Ziraat Bankası Anında Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Anında Kredi
Ziraat Bankası Anında Kredi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Banka şubesine gitmeden kredi veren bankalar içinde bir diğeri Ziraat Bankasıdır. Şubeye gitmeden kredi Ziraat Bankası’nın 444 00 00 numaralı çağrı merkezi kanalıyla, SMS bankacılığı yoluyla, internet bankacılığı ile ve mobil uygulama ile alınabiliyor. Ziraat SMS ile kredi başvurusu yapmak için KREDI boşluk T.C kimlik no boşluk Kredi Tutarı boşluk vade boşluk Aylık net gelir yazılarak 4747’ye mesaj atılmalıdır. İnternet şubesi ve mobil şube üzerinden de müşteri bilgileriyle kredi başvurusu yapılmaktadır. Onaylandığı takdirde krediniz hesabınıza aktarılacaktır.

Bankaya ait web sitesi olan www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yaparak, bireysel sekmesi altından tüketici kredisine tıklayarak ‘Hemen Başvur’ seçeneği ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve cep telefonunuz ile anında kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Krediyi kullanabilmek için gerekli şartlar;

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız
 • Kredi ödemelerinizin genel olarak zamanında ve eksiksiz olması
 • Gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmanız
 • İpotek verecekseniz eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz

Diğer Bankalar

Ziraat Bankası Anında Kredi Faiz Oranları

Kredi Bilgileri İhtiyaç Kredisi
Kredi Tutarı Min. 1000
Kredi Tutarı Max. 100000
Vade Min. 3
Vade Max. 60
Faiz Oranı %1,90

19.10.2019 tarihi itibariyle 36 ay vadede Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,35, maliyet oranı %1,65

19.10.2019 haftası Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı bir önceki haftaya göre aynı kalmıştır. 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanılırsa 369 TL aylık taksit ile 36 ayda 13.276 TL toplam geri ödeme oluşacaktır.

 Ziraat Bankası Anında Kredi Hesaplama

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Taksit Toplam Ödeme
10.000 36 %1,90 410 14.767
48 345 16.553
60 308 18.450

Yukarı da ziraat bankası 10.000 TL 36 ay, 48 ay, 60 ay vade, faiz oranı %1,90 ile ihtiyaç kredisi hesaplaması yapılmıştır.

19.10.2019 tarihi itibariyle 36 ay vadede Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,35, maliyet oranı %1,65

19.10.2019 haftası Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı bir önceki haftaya göre aynı kalmıştır. 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanılırsa 369 TL aylık taksit ile 36 ayda 13.276 TL toplam geri ödeme oluşacaktır.

Ziraat bankası anında kredi kullanabileceğiniz diğer kanallar;

Şubeler: Size en yakın Ziraat Bankası Şubesine giderek kredi başvurusunda bulunmanız mümkün. En yakın banka şubeleri için bankaya ait web sitedini ziyaret edebilirsiniz.

ATM: ATM’ler aracılığıyla yapabileceğiniz birçok işlemden bir tanesi de kredi başvurusu yapmak. Ziraat Bankası ATM’lerindeki kredi sekmesinden başvuru oluşturmanız mümkün.

Müşteri Hizmetleri: Bankaya ait 08502200000 numaralı hattı arayarak talebinizi iletebilirsiniz.

Başvuru adımları;

 1. Kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarını belirleyin.
 2. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.
 3. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.
 4. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.
 5. Belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayın.

Gerekli belgeler;

 • Nüfus cüzdanı (ehliyet, pasaport)
 • Gelirinizi gösteren maaş bordrosu

Ziraat Bankası aracılığıyla yapmış olduğunuz anında kredi başvurusu, intenet bankacılığı ve müşteri hizmetleri üzerinden takip edebilir, başvuru durumunu sorgulayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Anında Kredi Detayları

Ziraat Bankası anında kredi hizmet, nakit sıkıntısı yaşayan tüketicilerin nakit ihtiyacına cevap verebilmesi hedefiyle sunulan bir hizmettir.

Günümüz koşullarının ve serbest piyasa ekonomisinin kurallarının geçerli olduğu iklimlerde sık sık nakit ihtiyacı yaşanabilmektir. Ziraat Bankası da kurulduğu günden bu yana tüketicilerin nakit ihtiyaçlarına yönelik destekler sunmaktadır. Ziraat Bankası sunmuş olduğu anında kredi hizmeti ile kredi başvurusu işlemlerini hızlandırmayı hedeflemektedir. Bunun yanı sıra bankanın bu hizmetinden faydalanabilmek için bankanın müşterisi olmak koşulu bulunmamaktadır.

Bu şart kredi ön koşulları arasında bulunmamaktadır. Acil nakit ihtiyacı olan tüketiciler başvuru gerçekleştirerek Ziraat Bankası anında kredi hizmetinden faydalanabilmektedir. Anında kredi hizmetinin yanı sıra çeşitli kredi seçeneklerini de bünyesinde barındıran Ziraat Bankası oldukça geniş bir yelpazeyle tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedeflemektedir. Bu krediye 60 aya varan ödeme seçenekleriyle sahip olunmasının yanı sıra 3 ile 60 ay arasında değişen vade seçenekleri de sunulabilmektedir. Kredinin çekildiği tutar ve faiz oranları bu vadeyi değiştirmektedir. Bunun yanı sıra anında kredi hizmetine başvurabilmek için 18 yaş sınırı bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmuş olan her tüketici ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilmektedir. Banka olumlu ya da olumsuz cevap verme hakkını saklı tutmaktadır. Ziraat Bankası sunmuş olduğu bu çözümlerle her ihtiyaca uygun seçenekler barındırmaktadır.

Ziraat Bankası Anında Kredi Özellikleri

Ziraat Bankası anında kredi için vade süresini ve kredi faiz oranını her müşterisine farklı olarak belirlemektedir. Bunun sebebi de vade süresi ve kredi miktarı farklılıklarıdır. Garanti Bankasının müşterileri için de cazip seçenekler sunmaktadır. Garanti müşterileri bu ihtiyaç kredilerinde müşteri olmayanlara göre sunulmuş olan şart ve faiz oranlarıyla sahip olabilmektedirler. Bunun yanı sıra banka, müşterisi olmayan ama banka ile çalışmak isteyen tüketicilere de tanışma kredisi kapsamında cazip seçenekler sunulmaktadır.

Ziraat Bankası anında kredi hizmetinde en yüksek faiz oranı yüzde %0,96’dır. Bunun yanı sıra en yüksek faiz oranı ise kredi türlerine göre deişmektedir. Maksimum vade süresi 60 ay olarak tüketicinin ilgisine sunulmaktadır. Yasal üst sınır 60 ay olarak belirlenmiştir. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin özelliklerine göre farklı şartlar banka tarafından tüketicilere sunulabilmektedir.

 Ziraat Bankası Anında Kredi Seçeneği ile Ertelemeyin

Ziraat Bankası anında kredi hizmetiyle tüketicilere çeşitli avantajlar sunulmayı hedefleyen bir çalışma yürütmektedir.  Hızlı kredi kapsamında başvuruda bulunan tüketicilere bin 15 bin TL ile 100 bin TL arasında nakit fırsatı sunan banka her bütçeye uygun olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Bu kredi hizmeti, bankanın bireysel ihtiyaç kredisi altında verildiği için ticari kredi için başvuracak olan tüketicilerin yararlanması mümkün değildir. Ticari müşteriler için farklı seçenekler bulunmaktadır.

Ziraat Bankası anında kredi hizmetinin yanı sıra bankanın çeşitli nakdi kredi seçenekleri bulunmaktadır. Rotatif kredi, iskonto kredisi, spot kredi, nakit yönetimi kredisi, gün içi kredi, taksitli krediler, döviz kredileri, ticari kredili mevduat hesabı, ivme finansman paketi ve ekonomi değer kredisi olmak üzere çeşitli kollara ayrılmıştır.

 Ziraat Bankası Anında Kredi Hizmetinin Yanı Sıra Günlük İhtiyaçlara da Çözüm Sunuyor

Ziraat Bankası anında kredi hizmetinin yanı sıra sunmuş olduğu günlük nakdi kredi hizmetiyle de dikkat çekmektedir. Günlük olarak yaşanan acil nakit ihtiyaçlarının çözülmesine yönelik bir kredi çeşididir. Ziraat Gün İçi Kredisi başvurusu yaparak aynı gün içerisinde para hesapta olmaktadır. Gün içi kredilerin vadesi bir gün olup günlük ihtiyacı çözmektedir. Tüketicinin gün içindeki çok kısa süreli nakit, provizyon açığı veya havale gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik sunulan bir hizmettir. İnternet, cep şubesi ya da bankamatiklerden başvuru yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra banka şubesine giderek de bu kredi seçeneğine sahip olunabilmektedir. Tek tıkla işlem pratiği bankanın birinci hedefleri arasındadır. Aynı zamanda tüketicilerin istikrarlı bir döngüde ilerletmeyi hedeflemektedir. 18 yaşını doldurmuş olan her birey günlük nakit kredisi başvurusu yapabilmektedir.

 Ziraat Bankası Anında Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası anında kredi seçeneklerini tüketicinin ilgisine her keseye ve her ihtiyaca uygun olması koşulunu benimsemektedir. Bu sebeple her yaştan her ihtiyaca uygun olarak belirlediği kredi koşullarıyla tüketicinin acil nakit ihtiyacını odak noktasına almaktadır. Ziraat Bankası aynı zamanda diğer kredi koşullarıyla da dikkat çeken bir bankadır. Rotatif, spot, gün içi, döviz, iskonto ve nakit yönetim gibi birçok kredi seçeneği bulunmaktadır. Rotatif kredi tamamen tüketicinin kolaylığı düşünülerek oluşturulmuş bir seçenektir. Bu seçenekte 12 ay vade kolaylığı sunulmaktadır. Spot kredide de işletmelere yönelik çözümler sunulmaktadır. Bir işletmenin kısa vadeli ihtiyaçlarına çözüm olmasıyla işverene sunulan bir kolaylıktır. Kredi kullanımı esnasındaki faiz oranları geçerli olmaktadır.

Aynı zamanda kredi ödemesi bitene kadar bu faiz oranı stabil olarak kalmaktadır. Herhangi bir piyasa koşulundan etkilenmesi mümkün değildir. Gün içi kredi seçeneği ise boyut olarak biraz daha farklı bir işleve sahiptir. Günlük ihtiyaçların karşılanmasına yönelik bir hizmettir. Adından da anlaşılacağı üzere bir gün vadeli bir kredi seçeneğidir. Döviz kredileri ise yapılan ihracat satışlarının teslimlerinde tüketicilerin ihtiyaç duydukları nakit desteğine ilişkin bir çözüm sunmaktadır. Döviz ihtiyaçlarının karşılanması üzerine iş insanlarına sunulmaktadır. İskonto kredisi de bir diğer seçenek olarak tüketicinin karşısına çıkmaktadır. Bu kredi seçeneği senet portföyüne ilişkindir. Yani tüketicinin sahip olduğu senet portföyünün üstelendiği kredilere ilişkin çözümler sunmaktadır. Nakit yönetim kredisi de bankanın öne çıkan ürünleri arasında yer almaktadır.

Koşulu ise Ziraat Bankasında nakdi bir geçmişe sahip olmaktır. Bu koşula uygunluk gösteren tüketicilere vergi ve prim ödemesi yaptıklarında zorlanmaları durumunda sunulan bir kredi seçeneğidir. İşverenin ödeme sıkıntısını desteklemek üzere oluşturulan bir üründür. Bankanın öne çıkan bir diğer seçeneği ise taksitli kredilerdir. Bu diğer kredi seçeneklerine göre biraz daha yüksek limitleri kapsamaktadır. 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları çözmek üzere banka tarafından tüketiciye sunulan bir üründür. Vadeli ödeme seçenekleri mevcuttur. Bankanın son olarak tüketiciye sunmuş olduğu bir diğer kredi hizmeti de ticari kredili mevduat hesabıdır. Bu tüketicilerin acil nakit sıkıntılarını çözmesi amacıyla oluşturulmuştur. 1 ya da 3 aylık olmak üzere vade seçenekleri bulunmaktadır. Tüketicinin hesabında para bulunmaması durumunda ödemeleri düzenli olarak gerçekleştirerek sicilin temiz kalmasına katkı sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Anında Kredi ile Sadeleştirilmiş Hizmet

Tüketiciler için bankalardan beklenen düşük faiz oranlarının yanı sıra ulaşılabilr olması da önem teşkil etmektedir. Kullanıcılar ulaşılır seçeneğine de günümüzde gelişen ve değişen teknoloji ile beraber sahip olmak istemektedirler. Ziraat Bankası sunmuş olduğu anında kredi başvurusu işlemlini kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Sadeleştirilmiş bir kredi başvuru adımı bulunmaktadır. Kullanıcılar kolay ve hızlı kredi başvurusunu önemsemektedir. Banka da bu değerlendirmeyi yaparak başvuru sürecini bu kritere göre düzenlemektedir. Herhangi bir bankada olduğu gibi kredi başvurusu için herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Kredi başvurusu öncesi herhangi bir belge toplama zorunluluğu bulunmamaktadır. Sadece belge toplama değil, daha sonrasında bu belgeleri bankaya ulaştırmak gibi birkaç faktör bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Anında Kredi Hizmetinde Bütün Başvurular Değerlendirilir

Ancak Ziraat Bankası anında kredi hizmeti için böyle bir koşul bulunmamaktadır. Belgelerin toplanması sonucu banka yapılan başvuruları değerlendirmeye almaktadır. Bu süreçten sonra banka ön inceleme yapmaktadır. Eğer başvuru olumlu olarak değerlendirilirse tüketiciye bildirim yapılmaktadır. Ancak bu süreç uzun ve zahmetlidir. Bu sebeple tek tıkla kredi başvurusu yapılabilir, nakit ihtiyaçları anında çözülebilmektedir. Ziraat Bankası Anında Kredi hizmeti tamamıyla nakit ihtiyaçlarının çözümüne yönelik sunulan bir araç olmasıyla dikkat çekmektedir.

37 YORUMLAR

 1. Kredi almak istiyordum ki araştırmalarım sonucunda bu siteyi gördüm. Gayet bilgilendirici anlatılmış. Teşekkürler.

 2. Küçük ayrıntılara bile dikkat edilmiş, elinize emeğinize sağlık, diğer sitelere göre çok daha bilgilendirici bir içerik olmuş

 3. Krediye ihtiyacım vardı bu yazı sayesinde anında detaylı bilgilere ulaştım ve şimdi nasıl yapacağımı biliyorum, kredivepara teşekkürler….

 4. diğer siteler bu kadar kapsamlı bilgilere yer vermiyor. amacına uygun bir web site. içeriklerin devamının gelmesini isteriz.

 5. Yıllardır ziraat ile çalışıyorum, bankanın müşteri hizmetlerinden daha çok bu sitede bilgi aldım çok teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz