Ziraat Bankası Çalışma Saatleri, Ziraat Bankası Mesai Saatleri 2021

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ziraat bankası çalışma saatleri 9.00 – 17.00 aralığındadır. Ziraat bankası mesai saatleri olarak Öğle arası hariç, ziraat bankası şubelerinin hepsi  bu saatler arasında hizmet vermektedirler. Bu saatler arasında şubelere başvurarak, dilediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür.

Bankaların birbirlerinden farklı öğle arası saatlerine sahip olması ve mesai saatlerinin bu nedenle farklılık göstermesi gibi sebepler ziraat bankası mesai saatleri konusunu merak edilmekte olan bir konu haline getirmiştir. Ziraat bankası, 9.00 – 12.30 ve 13.30 – 17.00 saatleri arasında şubeleri üzerinden müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Normal Zamanda

Ziraat bankası çalışma saatleri normal zamanda da saat 9.00 ile 17.00 arasındadır. Şubeler üzerinden kredi başvurusu, kredi ödemesi gibi tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Şubeler genellikle kalabalık olduğu için, sıra beklemek gibi oldukça can sıkıcı bir durumla karşılaşıyor olmanız gayet normaldir. Bu durumdan kurtulmak adına şubeye gitmeden önce mobil bankacılık üzerinden randevu alabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz saati seçebilir ve şubeye gittiğinizde beklemenize gerek direk işlemlerinizi halletmeniz mümkündür. Böylelikle hem zamandan tasarruf etmiş hem de şubede bekleme derdinden kurtulmuş olursunuz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Pandemi Süreci

Ziraat bankası çalışma saatleri pandemi süreci ile bir değişiklik göstermemiştir. Bazı bankalar, esnek çalışma saatlerine geçiş yapıp, mesai saatlerini değiştirirken Ziraat bankası herhangi bir değişikliğe gitmeyerek saat 9.00 – 17.00 arasında hizmet vermeye devam etmektedir. Bu durumun temel sebeplerinden birisi de Ziraat bankasının şubelerinde yoğunluğun oldukça yüksek olması olarak gösterilmektedir.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Mobil Uygulama

Ziraat bankası çalışma saatleri Mobil Uygulama kullanımı son zamanlarda oldukça artış göstermiştir. Şubeye gitme zorunluluğunun olmaması, işlemlerin çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi gibi faktörler bu durumun başlıca sebepler arasında yer almaktadır. Ziraat bankası mobil uygulamasının çalışma saatleri 7 / 24 tür. Ziraat bankası mobil bankacılık uygulaması, resmi tatiller ve hafta sonları da dahil olmak üzere sürekli hizmet vermektedir. Fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken bir şeyde EFT gibi işlemlerin her ne olursa olsun mesai saatleri içerisinde gerçekleşeceğidir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz