Yapılandırılmış vergi borcu affı var mı 2018

Vergi ve prim borcu olan kişiler elbette bu durumdan rahatsız olarak her gün bir af çıkması söz konusu mu şeklinde sorulara bir yanıt aramaktadır. Olası bir vergi borcu taksitlendirilmesi yüm vergi borçlularının faydalanabileceği bir sistemdir. Sizin de vergi borcunuz var ve taksitlendirmek istiyorsanız bu durumda tek yapmanız gereken şey başvuruda bulunmaktır. İlgili vergi dairesini giderek Vergi Borcunuzu 36 aya kadar vadeli olacak şekilde taksitlendirme olanağınız bulunmaktadır.

Vergi veya Prim Borcu Taksitlendirimesi için başvuru nasıl yapılır

Bu işlem için bizzat ilgili vergi dairesine gidilmeli ve yazılı olarak başvuru gerçekleştirilmelidir. Dilekçe hazırlayarak yapacağınız bu başvurunun yüksek ihtimalle olumlu sonuçlanacağını belirtmekte fayda var. Dilekçeye “gib.gov.tr” üzerinden erişebilirsiniz. Buradan eriştiğiniz formu tam olarak düzgün bir şekilde doldurmalısınız. Eğer eksik kalan kısımlar varsa vergi dairesinde görevli olan memurlardan bilgi alabilirsiniz.

Vergi borcu taksitlendirmesinin başlama zamanı nedir

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklama kapsamında 30 Haziran 2016’dan önceki vergi borçları için vergi dairesine başvurulduğunda taksitlendirme olanağı bulunmaktadır.

2016 senesi için yapılandırılmış vergi borçları ya da diğer borçlar için herhangi bir af olmadığı açıklanan bilgiler arasındadır. Ancak taksitlendirmeye gidilerek ve hatta peşin ödeme yolu seçilerek ekstra faizlerden kurtulunması gibi bir durum elbette söz konusudur. Burada birçok taksitlendirme seçeneği bulunmaktadır. Bu biraz da sizin bütçenize göre karar verebileceğiniz bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir