeki iban bilgisini vererek bu ibanın hangi kişiye ait olduğunu sorgulamalısınız. Yine de bu işlemden önce ilk yapılması gereken ilgili iban’ın hangi bankaya ait olduğunun bulunmasıdır. Yani gidip Ziraat Bankası müşteri temsilcisine Yapı Kredi bankasına ait olan bir ibanla ilgili sorgulama yapılmamalıdır.

İBAN’ın Hangi Bankaya Ait Olduğunu Öğrenme

Bu işlemi gerçekleştirmek için birçok alternatifiniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki e-iban.com web sitesine giriş yapmaktır. Bu siteye herhangi bir cihazdan eriştikten sonra “Lütfen iban numaranızı giriniz” yazan kısmın hemen altındaki boşluğa iban’ı eksiksiz bir şekilde girmeli ve ardından da “kontrol et” butonuna tıklamalısınız. Bu tıkladıktan sonra karşınıza iban’ın doğru olup olmadığını gösteren bir ibare çıkacak ve ardından ilgili iban’a ait şube, hesap no ve swift kodları belirecektir. Aynı zamanda da iban’ın hangi bankaya ait olduğunu gözlemleyebileceksiniz. Eğer sorguladığınız iban Ziraat Bankası’na aitse de 0850 220 00 00 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcisinden bu bilgilere ait olan kişinin ismini ve soy ismini öğrenme şansına erişmiş olacaksınız.

İlgili Yazılarımız;

    • Akbank IBAN No Sorgulama Nasıl Yapılır? Yazıya Git
    • Albaraka Türk IBAN No Sorgulama veya Öğrenme Yazıya Git
    • Finansbank İban Öğrenme Nasıl Yapılır? Yazıya Git

Ziraat bankası İBAN sorgulama veya hesaplama

Bu hizmet ile Ziraat Bankası resmi web sitesi üzerinden Şubeyi seçmeli, Müşteri numarasını girmeli ve son olarak 5001 ya da 5002 olan ek nolardan birini girerek sorgulama veya hesaplama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede de şube bilgisi, müşteri numarası ve ek no bilgileri bilinen bir kişinin iban numarası öğrenilmiş olur. Bu bilgileri gerçekleştireceğiniz adres aşağıdadır.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/iban-hesaplama

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/ek-no-nedir-ek-no-nerede-yazar/
  2. https://www.kredivepara.com/adres-kodu-sorgulama/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz