Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller Özellikleri 2021

yapi kredi satilik gayrimenkuller ozellikleri
yapi kredi satilik gayrimenkuller firsatlari

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Yapı Kredi satılık gayrimenkuller taşınmaz yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar için güzl bir avantaj sunuyor. Yapı Kredi satılık gayrimenkuller banka tarafından satışa sunulan ihtiyaç fazlası mülklerdir.

  • Vakıfbank Satılık Gayrimenkuller 2020 içeriğe git
  • Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller 2020 içeriğe git
  • Türkiye Finans Satılık Gayrimenkuller Özellikleri 2020 içeriğe git
  • TEB Satılı Gayrimenkuller Özellikleri ve Avantajları 2020 içeriğe git
  • ING Bank Satılık Gayrimenkuller Teklif ve Satış içeriğe git

Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller Satış Ön Bilgileri

Yapı Kredinin satışa sunduğu gayrimenkuller teklif usulü ile satışa sunulmaktadır. Bahse konu mülkler devlet ihale yönetmeliği kuralları kapsamında olmadığı için ilgili taşınmazlar satışa sunarken Yapı Kredi kendi istediği gibi fiyatlandırma yapmakta özgürdür.

Ayrıca banka ilgili taşınmazları satıp satmama ay da satışa çıkardıktan sonra satıştan vazgeçme konusunda da serbesttir…

Banka tarafından satışa sunulan konutlar hakkında verilen bilgiler genel bilgilerdir. Banka bahse konu taşınmazlarda satış sonrası fark edilen özellikler nedeni ile hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. İlgili taşınmaza teklif veren alıcı bahse konu gayrimenkulü her açıdan görmüş ve kabul etmiş sayılır.

Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller Avantajları ve Teklif Süreci Nedir? Ayrıntıları yazımızdadır.

Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller Bedel Ödemesi

Yapı Kredi satılık gayrimenkullerin alım satım işlemleri peşin ödeme üzerinden yapılır. Bank satışa sunduğu taşınmazı vadeli ödeme ile satmaz. Ancak ilgili mülk için alıcı kredi talebinde bulunduğu takdirde banka tarafından yasal kredilendirme süreci başlatılır.

Banka taşınmaz satışında alıcı teklif verildikten ve verilen teklif Yapı Kredi tarafından onaylandıktan sonraki ilk 15 gün içinde taşınmazın parası peşin olarak yatırılmalıdır. Ancak alıcı ödemesini daha uzun süreye yaymak için Yapı Kredi atarından kullanıma sunulan konut kredisinden de faydalanabilir.

Alıcının yaptığı kredi teklifi banka yetkilileri tarafından incelendikten sonra kabul edilir.

Daha sonra alıcı konut kredisi almak için müracaatta bulunur. Bu kredi isteği de banka tarafından onaylandığında kredinin tamamı alınmak istenen taşınmazın peşin tutarı olarak bankaya ödenir. Daha sonra alıcı zaman içinde konut kredisi ödemesini taksitler halinde YAPI Kredi bankasına yapar.

Göz Atabilirsiniz;

Yapı Kredi Gayrimenkul Satış Usulü

Yapı Kredi taşınmaz satışını teklif usulü yapılmaktadır. Bu nedenle Yapı Kredi satılık gayrimenkuller prosedüründe teklif veren alıcı, muhammen bedelin üzerinde olmak koşulu ile bir fiyat teklifinde bulunmalıdır. Bankanın genel eğilimi en yüksek teklifi veren kişiye satış işlemini gerçekleştirmektir. Muhammen bedelin altında yapılan teklifler Yapı Kredi tarafından hiç bir şekilde değerlendirilmeye alınmaz.

Bu bilgiden hareketle alıcının olabildiğince yüksek fiyat teklifi vermesi, söz konusu gayrimenkulü alabilmesi için avantajlı olmasını sağlar.

Halkbank Satılık Gayrimenkuller Özellikleri ve İstenen Evraklar bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Satılık Gayrimenkul Teklif Verilmesi

Yapı Kredi satılık gayrimenkuller teklif vermek isteyen alıcılar öncelikle bankanın internet sitesinde yer alan ‘’Satılacak Gayrimenkuller’’ listesini inceler. Daha sonra alınmak istenen taşınmazın ilanı yanında yer alan ‘’Ayrıntılar’’ başlığına tıklanır. ‘’Ayrıntılar’’ başlığı altından  ilgilenilen taşınmaza ait verilen bilgiler incelenir. Taşınmaz incelendikten sonra alınmak istenirse,  aynı bölümde yer alan ‘’Teklif Bedeli’’ yazısı altındaki alandan banka tarafından alıcı adayından istenen bilgilerin girişi yapılır. Böylece bankaya teklif iletilmiş olur.

Banka yetkilileri yollanan teklifleri tek tek inceler. İnceleme bittikten sonra banka olabilecek en kısa sürede teklif sahibi ile temasa geçer. Bu aşamada banka ilgili alıcıya teklifinin kabul edildiği ya da reddedildiği bilgisini aktarır.

Bu bilgi kendisine aktarılmadan önce alıcını 1’den fazla mülk için teklif vermesi tekliflerinin güvenilirliğini sarsan bir durum oluşturur. Ayrıca böyle bir durum karışıklığı da yol açabilir. Bu nedenle 1 seferde 1 teklif verilmelidir.

Eğer yapılan teklif banka tarafından reddedilirse, o zaman alıcı aynı taşınmaza daha fazla fiyat teklif ederek, yeniden teklif verebilir.

Yapı Kredi satılık gayrimenkuller için banka tarafından resmi internet sitesinden ilan edilmiş bulunan güncel bilgiler bunlardır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz