Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Emeklilerin en çok kullandığı banka olan Ziraat Bankası, emekli kredisi ürününü bu bilinçle diğer bankalardan daha avantajlı konumda tutmaya özen gösteriyor. Türkiye’nin en köklü bankası olan ve emeklilerin ihtiyaçlarına yönelik her zaman çalışmalar sürdüren Ziraat Bankası, emekli kredisi başvurunuz için de doğru adres.

Bu yazıdan Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusunun nasıl yapıldığını, şartlarını, faiz oranlarını ve hesap tablosu ile geri ödeme rakamlarınıza kadar ihtiyacınız olacak tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Şartları ve Özellikleri

Ziraat Bankası müşterisi olmayanlara da kredi ürünlerini kullandırdığı gibi, emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan maaş müşterilerine ise en uygun kredi faizini uygulamaktadır. Ayrıca maaş müşterilerinin isteği doğrultusunda kredi taksitinizi maaş gününe denk getirerek hiçbir şeyle uğraşmadan otomatik olarak ödeme yapmanıza olanak sağlamaktadır. Yıllık olarak kesin hesap işletim ücretinden muaf tutulursunuz.

Ziraat Bankası Faizsiz Emekli Kredisi veriyor mu?

Ziraat Bankası Faizsiz emekli kredisi verdiğine dair söylemler şu an için ise gerçek dışıdır. Böyle bir uygulamaya geçildiği anda buradan güncelleme yaparak sizlerin bilgisine sunulacaktır. Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar başlığına giderek farklı bankaların sunduğu olanakları inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası üzerinden emekli kredisi alabilmek için bir takım şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar;

  • Kredi Sicilinizin Temiz Olması :
    • Daha önce kredi veya kredi kartı ürünlerini kullanırken ödemelerinizi aksatmamış olmanız ve banka sicilinizin olumsuz etkilenmemiş olması demektir. Kredi veya kredi kartı borcunuzu aksatıp bankacılık sistemlerinde adınızı lekelediyseniz kredi almakta biraz zorluk çekebilirsiniz. Kredi notu sorgulama konusunu inceleyerek emekli kredisine başvurmadan önce sicilinizi kontrol edebilirsiniz.
  • Yaş Sınırı :
    • Bankaya göre değişmekle birlikte çoğu banka en fazla 80 yaşına kadar kredi kullandırmaktadır. Vade farkı ile mevcut yaşınızın toplamı 80 olmamalıdır. Örneğin 78 yaşındasınız, toplamda 24 ay vadeli kredi çekebilirsiniz. Bunun sebebini ise şöyle açıklayabiliriz. Bankalar kamu veya özel olarak ayrılsalar da bir yerde ticari birer işletmedir. Her şirket gibi kendi ticari çıkarını korumak zorunda oldukları için müşterisini seçerken bu şekilde kriterler koymuştur.

Ziraat Bankası Emekli Kredileri Hesap Tablosu ve Koşulları

Emeklinin Artısı Kredi Hesap Tablosu ve Koşulları

Tüketici Kredisi

Tüketici Kredisi Tablosu
Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Yıllık Maliyet
Oranı (%)
20.000 TL 48 1,63 100 646,21 TL 26,5528

Konut Kredisi

Konut Kredisi Tablosu
Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Yıllık Maliyet Oranı (%)
100.000 TL 120 1,25 500 TL 1.613,35 TL 16,3996

Kredi paketine ait faiz oranlarından faydalanabilmek için karşılamanız gereken bazı koşullar mevcut. Bunlar Ziraat Bankası’nın bünyesinde bulunan ürünlerden en az iki tanesini mevcut olarak kullanıyor olmanız şeklindedir. Bunlar; Bankkart Combo, KMH ve Talimat Ürünleri veya yeni başvuruda bulunan; İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası ve Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünleri.

Konut Kredisi için; Bankkart Combo, KMH ve Talimat Ürünlerine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan; İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üç tanesine sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

Kampanyadan maaşını Ziraat Bankası aracılığı ile alan emekliler faydalanabilmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Tüketici Kredisi Hesaplama

Tutar : 10.000 TL
Vade : 24 Ay
Taksit Tutarı : 528,95 TL
Faiz Oranı: % 1,67
Yıllık Maliyet Oranı : % 27.5802

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu nasıl yapılır?

Hemen online başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz. Detaylı bilgi alarak Ziraat Bankası şubelerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir