Yapı ve Kredi Bankası Bankamatik Kartı Şifre Alma

Yapı ve Kredi Bankası Bankamatik Kartı Şifre Alma
Yapı ve Kredi Bankası Bankamatik Kartı Şifre Alma

Yapı ve Kredi Bankası bankamatik kartı şifresi alımı için 444 0 444 numaralı telefon bankacılığını arayabilirsiniz. Yapı ve Kredi bankamatik kartı şifresi almak için telefon bankacılığını aradığız zaman, banka yetkilileri sizden bir takım güvenlik sorularını yanıtlamanızı isteyecektir. Sorulara doğru yanıt verirseniz işleminiz ilerleyecektir. Bu sorular, daha önceden seçtiğiniz güvenlik resmi, anne kızlık soyadı ve doğum yeri gibi basit sorulardır. İşlem ortalama 3 dk sürmekte, karta yeni şifre anında tanımlanmaktadır. İşte Yapı ve Kredi Bankası bankamatik kart şifresi almak bu kadar kolay!

Yapı ve Kredi Bankası Bankamatik Kartı Tek Şifre Nasıl Alınır?

Yapı ve Kredi Bankası bankamatik kartı tek şifresi almak için bankanın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Siteden hemen şifre oluştur butonuna basabilir ya da şifre al menüsünden şifrenizi anında değiştirebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Garanti BBVA Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Ben mobil kullanıcısıyım derseniz, şifrenizi ana sayfada yer alan şifre merkezinden alabilirsiniz. İlk önce Yapı Kredi mobil şifresi ile giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra kartlarım menüsünü seçin ve buradan kart şifre işlemlerine girin. Anında şifrenizi belirleyin ve tamam butonuna basın. Tek şifreniz hazır.

Yapı ve Kredi Bankası Bankamatik Kartı Tek Şifre Almak için Diğer Yöntemler Nelerdir?

Yapı ve Kredi Bankası bankamatik kartı tek şifresi almak için diğer yöntemler de mevcut. Butek  yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

Yapı ve Kredi Bankası Bankamatik Kartı Özellikleri Nelerdir?

Yapı ve Kredi Bankası bankamatik kartı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kartınızı kullanarak internetten alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yaparken, 3d secure yöntemini kullanmanız güvenlik açısından gereklidir.
 • Kartınız olduğu zaman yanınızda nakit para taşımak zorunda değilsiniz. Böylece yerden kazanır ve paralarınızın çalınma olasılığını en aza indirmiş olursunuz.
 • Bankamatik kartına tanımlı olan size özel kampanya ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
 • Bankamatik kartını kullanarak yaptığınız her harcama için hesabınızda belirli bir miktar puan birikir. Bu puanları ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Böylece harcamalarınızdan tasarruf etmiş olursunuz.
 • Yurt dışında yapacağınız alışverişlerde dahi bankamatik kartınızı kullanabilirsiniz.
 • Banka ATM’lerini kullanarak 7 gün 24 saat işlemlerinizi yapabilirsiniz.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  HSBC Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Bunların yanı sıra Yapı Kredi Bankası bankamatiklerden günlük para çekme limitinize göre kartsız işlemde yapmanız mümkündür.

Yapı ve Kredi Bankası Bankamatik Kartı Şifresi Nasıl Olmalıdır?

Yapı ve Kredi Bankası bankamatik kartı şifre belirlerken güvenlik önlemi almak adına bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bu noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kartınız için şifre belirlerken bir başkasının kolay tahmin edeceği sayıları kullanmayın.
 • 1453, kişinin soyadı, kişinin doğum tarihi ya da kişinin tuttuğu takımın kuruluş yılı kolay tahmin edilebilir ve riskli yüksek şifrelerdir.
 • Şifre olarak klavyede 4444, 5555, 0000 gibi ardışık gelen sayılar kullanılmamalıdır.
 • Aynı şey harfler için de geçerlidir. ASDF, FGHJ gibi art arda gelen harfler de kötü niyetli kişiler tarafından kolayca bulunabilir.
 • Şifrenin içinde mutlaka bir rakam, bir karakter ve bir harf bulunmalıdır. Çeşitlilik olması kart şifresinin bulunmasını zorlaştıracaktır.
 • Kart şifreleri hiç kimse ile paylaşılmamalıdır. Tanıdıklar, banka görevlileri, mağaza satış görevlileri de dahil.
 • Banka ve kredi kartları bir başkası tarafından kullanılması için verilmemelidir. Kartlar kişisel kullanma özeldir ve bir başkasının kartınızı kullanması suçtur.

 Göz atabilirsiniz: Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz