Ziraat Bankası Atm Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Atm Bakiye Sorgulama nasıl yapılır
Ziraat Bankası Atm Bakiye Sorgulama nasıl yapılır

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ziraat bankasında hesabı olan kişiler zaman zaman bakiye sorgulaması yapmayı isteyebilmektedir. Ziraat bankası bakiye sorgulaması yapabilmek için birden fazla seçenek bulunmaktadır: İnternet bankacılığı aracılığıyla sorgulama, ATM’ler aracılığıyla sorgulama, banka şubesi aracılığıyla sorgulama, telefon bankacılığı aracılığıyla sorgulama. Bu yazıda Ziraat Bankası ATM bakiye sorgulama işleminin nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

Göz atmanızda fayda var: Banka Hesabımda Ne Kadar Para Var?

Ziraat Bankası ATM’den Bakiye Nasıl Sorgulanır

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için yanınızda bankamatik kartınızın ya da kredi kartınızın bulunması gerekmektedir. Eğer bu ikisi de yanınızda yoksa diğer kanalları kullanarak sorgulama işlemini yapmanız gerekir. Yapılması gereken ilk şey size en yakın olan Ziraat Bankası ATM’sini bulmaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için En Yakın Ziraat sayfasına geçiş yapmalısınız. Bu sayfada Tip olarak ATM seçmeli ardından il ve ilçe seçerek bulunduğunuz yere en yakın olan ATM’yi bulmuş olursunuz.

Size en yakın olan ATM’yi bulduktan sonra bankamatiğe kartınızı takın ve şifrenizi girin. Şifrenizi 3 defadan fazla yanlış girmemeye özen gösterin. Eğer böyle bir aksilik yaşanırsa 2. yanlış girmeden sonra Ziraat Bankası Müşteri hizmetlerini arayarak durum bilgilendirmesi yapın. Kartınızı taktıktan sonra “Hesap İşlemleri” kısmına geçiş yapın ve “Bakiye-Bilgi Sorgu” sayfasına ulaşın. “Bakiye Sorgulama” butonuna tıklayarak sorgulama işlemi yapılmış olur. Bu işlemle birlikte ATM’den bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Diğer Kanallar Aracılığıyla Bakiye Sorgulama

Göz Atabilirsiniz;

Telefonla sorgulama yapma

Bunun haricinde alternatif olarak SMS ile ya da 0850 220 00 00 numarasını arayarak da bakiye sorgulaması gerçekleştirilebilir. Telefonla sorgulama yapabilmeniz için TC kimlik numarası ya da hesap numarası gibi bilgiler tarafınızdan istenecektir.

Göz atabilirsiniz: Ziraat Bankası Bankamatik Para Gönderme

SMS ile sorgulama yapma

Ziraat Bankası sisteminde telefonunuz kayıtlıysa bu durumda büyük harflerle BAKIYE yazmalı ve 4747’ye SMS göndermelisiniz. Bu sorgulamayla tüm hesaplarınızın bakiye bilgisini öğrenmiş olursunuz. Eğer sadece belli bir hesabın bakiyesini öğrenmek istiyorsanız bu durumda BAKIYE (Ek No) şeklinde yazarak ilgili hesaba ait Ek No ile de sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Daha detaylı bilgiye erişmek için banka müşteri hizmetlerini aramalı ya da şubelerden herhangi birine giderek derdinizi anlatmalısınız.

Şubeler aracılığıyla sorgulama yapma

Bu işlem için yine size en yakın ziraat web sayfasını kullanarak banka şubesi seçmeli ve şubelerden size yakın olanına giderek hesap bakiyesi öğrenmek istediğinizi belirtmelisiniz. Giderken yanınızda banka ya da kredi kartınız ile kimliğinizi götürmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/fibabanka-bankamatik-karti-gunluk-para-cekme-limiti/
  2. https://www.kredivepara.com/alternatifbank-bankamatik-karti-gunluk-para-cekme-limiti/
  3. https://www.kredivepara.com/kirmizi-kalem-yiyenlere-kredi-veren-bankalar/
  4. https://www.kredivepara.com/genc-bankkarta-para-yatirma/

Güncelleme :  17.08.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz