Ziraat Bankası 4747 SMS Kredisi Başvurusu Yapmak

Ziraat Bankası 4747 SMS Kredisi Başvurusu Yapmak
Ziraat Bankası 4747 SMS Kredisi Başvurusu Yapmak

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ziraat Bankası, hizmetlerinden yararlanmak isteyen müşterilerine daha fazla yardımcı olabilmek için, her geçen gün hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Bunlardan birisi olan Ziraat Bankası SMS Bankacılığı ile, kişilerin şubelere gitmelerine gerek kalmadan, birçok başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Özellikle kredi başvurusunda bulunan kişileri ilgilendiren bu hizmet, bankalara gitmeden kredi başvurunuzu yapmanızı ve sonucunuzu da birkaç dakika içerisinde öğrenmenizi sağlamaktadır. Bunun için yapılması gereken işlem ise oldukça basittir. Öncelikle, hangi kredi türü için başvuru yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.

Buradan kredi hesaplama sayfamıza giderek en uygun krediyi bulabilirsiniz.

Tüketici kredisi başvurusu için yapılması gereken işlemler şu şekildedir. İlk olarak cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyor, ardından da sırasıyla TUKETİCİ yazıp sırasıyla birer boşluk bırakarak kredi tutarı, vade süresi ve son olarak da aylık belgelenebilir net gelirinizi yazıyor, bu kısa mesajı da 4747’ye gönderiyorsunuz.

Eğer ihtiyaç duyduğunuz parayı, taşıt kredisi kullanarak sahip olmak istiyorsanız bunun için de şu şekilde bir kısa mesaj hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle TASIT yazıp aralarında boşluk bırakarak TC kimlik numaranız, talebiniz olan kredi tutarı, vade süresi ve aylık net gelirinizi yazmanız yeterli olacaktır.

Son olarak, hayalinizdeki konut için kredi başvurusu yapmak istiyorsanız KONUT yazıp aralarında boşluk bırakarak TC kimlik numaranız, kredi talebinizin miktarı, vade süresi ve son olarak net gelirinizi yazmanız yeterlidir. Bu kısa mesajı 4747’ye gönderdikten sonra kredi başvurunuzun sonucunu çok kısa bir süre sonra cep telefonunuza alabileceksiniz.

Başka Hangi Başvurular Yapılabilir?

Ziraat Bankası SMS Bankacılığı ile yapacağınız işlemler sadece bununla da sınırlı değildir. 4747’ye göndereceğiniz kısa mesajlar ile, kullanmış olduğunuz vadesiz mevduat hesabınızın limitini öğrenebilecek, fon sorgulayabilecek, döviz değerlerini ve kredi kartınızın güncel limitini sorgulayabileceksiniz. Ayrıca, yeni bir kredi kartı kullanmak istiyorsanız da, talebinizi içeren kısa mesajı 4747’ye göndererek başvurunuzu tamamlayacaksınız.

Ziraat Bankası Kredi Kanalları

Ziraat Bankası kredileri oldukça geniş bir kapsamda kullanıcılara sunulmaktadır. Bu sayede müşteriler kendilerine uygun olan kanaldan tercihlerini gerçekleştirerek nakit ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Kredi kanallarını üç farklı ana başlık altında incelemek mümkündür. Verilen kredi türleri aynı olmasına karın ana başlıklar sayesinde miktar ya da faiz gibi alanlarda temel farkların oluşması sağlanmaktadır. Banka müşterileri; bireysel, girişimci ve kurumsal kanallarından kendilerine uyan birini tercih ederek kredi olanakları hakkında daha derin bilgi erişimleri sağlayabilmektedir.

Bireysel olarak verilen kredilerde en çok taşıt, konut ya da ihtiyaç alt başlıkları tercih edilmektedir. Ancak Ziraat bankası eğitimden imar barışına kadar geniş bir yelpazede kredi alternatifleri bulundurmaktadır. Aynı şekillerde tercih edenler farklı bankalardan çektikleri kredilerin ödemelerini Ziraat Bankası’na transfer de edebilmektedir. Ziraat Bankası kredi kanallarından biri olan girişimci kredileri ise farklı başlıklara sahiptir. Bu kanaldan gün içi, nakit yönetimi, rotatif ya da döviz gibi kredi türleri temin edilebilmektedir.

Göz atabilirsiniz: Ziraat Bankası Mobil Şifre Alma – Videolu Anlatım

Girişimci kanalından temin edilen krediler genellikle bir iş başlangıcında ya da girişimcilerin ani ihtiyaçlarında en iyi yardımcılardan biri haline gelmiştir. Kurumsal firmalar için de kredi alternatifleri bulunduran banka bu alanda girişimci kredilerinin başlıklarını kullanmaktadır. Ancak kurumsal firmaların gelişmişliklerine bağlı olarak nakit ihtiyaçları daha fazla olmaktadır. Buna bağlı olarak bankanın kurumsal kanalından çekilebilecek kredilerin tutarları da artırılarak istenen müşteri memnuniyeti sağlanabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz