YapıKredi Bankamatikte Para Kalması

YapıKredi Bankamatikte Para Kalması
YapıKredi Bankamatikte Para Kalması

YapıKredi bankamatikte para kalması gibi sorunlar çoğu zaman karşılaşılabilinmektedir. YapıKredi bankamatikte para kalması arızaların oluşması veya diğer sebeplerin ortaya çıkması ile bankamatik veya ATM’lerde para yutulma problemi meydana gelmektedir. Bu tarz problemlerin çözümü için; müşterilerin Yapı ve Krediler Bankası’nın 0850 222 0 444 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayarak müşteri temsilcilerine bağlanıp yardım ve destek almaları gerekmektedir.

Yapı ve Krediler Bankası ATM Güvenlik Sistemi

Yapı ve Krediler Bankası’nın ATM’lerinde yapılan işlemler esnasında sorunların oluşmaması için belirli güvenlik önlemlerinin alınması gerekilmektedir. Aşağıda müşterilerin ATM’de işlemlerini yaparken dikkat etmeleri gereken unsurların listesi yer almaktadır:

 • Yapı ve Krediler Bankası’nın bankamatiğinde şifreler kimsenin göremeyeceği şekilde tuşlanmalıdır.
 • ATM’de müşteriler işlem yaparken bir problemle karşılaştıkları zaman Yapı ve Krediler Bankası’nın 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı müşteri destek hatlarını arayarak bankanın müşteri temsilciyle beraber problemlerine çözüm yolu aramaları gerekmektedir.
 • Banka kartı için oluşturulan şifrenin internet şubesi, mobil bankacılık ya da kredi kartlarında kullanılan şifreler ile aynı olmaması gerekmektedir.
 • YapıKredi Bankası’nın 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı müşteri destek hatları aranarak; müşteri temsilcisinin komutuyla beraber 0 rakamı tuşlanıp kartın kullanıma kapatılma işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
 • Yapı ve Krediler Bankası’nın ATM’lerinde paranın sıkışması durumunda ise ekranda karşılaşılan bölüme cep telefon numarası ve sıkışan paranın miktarı girilerek sıkışan paranın geri hesaba ulaşması için talepte bulunulmalıdır.

YapıKredi Bankamatikte Para Kalması Sonucunda Yapılacaklar

Yapı ve Krediler Bankası kartının ATM’de yutulması sonucunda müşterilerin yapmaları gereken işlemler vardır. Aşağıda Yapı ve Krediler Bankası kartının ATM’de yutulması durumunda; müşterilerin uygulaması gereken adımlar:

 • Öncelikle ATM’de Yapı ve Krediler Bankası kartı yutulması durumunda 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı Yapı ve Krediler Bankası müşteri destek hattı aranmalıdır.
 • Daha sonra müşteri temsilcileri tarafından verilen talimatlarla beraber hızlı bir şekilde yutulan kartın geri alınması için yönergeler uygulanmalıdır.

Ayrıca müşteriler bulundukları bölgede en yakın Yapı ve Krediler Bankası’nın şubesine giderek; ATM’de yutulan kartın kullanıma kapatma işlemini ve yeni kartın gelmesi için başvuru işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Göz Atabilirsiniz;

İlginizi çekebilir: Yapı Kredi Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

YapıKredi Bankamatikte Para Kalması Sebepleri

YapıKrediler ATM işlemleri esnasında para yutmasının belli sebepleri bulunmaktadır. Bu sebepler aşağıda detaylı bir şekilde verilmektedir:

 • ATM’de meydana gelen donanımsal arıza,
 • Bankamatiğe konulan paranın yırtık ya da yıpranmış olması,
 • Paranın bankamatiğe düzgün yerleştirilmemesi,
 • Müşterilerin işlem yaparken uzun süre gecikme yaşaması gibi sorunlar sebebiyle müşteriler; Yapıkredi ATM’lerinde işlemler esnasında para yutma olayıyla karşı karşıya kalabilmektedir.

YapıKredi Bankası ATM Sorunlarını Müşteri Temsilcisi İle Çözme

YapıKredi Bankası’nın ATM’lerinde yaşanan para yutulma veya karta el konulması gibi sorunlarda anında çözüme ulaşmak için Yapı ve Krediler Bankası’nın 0850 222 0 444 veya 444 0 444 numaralı müşteri hizmetleri hatlarına bağlanılması gerekilmektedir. Daha sonra müşteri temsilcisine bağlanılarak paranın veya kartın hangi Yapı ve Krediler Bankası’nın bankamatiği tarafından yutulduğuna dair ve bu olayın ne zaman yaşandığına dair bilgilerin müşteri temsilcilerine eksiksiz bir şekilde iletilmesi gerekilmektedir. Bunun yanı sıra Vakıfbank telefon güncelleme işlemleri gibi müşteri temsilcisi ile birçok sorun çözülebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz