Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Nedir?

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Nedir?
Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Nedir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans nedir? Yapı kredi taksitli nakit avans almak için şartlar nedir? YKB üzerinden verilen nakit avans limitleri nelerdir? Şimdi sizlere bu konuda yardımcı olacağız. Nakit sıkıntısı yaşadığınız zaman bankalardan kredi haricinde günlük yaşamlarınız için ayrıca nakit avans çekerek de ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Özellikle kredi kartı üzerinden kendi limitiniz dahilinde taksitli veya taksitsiz nakit avans çekmeniz mümkündür. Bu her bankanın müşterilerine tanıdığı bir olanaktır. Sizde eğer kredi kartınız veya bankamatik kartınızda nakit avans çekmek istiyorsanız limitlerinizi kontrol edip ihtiyacınız olan tutarı istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Nakit Avans Kimlere Verilir?

Bu özellik kredi kartı ve banka kartı kullanan müşterilere verilmektedir. Kredi kartı ve banka kartı için bu özelliğin başvurusunu yapmak farklıdır. Kredi kartı aldığınız zaman otomatik olarak nakit avans limitiniz oluşacaktır. Ama eğer bankamatik kartı kullanıyorsanız bankaya başvuru yapmanız gerekiyor. Bankamatik kartı kullanan kişilerde bu özellik genel olarak bankadan maaş alan müşterilere veya kredi almış kişilere verilmektedir. Kredi sicilinize göre 10.000 TL’ye kadar alabileceğiniz bu işlemde başvuru yapacak olan kişinin kredi notunuzun iyi olması gerekiyor. Eğer bu bankadan sadece hesabınız varsa nakit avans için kendinize bir limit oluşturulmasını isteyebilir ve başvurunuz değerlendirilip onaylandıktan sonra hemen kullanabilirsiniz.

İlgili yazılar;

Bu yüzden bir kredi notunuzun olması ve bankalarda bir sıkıntınızın olmaması gerekiyor. TC kimlik numaranızdan yapılan araştırmalarda olumlu olan müşteriler hemen nakit avans için limit oluşturmaktadır.

Worldcard Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Nakit avans hesaplama yapı kredi bankası üzerinden yapacaksanız öncelikle bu çekme işlemlerini ne zaman yaptığınız önemlidir. Kredi kartınızda yaptığınız nakit avans çekme işlemi eğer ekstre öncesindeyse hemen bir sonraki ödeme tarihinde sizden borcunuz istenecektir. Ama kredi kartı değil de bankamatik hesabınızdan nakit avans çekerseniz çektiğiniz veya harcadığınız tarihten 30 gün sonrası bu borcu faizi ile ödeyeceksiniz. Nakit avans çekme limitlerinde genel olarak çektiğiniz para üzerinden faiz uygulanmaktadır. Ortalama %10 civarında bir faiz alınacaktır. 1.000 TL para çektiğinizde 1100 TL olarak geri ödeyeceksiniz. Ama bu faiz oranı her müşteri için geçerli değildir. Taksitli nakit avans hesaplaması yapacağınız zaman da en fazla 12 aya kadar böldürebilirsiniz. Çektiğiniz paranın ve vadenin faizinin hesaplanması sonrasında aylık taksitler ile sizlerin bu parayı geri ödemesi gerekmektedir. Örnek olarak yapı kredi taksitli nakit avans hesaplama tablosunu sizlerle paylaşıyoruz. 1000₺ taksitli nakit avans kullanımı üzerinden hesap edilmiştir.

Vade: 6 ay
Faiz Oranı: 1,40%
Taksit Tutarı: 176,60 TL
Aylık Toplam Maliyet Oranı: 1,68%
Yıllık Toplam Maliyet Oranı: 20,16%
Vade: 9 ay
Faiz Oranı: 1,40%
Taksit Tutarı: 120,65 TL
Aylık Toplam Maliyet Oranı: 1,68%
Yıllık Toplam Maliyet Oranı: 20,16%
Vade: 12 ay
Faiz Oranı: 1,40%
Taksit Tutarı: 92,71 TL
Aylık Toplam Maliyet Oranı: 1,68%
Yıllık Toplam Maliyet Oranı: 20,16%

Nakit Avans Ne İçin Kullanılır?

Nakit avans çok acil para ihtiyacınızın olduğunda, kredi kartınızdan acil para çekmek istediğinizde, fatura ödemelerinde, alışverişlerinizde, kurum ödemelerinde, kredi ve kredi kartı ödemelerinde kullanılmaktadır. Banka sizin bu parayı neden kullanacağınıza bakmayacaktır. Bankanın bakacağı tek şey gününde ödeyip ödemeyeceğinizdir. Eğer sizde nakit avans kullanacaksanız bu parayı gününde ödemeniz gerekiyor. Eğer ödeme yapmazsanız kredi notunuz düşer ve banka siciliniz iyice bozulur. Bu durumda da onaylı olan limitleriniz düşebilir. Eğer borcunuzu sürekli ödemezseniz banka sizi icraya bile verebilir. Bu durumda kullandığınız tüm kartlar iptal olacak ve banka siciliniz bozulacaktır. Bunu yapmak istemiyorsanız ve ödemesini yapamayacak gibiyseniz kredi kartı nakit avans için bankanızla iletişime geçerek yapılandırma talep edebilirsiniz.

Yapı Kredi Nakit Avans Limit Arttırma

Yapı kredi bankası üzerinden bu limitler müşterinin performansına göre belirlenir. Özellikle bir kredi aldıysanız bu banka size kredi taksiti kadar, eğer maaş müşterisiyseniz de maaşınız kadar nakit avans limiti oluşturulacaktır. Ayrıca kredi kartında kendi limitinize göre bu işlem olur. Eğer limit arttırma işlemi yapmak istiyorsanız internet bankacılığı üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak istediğiniz zaman bu başvuruyu yapabilirsiniz. Kredi notunuzda sıkıntı yoksa ve sürekli olarak bu limitleri kullanıyorsanız nakit avans limitiniz artacaktır.

Diğer bankalarında taksitli nakit avansları nasıl çekilir görmek için aşağıdaki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. Kredi ve nakit avans alacakların bu siteyi inceleyerek hareket etmesi yararına olacaktır.hangi bankanın hangi oranda kredi ve nakit avans tanımladığını ve hangi oranlarda taksitli avans verdiklerini burada bulabilirsiniz .ben yapıkredi bankasının oranlarını inceledim bana gayet makul geldi faiz oranları tavsiye ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz