Ziraat Bankası Bankkart Nedir?

Ziraat Bankası Bankkart Nedir
Ziraat Bankası Bankkart Nedir

Ziraat Bankası Bankkart, nakit paranın en güvenli hâlidir. Size 365 gün 24 saat nakit taşıma riski olmadan hesabınızdaki paranızı kullanma ve alışveriş yapma imkânı sağlar. Bankamız ATM’lerinden, dilediğinizde hesap bakiye bilginizi öğrenebilir, para çekebilir, hesaplarınız arasında aktarım yapabilir, başka bir hesaba havale yapabilirsiniz.

 • VISA, MasterCard ya da TROY amblemi bulunan ATM’lerden para çekebilirsiniz.
 • Türkiye’de ve tüm dünyada milyonlarca iş yerinde alışveriş yapabilirsiniz.
 • En yakın şubemize hesap ve kimlik bilgilerinizle uğrayın, Bankkart’ın sağladığı kolaylıklardan siz de faydalanın.
 • Bankkart ile anlaşmalı üye iş yerlerimizde taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Sahibi Nasıl Olabilirim?

Ziraat Bankası müşterisiyseniz şubeler, internet şubesi veya 0850 258 00 00 Müşteri İletişim Merkezi üzerinden Bankkart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Yıllık kart Ücreti Var Mı?

Bankkart sahibi müşterilerimizden herhangi bir yıllık kart veya kullanım ücreti alınmamaktadır. Bankkart’ınızı şubelerden başvuru anında teslim alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Alışveriş ve ATM işlemlerinde kullanabileceğiniz Bankkart’ınızın şifresini; kartınızı teslim aldıktan sonra ATM’lerden/İnternet Şubelerinden veya 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca, SIFRE yazıp aralarında boşluk bırakarak “Kartınızın son 6 hanesi, Anne Kızlık Soyadınızın son 2 harfi veya Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerinizi ekleyip 4757’e SMS göndererek de şifre alabilirsiniz. Doğum yeriniz veya anne kızlık soyadınız Türkçe karakter içeriyorsa; SMS iletirken büyük, küçük harf fark etmeksizin Türkçe karakter kullanılarak yazılmalıdır (İZMİR, IĞDIR, Çanakkale vb. gibi). SMS gönderdiğiniz telefonun mutlaka Bankanın sistemine yalnızca sizin adınıza kayıtlı olması gerekmektedir. Örnek SMS metni: SIFRE 123456 EDİRNE 123 veya SIFRE 123456 Edirne 123.

 • Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulaması Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Ziraat Bankası Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İçeriğe Git
 • Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Ziraat Bankası Nakit Avans Nasıl çekilir? İçeriğe Git

Ziraat Bankası Bankkart Şifresi Unutulursa?

Bankkart şifrenizi unutmanız halinde; İnternet Şubesinden veya 0850 258 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.​

Bankkart’ım Çalındı/Kayboldu Ne Yapmalıyım?

En kısa sürede 444 00 00 – 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak bilgi vermeniz gerekmektedir. Kartınızın çalındığını, kaybolduğunu haber vermeniz durumunda kartınız iptal edilecek ve talep etmeniz halinde yenisi adresinize gönderilecektir.

Bankkart ile Nasıl Alışveriş Yapabilirim?

Bankkart’ınızın bağlı olduğu ana hesabınızda bakiye olması durumunda Visa Electron ya da Mastercard, Maestro logosu bulunan işyerlerinden kart şifrenizi kullanarak, hesabınızdaki para ile günlük işlem limiti dâhilinde alışveriş yapabilirsiniz. Bankkart günlük POS işlem limiti 2.000 TL’dir. Bankkart’ınıza Kredili Mevduat Hesabı (KMH) tanımlı olması durumunda bakiyeniz yeterli olmasa dahi KMH üzerinden de alışveriş yapabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Bankkart’ımı Yurtdışında Kullanabilir Miyim?

Bankkart’ınızla yurtdışındaki MasterCard/Maestro veya Visa Electron logolu ATM’lerden para çekebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Yurtdışındaki ATM’lerde Bankkart’ınıza bağlı ana hesap dışındaki virman hesaplar görüntülenemez. Bu nedenle Bankkart’ınızla yurtdışındaki ATM’lerden para çekebilmek, alışveriş yapabilmek için bakiyenizin bulunduğu hesap, Bankkart’ınıza bağlı ana hesap olmalıdır.

Bankkart ile İnternet Üzerinden Nasıl Alışveriş Yapabilirim?

Bankkart’ınıza bağlı ana hesabınızda bakiye olması durumunda Bankkart ile ödemeyi kabul eden internet sitelerinde Bankkart’ınızı kullanarak alışveriş yapılabilirsiniz. Bankkart günlük e-ticaret işlem limiti 1.000 TL’dir. Bankkart e-ticaret işlemleri, tüzel Bankkartlara da açıktır. Ayrıca kartınızın yurtiçi ve yurtdışı e-ticaret işlem kısıtlarını internet şube ve mobil uygulamamızı kullanarak yönetebilirsiniz.

Bankkart Temassız İşlem Yapabilir Miyim?

Temassız Bankkart sahibi müşterilerimiz kartlarıyla MasterCard Paypass ve Visa Paywave okuyucusu olan tüm ödeme noktalarında 120​ TL ve altındaki alışveriş işlemlerini temassız olarak, şifre girmeden, hızlıca gerçekleştirebilirler. Temassız Bankkart, Bankamız nezdindeki vadesiz mevduat hesabına bağlı olmakla beraber, ayrıca üzerine para yüklenebilen elektronik cüzdan özelliğine sahiptir.

Bankkart Birden Fazla Hesap Bağlayabilir Miyim?

Bankkart’ınıza en fazla 9 vadesiz hesap bağlayarak hesaplarınıza istediğiniz zaman ATM’den ulaşma imkânına sahip olabilirsiniz. Bankkart’ınız ile yaptığınız işlemlerinde sadece ana hesabınız kullanılmaktadır.

Yurtdışına Bankkart Gönderimi Yapılıyor Mu?

Bankkart başvuru taleplerinde Bankamız yurtdışı şube veya iştiraklerine, mevcut bir Bankkart’ın yenilenmesi durumunda ise adrese gönderim yapılmaktadır. Bankkart başvurusunun yurtdışında tesliminin talep edilmesi halinde, müşterilerimiz taleplerini şubelerine ileteceklerdir. Bankkart’ınız, taahhütname ile birlikte bulunduğunuz ülkedeki varsa Bankamız yurtdışı şube veya iştirakine postalanacaktır. İmzaladığınız taahhütnamenin yurtiçi şubenize ulaşmasıyla Bankkart’ınız kullanıma açılır ve Bankkart şifrenizi 444 00 00 – 0850 258 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak oluşturabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-bankamatik-karti-sifresi-alma/
 2. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-internet-bankaciligi-sifre-bloke-kaldirma/
 3. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kredili-mevduat-hesabi-faiz-orani-nedir/
 4. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-sms-ile-hesap-bakiyesi-ogrenme/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz