Tüm Detaylarıyla Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Başvurusu nasıl yapılır
Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Başvurusu nasıl yapılır

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası kartı için başvuru yapmak bankanın farklı kanallarını kullanarak mümkün.Kart başvurusu yapmak için bankanın şubesine gitmek ve sıra beklemek zorunda değilsiniz. Bankaya SMS göndererek, banka mobil uygulamasını kullanarak, müşteri hizmetlerine bağlanarak ya da internet bankacılığı üzerinden başvurularınızı iletebilirsiniz. Başvurularınızın olumlu değerlendirilmesi için, bankanın sunduğu koşulları yerine getirmiş olmanız beklenir. Diğer bankalarda da olduğu gibi banka müşterisinin kredi notunun belli bir seviyede olmasını, sicilinin bozuk olmamasını, adının kara listede yer almaması gibi şartları sunar. Yalnızca bu şartları sağlayan kişiler kart sahibi olarak,kartın ayrıcılıklarından faydalanmaya hak kazanır.

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Özellikleri Nelerdir?

Bankamatik kartı özellikleri başvuru yapmadan önce dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Bankamatik kartı, sizi nakit taşıma riskinden kurtararak, dilediğiniz mağazalardan alışveriş yapma imkanını sunacak. Kartınızı kullanarak banka ATM’lerinden para çekebilir ya da hesap arası para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Para çekme işlemlerini VISA, TROY yada Master Card amblemi bulunan ATM’lerden yapabilirsiniz. Ziraat Bankası kart başvurusu yapmak size anlaşmalı olan iş yerlerinde taksitli alışveriş yapma fırsatını sunacak.

Kimler Bankamatik Kartı Başvurusu Yapabilir?

Ziraat Bankası bankamatik kartı başvurusu yapabilen kişiler aşağıdaki koşulları sağlamalıdır:

  • 18 yaşını dolduran kişiler,
  • Adı kara listede bulunmayanlar,
  • Kredi notu riski aralıkta yer almayanlar,
  • Banka formlarını eksiksiz tamamlayanlar,
  • Aylık ödemesi olan KMH ürünü sahibi olanlar.

Göz Atabilirsiniz;

Bankamatik Kartı Başvurusu için Ücret Alınır mı?

Ziraat Bankasında bankamatik kartı başvurusu ücreti bulunmaz. Kartı kullanmaya başladığınız zaman banka sizden yıllık ücret de talep etmeyecektir.

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankamatik kartı başvurusu yapmak için; 0 850 258 00 00 hatlı telefonu arayarak iletişim merkezleri üzerinden işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisi olmayanların, adlarına KMH hesabı açtırmaları için en kısa sürede kendilerine en yakın banka şubelerine gitmeleri gerekiyor.

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Şifresi Oluşturmak

Bankamatik kartı şifresi oluşturmak isterseniz aşağıda yer alan kanallardan bir tanesini seçebilirsiniz:

  • ATM’ler,
  • Internet şubeleri,
  • 0 850 220 00 00 hatlı müşteri hizmetleri,
  • 4757’ye SMS göndererek.

Detaylar: Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Şifresi Alma

SMS ile Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Şifresi Oluşturmak

SMS ile kart şifrenizi oluşturmak isterseniz: büyük harflerle şifre yazın, arasında boşluk bıraktıkta n sonra kartın son 6 hanesini yazın. Anne kızlık soyadınızın son 2 harfi ile beraber, 3 haneli güvenlik kodunuzu girin. Bu kod, kartınızın arka yüzünde bulunur. SMS’i 4757’ye gönderin. Anne kızlık soyadını girerken Türkçe karakter girdiğinizden emin olun. Örneğin, Çanakkale kelimesindeki Ç karakterini Türkçe kurallarına uygun olarak girin. SMS gönderirken telefonunun sizin adınıza kayıtlı olduğundan emin olun. Başka birinin üzerine kayıtlı telefon ile işlem yapamazsınız.

Örnek SMS şu şekilde görünecektir:

  • SIFRE 123456 KAYSERİ 46

Önceden oluşturmuş olduğunuz şifreyi unutmanız halinde banka ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Bunun için bankanın internet şubesini ziyaret edebilir, müşteri temsilciniz ile konuşmak için  0 850 258 00 00 hatlı telefon numarasını arayabilirsiniz. Aynı hatlar üzerinden kartınızın çalınması ya da kayıp olması halinde yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Ziraat Bankası Kart Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Şifrenizi belirledikten sonra ATM’lerden fatura yatırma, kredi kartı borcu ödeme, bakiye sorgulama, telefona TL yükleme gibi işlemleri yapabilir, kartınızı kullanarak avantajlı alışveriş yapmanın keyfini anlaşmalı mağazalarda hem yurt içinde hem yurt dışında çıkarabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz