Ziraat Bankası ATM’sinden Emekli Maaşı Çekmek

Ziraat bankası atm lerinden emekli maaşı çekmek
Ziraat bankası atm lerinden emekli maaşı çekmek

Ziraat Bankasını kullanarak emekli maaşı alıyorsanız bu durumda Ziraat bankamatik (ATM)’ leri kullanarak emekli maaşınızı çekebilmeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Siz maaşınızı çekmekle uğraşırken arkada bir sürü sıra olabilir ve diğer sırada bekleyen insanlarda sizin oyalanmanızdan aşırı derecede rahatsız olabilir. Siz de bu şekilde bir durum yaşamak istemiyorsanız hangi adımları takip etmeniz gerektiğini öğrenmeli ve kısa süre içerisinde bankamatikten emekli maaşınızı çekebilmelisiniz.

İlginizi çekebilir:

Ziraat Bankası Bankamatiğinden Emekli Maaşı Nasıl Çekilir?

Bankamatikten(ATM)’den para çekmeyi öğrenmenizin bir diğer sebebi de özellikle emekli maaşının yattığı günlerde banka gişelerinin aşırı yoğun olmasıdır. Bu gişelerde sıra beklemektense bankamatikler aracılığıyla çok kısa sürede paranıza kavuşabilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Henüz emekli maaşınız başka bir bankadaysa ve Ziraat Bankası’na taşımayı düşünüyorsanız bu aşamada banka öncelikle isminize bir Vadesiz Hesap açacaktır. Bankanın açmış olduğu Vadesiz Hesaba günü geldiğinde maaşınız yatacak ve yattıktan sonra da her ay bu maaşı çekebileceksiniz. Vadesiz hesaba tanımla olan ATM(bankamatik) kartı sayesinde tüm Ziraat Bankası ve hatta diğer ATM’lerden emekli maaşını çekme şansı elde edeceksiniz. Ziraat Bankası ATM’lerinde çekim yaparken herhangi bir masraf ödemezken, başka bankalardan emekli maaşı çekilirken ekstra masraf ödemeniz gerekebilir. Bu açıdan bununda göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

İlgili Yazılarımız;

  • SGK Emeklilik Hesaplama Dilekçesi, Oranları Ve Tablosu Yazıya Git
  • SGK Emeklilik Sorgulama Ve Hesaplama Yazıya Git
  • Ne Zaman Emekli Olabilirim, Ne Kadar Maaş Alabilirim? Yazıya Git
  • Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? Yazıya Git

1. Ziraat Bankası ATM’lerinden emekli maaşı çekmek için bankamatik kartınızı doğru şekilde bankamatiğe sokmalı ve akabinden kart şifrenizi girmelisiniz.

2. Karşınıza çıkan ekrandan para çekme sayfasına geçiş yapıp, çekmek istediğiniz tutarı girmelisiniz. Yanlış miktar girmeniz halinde “Düzeltme” ya da “Silme” tuşlarından herhangi birine basarak miktarı düzeltmelisiniz.

3. Devam deyip karşınıza çıkacak olan makbuz isteyip istemediğiniz sorusuna yanıt vermeli ve sonrasında önce kartınızı sonra da paranızı bankamatikten almalısınız.

Bankamatiklerde günlük para çekme limiti olsa da muhtemelen maaşınızın hepsini çekmek istediğinizde sorun yaşamadan çekebilirsiniz. Eğer günlük para çekme limitine takılırsanız bir miktarını ilk gün, diğer miktarını ise o günden bir sonraki gün çekebilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/emeklilerin-aldiklari-maaslar/
 2. https://www.kredivepara.com/en-dusuk-emekli-maasi/
 3. https://www.kredivepara.com/emekli-ikramiyesi-ne-kadar/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz