Yatırım Yapmak İçin Güne Erken Başlayın

Yatırım yapmak için güne erken başlayın
Yatırım yapmak için güne erken başlayın

Yatırım yapmak için birçok kişi güne erken başlamak zorundadır. Aksi durumda muhtemel fırsatları kaçırmış olur. Borsa’ya, altına, dövize vb. yatırım araçlarına yatırım yaparak para kazanmak istiyorsanız bu piyasaların açık olduğu saatlerde siz de ayakta olmalı ve ona göre pozisyon almalısınız. İşlemlerin yapılabildiği hemen her saniye yeni bir gelişme olabilmektedir. Siz de bu durumun olumlu ya da olumsuz etki bırakacağını tahmin edip ya elinizdeki yatırımı satarsınız ya da parayı yatırım araçlarından birine yatırırsınız.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Akıllı Yatırım Nasıl Yapılır? Gayrimenkul-Altın-Borsa?

Yatırım Yapmak

Ekonomi kanallarını takip etmelisiniz. İnternet üzerinden yayın yapan ekonomi portalları ve televizyon kanalları sizin işinizi fazlasıyla görecektir. Herhangi bir işle uğraşıyor olsanız da bunların bir köşede durması ve sürekli takip edilmesi oldukça önemlidir.

Siz haberlerde ya da internet sitesinde gördüğünüz bir durumu takip ederseniz yatırımlarınızında şekillenmesini sağlarsınız. Mesela ULKER’den hisse senediniz varsa ve şirkette herhangi bir olumsuz durum yaşanması gündemdeyse bu durumda ona göre hisse senetlerini satabilirsiniz. Yine benzer bir şekilde A firmasının hisse senetleri elinizdeyse ve bu firmaya yatırım yapılması gibi bir durum söz konusuysa bu durumda o yöne doğru alımlar kuvvetlenecek ve hisse senedinin fiyatları artacaktır.

Göz Atabilirsiniz;

Sadece Türkiye’deki gelişmeler değil dünyadaki gelişmelerde yatırım araçlarını ciddi derecede etkiler. Yani Türkiye’de gece olmaya başladığı zaman ABD’de gün doğmaya başlayacaktır. Bundan dolayı bu gelişmeleri de yabancı kaynaklardan takip edebilirsiniz. Eğer ingilizceniz normal seviyedeyse Bllomberg Canlı yayını internet üzerinden izleyebilirsiniz. Bununla birlikte Bllomberg HT, CNBC-e gibi TV kanallarını da takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Ekonomi alanında yayın yapan dergileri de takip edebilirsiniz. Gazete bayilerinden bu dergilerden alabilirsiniz. Yine benzer şekilde gazeteleri de takip ederek ekonomi hakkında bilgilere günlük olarak ulaşabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu kullanarak internet üzerinden yayın yapan uygulamalara, web sitelerine erişebilir ve bu sayede de anlık olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Bilgilerin güncel olması sizin bu işten para kazanmanıza yardımcı olacak en önemli faktörlerden biridir. Bunu unutmamalı ve gündemle birlikte kalmalısınız ki yatırım yaparak para kazanın!

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz