Yapı Kredi Kart Şifresi Alma (Mobil-PC)

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kredi ve baka kartları günümüzde çokça tercih edilmektedir. Nakit taşımak istemeyen bireyler banka kartlarına, alışveriş yapmak isteyen bireyler ise kredi kartlarına yönelmektedir. Bankalar aracılığıyla alınabilen bu kartlar, şifre belirleme işleminden sonra kullanılmaya başlanabilmektedir..

Yapı Kredi kart şifresi alma, pek çok insanın merak ettiği konular arasında er almaktadır. Banka şubelerinden alacağınız kartlar, şifresiz olarak oluşturulmaktadır. Ancak güvenlik nedeniyle, kart sahibinin şifre oluşturması gerekmektedir. Şifre oluşturulmamış kartlar kullanıma açılmamaktadır.

 

Yapı Kredi Şifre Alma

Yapı Kredi üzerinden almış olduğunuz kartlara şifre belirleyebilmek için tercih edebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Şifre belirleme yöntemleri aşağıdaki başlıklarda belirtilmektedir.

Müşteri Hizmetleri İle Şifre Alma

Yapı Kredi şifre alma işlemi için bankanın müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. 444 0 444 numarasını aradıktan sonra telesekreter yönlendirmeleri doğrultusunda tuşlamalar yaparsanız, şifre belirleme kısmına erişim sağlayabilirsiniz. Şifre alma kısmında telesekreter sizleri yönlendirerek şifrenizi oluşturmanızı sağlayacaktır.

SMS İle Şifre Alma

Yapı Kredi şifre oluşturma için bankaya kayıtlı olan telefon numaranızı kullanabilirsiniz. Telefonunuzda mesaj kısmına girerek alıcı yazan alana “4440” yazmanız gerekmektedir. Mesaj kısmına ise önce belirlediğiniz şifreyi, daha sonra kartınızın ön yüzünde bulunan kart numarasının son 4 hanesini, en son olarak ise kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik kodunu yazmalısınız. Yazdığınız her bilgi arasına boşluk bırakmayı unutmamanız gerekmektedir. Mesajınızı gönderdikten sonra mesajda yazdığınız şifre, kart işlemlerinizde kullanabileceğiniz şifreniz olacaktır.

ATM İle Şifre Alma

Yapı Kredi kartınız için şifre belirleme yapmak istiyorsanız, Yağı Kredi ATM’lerini tercih edebilirsiniz. Yapı Kredi karınızın henüz bir şifresi yoksa kartınızı ATM’ye taktığınız anda sizden şifre belirlemeniz ve bu şifreyi tekrar yazarak onaylamanız istenecektir. Bu sayede kartınız şifreli olarak kullanıma anında açılacaktır.

İnternet Bankacılığı İle Şifre Alma

Mobil cihazınız ya da bilgisayar üzerinden Yapı Kredi mobil işlemlere giriş yaparak şifre belirleme ve değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için Yapı Kredi internet bankacılığı şifresi edinmeniz gerekmektedir. Şifre almak için ise Yapı Kredi internet sitesinde belirtilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz