YFI Coin Nedir?

YFI Coin, Yearn Finance adı verilen ve kullanıcıların yatırımlarını en iyi şekilde değerlendirebilmelerini sağlamak amacıyla en yüksek düzeyde faiz oranları ile sağlamaya yönelik oluşturulan platformun dijital kripto parasıdır. Platform kapsamında en yüksek faiz oranlarının yanı sıra bir diğer amaç da kullanıcıların özel likidite protokolleri aracılığıyla borç verme ve borç alma işlemlerini yapabilmesidir. Merkezi olmayan finans uygulaması Yearn Finance kapsamında YFI Coin yorum hakkında uzman görüşleri çoğunlukla platformun kullanıcılara yüksek düzeyde fayda sağladığı yönündedir. Bu yorumları destekleyen en önemli veri ise Yearn Finance’ın en başarılı 20 kripto para biriminden biri haline gelmesi olarak gösterilebilir.

YFI tokenlerini önemli kılan bir diğer unsurda bu kripto para birimlerinden piyasada sadece 30 bin tane olmasıdır. Yearn Finance, klasik yöntemlerin aksine interaktif bir yönetim politikasına sahiptir ve YFİ token sahibi olanlar alınacak kararlara ve oluşturulacak protokollere doğrudan katılım sağlayabilmektedir. Bu kapsamda token sahibi bir kullanıcı tarafından verilen teklif ile YFI tokenleri 30 bin ile sınırlı tutuldu. Kendine özel bir havuz sistemi bulunan platform, kurulduğu ilk andan itibaren yüksek düzeyde ilgi görmüştü. Belirtilmiş olduğu gibi yüksek oranda faiz vadediyor olması yatırımcıların aktif olarak bulunan 6 havuza yatırım yapmalarına imkan tanımaktadır. Bu kapsamda yüksek faiz oranları ile yatırımların değerlendirilebilmesi mümkündür.

YFI Coin Geleceği

YFI Coin, sınırlı sayıda piyasada bulunuyor olmasından dolayı bulunabilmesi zordur. Bunun için yapılabilmesi gereken işlemler ise belirtilmiş olduğu gibi Yearn Finance havuzlarına fonlama yapmaktır. Likidite işlemlerinin bu havuzlara yapılması halinde YFI tokenlerinin elde edilmesi mümkündür. Bu kapsamda YFI Coin grafik bakımından inişli çıkışlı bir görüntü sergilemektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  WTC Coin Nedir?

Arkasında güçlü bir kullanıcı desteği olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Pek çok borsada listelenen YFI sahibi olmak kısmi düzeyde risk içeriyor olmasının yanı sıra bu kripto para biriminin son dönemde yüksek düzeyde ilgi gördüğü de belirtilmelidir. Bu ilgiye karşılık olarak günümüzde en değerli kripto para birimleri arasında bulunan YFI, kripto para borsalarında yaşanan düzensizliklerden az az etkilenen kripto paralar arasındadır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz