Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti
Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası günlük para çekme limiti  1.500 TL’dir. 1.500 TL üzerinde para çekmek isterseniz gece 23.59’a kadar beklemeniz gerekmektedir. Limitin tamamı miktarında para çektiğinizde kartınıza getirilen geçici blokenin süresi 24 saat değildir. Kartınız, yalnızca o günün son dakikasına kadar bloke olur. Yeni güne geldiği 00.00 saatinden itibaren yeni bir Ziraat Bankası günlük para çekme limiti işlemi yapabilirsiniz.

  • HSBC Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti içeriğe git
  • Halkbank Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti içeriğe git
  • Garanti BBVA Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti içeriğe git
  • Fibabanka Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti içeriğe git
  • Denizbank Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti içeriğe git

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

Ziraat Bankası ATM’den günlük para çekme işleminde tanımlanan tutar, kartın içeriği ve yapılacak işlemin özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda bireysel kartları kullanarak para çekme işleminde verilecek günlük limit 1.500 TL iken, kartsız işlemler menüsünden para çekme işleminde verilen limit 500 TL’dir. QR kod ile bankamatikten para çekmek istiyorsanız bu şekilde yapacağınız işlemin limiti de 500 TL olarak belirlenmiştir.

Göz atabilirsiniz: Ziraat Bankası Bankamatikte Param Kaldı

Birden fazla hesabı olan müşteriler için para çekme limiti, kart başına belirlenmektedir. Ziraat Bankası’ndan birden fazla hesabınız varsa, günlük para çekme limiti olarak belirlenen 1.500 TL, kart başına konan sınırdır. Yani aynı gün içinde bir hesabınızdan 1.500 TL, diğer hesabınızdan 1.500 TL olmak üzere, toplamda 3.000 TL çekebilirsiniz. Bunun haricinde hesabın kredili mevduat, vadesiz mevduat ya da ek hesap olma durumu da göz önünde bulundurularak işlem yapılmakta, kartın ve hesabın özelliklerini aşacak talepler yerine getirilememektedir.

Bankamatiklerden Günlük Para Çekme Limiti Maaş Kartlarında Geçerli Mi?

Ziraat maaş kartlarında bankamatikten günlük para çekme limiti yine 1.500 TL olarak geçerliliğini korumaktadır. Müşterilerin haklarını koruma amacıyla yürürlükte olan bu sistem, aynı gün içinde tüm müşterilerin eşit para çekebilmesini gözetmektedir. Eğer maaş hesabınızdan 1.500 TL üzeri çekim yapmak istiyorsanız bunu bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Hesabınızda çok yüklü para olması ya da hesabınızda bulunan 10.000 TL gibi yüksek bir meblağı çekmek istemeniz halinde banka, sizi şubelerine davet etmektedir. Bunun haricinde maaş kartlarından yapacağınız çekimler öncesi, yapmak istediğiniz işlemi müşteri hizmetlerini arayarak onaylatabilirsiniz. Bu sayede size sorunsuz çekim hakkı verilir.

GÖZ ATABİLİRSİNİZ;

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Tüm Bankamatiklerde Geçerli Midir?

Bankamatiklerden para çekme limiti tüm bankamatiklerde geçerlidir. Bir ATM’de para çekme limitini doldurduysanız, bankamatik değiştirerek limitinizi yenileyemezsiniz. Bunun yanında ortak ATM’lerden de limit yenileme yapamazsınız. Ortak ATM’lerde de hangi bankanın kartı ile ATM’ye gittiyseniz, o bankanın kuralları geçerlidir. Ziraat Bankası’na ait bir hesap kartı ile ortak ATM’ye gittiyseniz, yapacağınız işlemdeki limitleri ve sınırlandırmaları Ziraat Bankası kuralları çerçevesinde düşünmeniz gerekmektedir. Bunun yanında ortak ATM’lerde bulunan tek değişiklik, yapılan işlemlerden komisyon alınmasıdır. Komisyon, 1.500 TL’lik günlük çekim limitinizin içinden kesilir.

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limitini Attırmak

Ziraat Bankası hesabından günlük para çekme limitini değiştirmek müşteri hizmetleri ve banka şubelerine başvurarak mümkün olabilmektedir. Kartınızın ya da hesabınızın özellikleri değiştirildiğinde, otomatik olarak çekilebilecek günlük para limiti de değişmektedir. Bu kapsamda kartınız bireysel hesap kartı ise, ancak komisyon karşılığı para çekebilme özelliğini açtırabilirsiniz. Bu özelliği açtırdığınızda kartınız bloke olmaz, ancak 1.500 TL’yi aşan para çekme işlemleri için, çekmek istediğiniz tutara bağlı olarak komisyon kesilir. Ancak kartınızın işletme kartı, vadeli mevduat kartı ya da ek hesap kartı olması durumlarında alabileceğiniz nakit çekim limiti artırımı değişiklik gösterebilir. Kartınızın ve hesabınızın özelliklerine göre banka ile görüşüp, komisyon karşılığı günlük günlük para çekme limitinizi arttırabileceğiniz gibi, kurumsal kart özelliklerinden faydalanarak otomatik limit artırımı da yapabilirsiniz. Bunun yanın sıra Ziraat Bankası bankamatiklerinde para kalma sorunları için benzer işlemleri uygulayabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Ziraat Bankası Sim Kart (Telefon) Bloke Kaldırma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz