Yem Kredisi Nasıl Alınır? (Başvurusu ve Şartları)

Yem Kredisi
Yem Kredisi

Yem kredisi almanın yolu banka şubelerine başvurulmasıdır. Çiftçilik ile uğraşan kişiler çiftliklerine ait giderleri karşılamakta zorlandıkları durumlarda kredilere başvurabilir. Pek çok banka çiftçilere özel avantajlar sağlayan krediler veriyor. Çiftçilere verilen kredilerden bir tanesi de yem için olandır. Yem kredisi bankalar tarafından doğrudan verilmese bile tarım kredileri kapsamında yem giderleri için de kredi çekilebiliyor.

Hangi Bankalar Yem Kredisi Veriyor?

Yem kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası gösterilebilir. Ülkemizde pek çok banka tarım ve hayvancılık için kredi sağlıyor. Bu krediler ile yeni bir çiftlik kurulabiliyor ya da var olan bir çiftliğin ihtiyaçları karşılanabiliyor. Yem için kredi almak isteyen kişilerin başvurabilecekleri diğer bazı bankalar ise şu şekildedir:

  • QNB Finansbank,
  • Vakıfbank,
  • Akbank.

Yem Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Yem kredisi başvuru koşulları bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor. Ancak genel olarak pek çok banka tarım ve hayvancılık için kredi verirken şu şartları arıyor:

  • 18 yaşından büyük olunması,
  • Kredi notunun yüksek olması,
  • Çiftçi Kayıt Sistemi’nde kaydın olması.

Göz atabilirsiniz: KOSGEB Hayvancılık Destekleri

Kredi Notu Sorgulama yazımızı da okuyabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İş yeri Açabilmek için Kredi Çekmek

Ziraat Bankası Yem Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası yem kredisine başvuru evrakları arasında nüfus cüzdanı bulunuyor. Ziraat Bankası tarımsal krediler kapsamında yem giderleri için kredi sağlayabiliyor. Bunun için de bazı evrakların banka şubesine teslim edilmesi gerekiyor. Nüfus cüzdanı dışında başvuru için istenen belgeler şu şekildedir:

  • Çiftçi belgesi/ÇKS belgesi,
  • Tarımsal işletmesini tevsik edişi belgeler,
  • Krediye karşılık gösterilecek olan teminata ilişkin belgeler,
  • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu.

QNB Finansbank Yem Kredisine Nasıl Başvurulur?

QNB Finansbank yem kredisine başvuru yöntemi banka şubelerine gidilmesidir. QNB Finansbank tarım ve hayvancılık işletmeleri için özel kredi imkanı tanıyor. Bu kredi kapsamında da yem için kredi alınabiliyor. Esnek ödeme seçeneklerini müşterilerine sağlayan QNB Finansbank, yem kredisi alan kişilere bütçelerine uygun ödeme planı oluşturabiliyor. QNB Finansbank’ın bu kredisine başvurabilmek için banka şubesine gidilmelidir. Ancak şubeye kadar gitmek istemeyen kişiler de bankanın internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak da kredi başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Vakıfbank Yem Kredisinin Faiz Oranı Kaçtır?

Vakıfbank yem kredisinin faiz oranı hakkında bilgi almak isteyen kişilerin banka ile iletişime geçmesi gereklidir. Vakıfbank tarımsal giderler için hızlı bir şekilde kredi sağlayan bankalar arasında yer alıyor. Bundan dolayı acil krediye ihtiyacı olan çiftçilerin başvurabilecekleri adreslerden bir tanesi Vakıfbank’tır. Vakıfbank ayrıca bu kredinin taksitlerinin ödenmesi için çiftçiye gelir elde etmesi adına süre de tanıyor. Uzun vadeli ödeme planının da oluşturulabildiği yem kredisi için faizin banka şubesinden öğrenilmesi gereklidir. Bunun dışında Vakıfbank çağrı merkezini arayan kişiler de faiz hakkında bilgi edinebilir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Devlet Destekli Kobi Kredisi Nasıl Alınır? (Faizsiz Kredi)

İlginizi çekebilir: Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Denizbank Yem Kredisinin Taksit Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Denizbank yem kredisinin taksitlerinin ödeme planı krediyi çeken kişinin bütçesine uygun şekilde hazırlanıyor. Denizbank Tarımsal İşletme Kredileri’ni müşterilerine sağlıyor. Bu kredi de tohum, gübre, sulama, yem gibi giderler için kullanılabiliyor. Yem kredisi için de banka eşit taksitli ödeme seçeneğini sunuyor. Bunun yanı sıra esnek ödeme imkanı da banka tarafından sağlanıyor. Denizbank’ın tarımsal kredilerine başvurabilmek için de banka şubelerine gidilmesi gerekiyor. Ayrıca ödeme planının yanı sıra yem kredisine dair detaylı tüm bilgi de banka şubeleri aracılığıyla öğrenilebilir. Bunun dışında 0850 222 68 00 telefon numaralı Denizbank tarım hattı aracılığıyla da tarımsal kredilere dair akla takılan tüm soruların cevapları öğrenilebilir.