2021 Yapı Kredi Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

yapi kredi subeye gitmeden kredi sartlari
yapi kredi subeye gitmeden kredi basvurusu

Yapı Kredi Bankası şubesiz kredi başvuruları internet veya mobil uygulama üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bununla birlikte Yapı Kredi şubeye gitmeden kredi başvurusu 444 0 444 numaralı müşteri destek hattı aranarak da yapılabilir.

İlgili Yazılarımız:

Yapı Kredi Şubeye Gitmeden Kredi Başvuru Yolları

Yapı Kredi şubesinden kredi başvurusu yapmak istemeyenler online olarak başvurularını gerçekleştirebilir. Vatandaşlar bunun için bankanın resmi internet adresi olan “https://www.yapikredi.com.tr/” adresine girmelidir. Ardından “kredi başvuruları” yazan sekmeye tıklanmalıdır. Sitede yer alan müracaat formunda yazan bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Daha sonra başvuru iletilerek işlem tamamlanmalıdır.

Kredi başvuru araçlarından bir diğeri ise SMS yolu ile başvurudur. Bunun için müşteriler cep telefonlarının mesaj kısmına hangi krediyi almak istiyorlarsa onu yazmalıdır. Ardından boşluk bırakarak T.C. kimlik numaralarını ve aylık ne kadar kazandıklarını yazmalıdır. Daha sonra oluşturdukları mesajı 4411’e göndermelidir.

Kredi başvurularını ATM’ler aracılığı ile yapmak isteyenler “kartsız işlemler” menüsünden girişe basmalıdır. Ardından “başvurular” ve daha sonra “kredi” kısmına tıklanmalıdır. Bu şekilde bankaya kredi müracaatları iletilmiş olmaktadır. Kredi başvurularının ardından olumlu ya da olumsuz sonuçların iletilmesi için banka, müşterilerini aramaktadır.

Yapı Kredi Almak İçin Hangi Belgeler İstenmektedir?

Yapı Kredi Bankası kredi başvuruları için gerekli belgeler şu şekildedir:

  • Bankaya yapılan ihtiyaç kredilerinde nüfus cüzdanı, aylık gelirin ne kadar olduğunu gösteren belge ve ikametgâh belgesi istenmektedir. İkametgah belgesinin yerine aboneliği kendisine ait olan herhangi bir fatura da götürülebilmektedir.
  • Bankaya yapılan konut kredi müracaatlarında nüfus cüzdanı, gelirin durumunu gösteren belge, ikametgah belgesi ve hangi konut satın alınacaksa ona ait tapu götürülmelidir.
  • Bankaya yapılan taşıt kredisi başvurularında nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi, gelir durumunu beyan eden belge ve satın alınacak araca ait ruhsatın fotokopisi istenmektedir.

Belgelerdeki eksiklik durumunda kredi başvuruları kabul edilmemektedir.

Dikkatinizi Çekebilir:

  1. Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Nedir? Yazıya Git
  2. Yapı Kredi Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti Yazıya Git

Yapı Kredi Şubeye Gitmeden Mobil Uygulama İle Kredi Başvurusu

Yapı Kredi şubesiz kredi başvurularını mobil uygulama ile yapacaklar şu adımları izlemelidir:

  • Bankanın mobil uygulamasına erişim sağlayabilmek için ilk olarak cep telefonlarına bankanın uygulamasının indirilmesi gerekir.
  • Daha sonra sisteme şifre ile giriş yapılmalıdır.
  • “Krediler” kısmında yer alan “bireysel krediler” sekmesine girilmelidir.
  • Ardından gerekli bilgilerin doldurulması ile kredi başvurusu bankaya iletilmiş olmaktadır.

Kredi başvurusu kabul olmuş müşteriler kredilerini bankaya T.C. kimlik belgeleri ile beraber giderek alabilmektedir. Bankadan sadece kredi başvurusu online olarak yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Şubeye Gitmeden Ticari Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası’ndan ticari kredi başvuruları online olarak mobil uygulama üzeninden yapılmaktadır. Bunun için vatandaşlar bankanın mobil uygulama sistemine şifreleri ile birlikte girdikten sonra “krediler” kısmından “ticari kredilere” giriş yapmalıdır. Ardından “başvur” dediklerinde kredi müracaatları banka tarafından alınmaktadır. Kredi başvuru sonuçları dahilinde banka tarafından gerekli bilgilendirme şahsa telefonla aranarak veya kısa SMS ile yapılmaktadır. Kredi başvurusu olumlu sonuçlanan müşteriler kredilerini almak için bankaya gitme T.C. kimlik belgesi ile beraber gitmelidir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Yapı Kredi Bankası iletişim numarası 0850 222 04 44’tür. İletişim numarası ile bankanın hem mesai saatleri içerisinde hem de mesai saatleri dışında iletişime geçilebilmektedir. Telefon bankacılığı yardımı ile kredi başvurularında yaşanan sorunlar, ne kadar kredi çekilebileceği, kredinin kabulünden sonra kredi kullanma yöntemleri, kredi ödeme planları, vb. gibi birçok konuda bilgi sahibi olunabilir. Bununla birlikte Yapı Kredi şubeye gitmeden kredi başvurusu da müşteri temsilcileri yardımı ile hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Bu Yazımızı Okuyanlar Bunları da Okudu:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz