Yapı Kredi Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Yapı Kredi Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti
Yapı Kredi Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Yapı Kredi Bankası bankamatik para çekme bakiyesi günlük 3.500 TL’dir. Bu limite kadar yapılan Yapı Kredi günlük para çekme limiti herhangi bir komisyon ücreti alınmamaktadır. Çektiğiniz para 3.500 TL üzerine çıktığında, yapmak istediğiniz işlem doğrultusunda kartınıza bloke konmaz. Ancak, çekeceğiniz tutarla orantılı olarak komisyon ödemek zorunda kalırsınız. Bunun haricinde bankamatiklerden para yatırma limiti 20.000 TL olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi Bankası Bankamatik Limitleri

Yapı Kredi Bankamatik işlemleri limitleri para yatırmada bireysel müşteriler için 20.000 TL, kurumsal müşteriler için 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Bunun haricinde para çekme işlemlerinde eğer bireysel olarak para çekme işlemi yapacaksanız, komisyon farkı ödemeden çekebileceğiniz tutar 3.500 TL’dir. Kurumsal bir şirket kartı üzerinden yapılan para çekme işlemlerinin limitleri günlük 5.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Yapı Kredi Faiz Oranları 2019

Banka, EFT, havale gibi işlemler için müşterilerini internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetlerine yönlendirmektedir. Müşterilerin haklarını korumayı hedefleyen günlük para çekme limiti uygulamaları, talimatınızla ortadan kaldırılabilmektedir. Ayrıca limitler, tüm bankamatikleri kapsamaktadır. Yani bir bankamatikten çekim yaptıktan sonra limiti aşmanız halinde, bir başka bankamatikten çekim yaparken de komisyon kesilmektedir. Kesilecek komisyon, çekmek istediğiniz paranın tutarı ölçüsünde, bankamatik ekranında size bildirilerek onay vermeniz beklenmektedir.

Yapı Kredi Bankası Maaş Hesabında Günlük Para Çekme Limiti

Maaş hesabı için günlük limit bilgisi değişmemektedir. Eğer aldığınız maaş 3.500 TL’nin üzerindeyse, yapabileceğiniz 2 şey vardır. Dilerseniz paranızın 3.500 TL’sini çektikten sonra kalan kısmını 24 saat sonra çekebilirsiniz. Diğer yandan bankanızla konuşarak kullanmakta olduğunuz hesabın maaş hesabı olduğunu ve maaşınızın tamamına, aynı gün içerisinde ihtiyacınız olduğunu beyan edebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız başvuruda banka size kolaylık sağlayacaktır. Aksi halde 3.500 TL’yi aşan günlük çekimlerinizde banka sizden komisyon alır.

Günlük Çekim Limiti Bankamatik Değiştirilerek Arttırılabilir Mi?

Bankamatik değiştiğinde günlük çekilebilecek para miktarı artmaz. Aynı kart ile işlem yapmaktaysanız, para çekme bilginiz kartınıza yüklendiğinden, hesap döküm bilgileri dahilinde kartınızın kullanım alanını kısıtlamış olursunuz. Bu kapsamda kartınızı hangi bankamatikte kullanırsanız kullanın, para çekme bilgisi kart üzerine olduğundan 3.500 TL’yi aşmanız halinde komisyon kesilir.

Bunun yanında aynı işlem ortak ATM’lerde de mevcuttur. Ortak kullanıma açık ATM’ler, tüm banka müşterileri tarafından kullanılabilmektedir. Ancak ortak ATM’leri kullandığınızda, 3.500 TL’yi aşmamış olmanıza rağmen komisyon ücreti kesilmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın kendi ATM’lerinde koyduğu sınırlar dahilinde Yapı kredi günlük para çekme konusunda 3.500 TL’yi aştıysanız, para çekebilmek için komisyon ödemeniz gerekecektir. Bu limitin üzerindeki miktarı ortak kullanım bankamatiklerinden çekmeniz halinde ise, hem tüm bankalar için ortak ATM’leri kullandığınız için komisyon öder, hem de bankanın limitini aştığınız için ekstra ücret ödersiniz. Bu kapsamda limiti aşmış çekimler yapmak zorundaysanız bunu ortak bankamatiklerden yapmamanızı öneririz.

Aynı Kişi Üzerine Farklı Hesaplarda Günlük Para Çekme Limiti

Birden fazla hesabı olanlar için günlük para çekme limiti hesap başına 3.500 TL’dir. Birden fazla hesabınızın olması halinde iki hesaptan ayrı ayrı para çekme işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede komisyon ödemezsiniz. Komisyon ödemeniz için kartlara verilen talimat, hesap üzerinden verilmektedir. Hesap sahibi, talimata konu değildir. Bu nedenle hesabınızın özellikleri kapsamında birden fazla hesaptan toplamda 3.500 TL üzerinde para çekme işlemi yapabilirsiniz. Hesabınızın özellikleri limiti karşılamak için yeterli değilse ve bankaya bu konuda herhangi bir talimat vermemişseniz de beklemediğiniz bir komisyon ücreti ile karşılaşabilirsiniz. Ancak komisyon ücreti, yalnız tek hesaptan Yapı Kredi günlük para çekme limitinin aşılması halinde kesilmektedir. Bunun yanı sıra Yapı Kredi bankamatik kartı şifre alma işlemleri için benzer işlemleri uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz