Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Bankalar ile ilgili en merak edilen sorulardan biri de hangi saatler arasında çalıştığıdır. Ziraat Bankası’nın müşterisi olan kişilerde bankanın hafta içi hangi saatler arasında çalıştığını, hafta sonu çalışıp çalışmadığını merak etmektedir. Bu yazıda Ziraat Bankası’nın çalışma günler, hangi saatte açılıp hangi saatte kapandığı, öğle arasının hangi saatler arasında olduğu detalı bir şekilde anlatılacaktır.

Ziraat Bankası’nın Açık Olduğu Saat ve Günler

Ziraat Bankası sabaha saat 09:00 itibariyle mesaiye başlamaktadır. Saat 12:30 da ise öğle molası verilmektedir. 13:30 da tekrar mesaiye başlayan banka 17:30 da mesaisini sonlandırmaktadır.

Ziraat Bankası’nın haftasonu herhangi bir şubesi açık değildir. Ancak internet bankacılığı kullanan kişiler haftasonu da birçok bankacılık işlemlerini internet üzerinden halledebilmektedir. Ek olarak ATM‘ler ve telefon şubesi de kullanılarak belli başlı işlemleri bu kanallar yoluyla da halledebilirsiniz.

Ayrıca BakınızZiraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası Hakkında Bilgi

Türkiye’de 3 tane kamu bankası bulunmaktadır. Bunlar Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’dır. 1863 senesinde Mithat Paşa tarafından kurulmuş olan bir bankadır. Osmanlı Dönemi’nde bu bankanın adı Menafi Sandıkları idi. 1888 senesinin 15 Ağustos günü Menafi Sandıkları isim değiştirerek Ziraat Bankası adını almış ve resmi kuruluş tarihi bu tarih olarak kabul edilebilir.

2017 senesi itibariyle 1779 adet şubesi bulunan Ziraat Bankası sadece Türkiye’de değil aynı zamanda 18 ülkede de faaliyetlerine devam etmektedir. 23 adet yurtdışında şubesi bulunan Ziraat Bankası 1 de temsilciliğe sahiptir.

Merkez Şubesi

Anafartalar Mah. Atatürk Bulvarı No:6 06107 Altındağ Ankara adresi Ziraat Bankası’nın merkez şubesi olarak faaliyet göstermektedir. Merkez şubeye ulaşmak için 0 (312) 309-3170 numaralı telefonu sabit ya da cep telefonunuzdan arayabilir ya da 0 (312) 309 3064 numaralı telefona faks çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir