XLM Coin Nedir? XLM Coin Yorum

XLM-Coin

Makalenin İçerisinde Neler Var?

XLM Coin bir diğer adı da Steller Lumens olan kripto para birimi, bankalar, ya da bireyler arasında para transferine izin veren ve düşük maliyetle çalışan bir dijital ağın adıdır. XLM alım satımı yapılırken; u kısa kod kullanılır.

Eşten eşe para gönderme ve finansal transfer yapabilme şeklinde çalışma prensibine sahip olan XLM Coin para transferleri konusunda son derece düşük transfer ücreti talep ediyor olmasıyla dikkat çekmektedir. Uzun süredir piyasada bulunan bu kripto para birimine yüksek düzeyde güven oluşmuş olmakla birlikte tahmin edileceği üzere blockchain altyapısı ile çalışmaktadır.

XLM Coin 2014 yılından beri piyasada işlem görüyor olmakla birlikte piyasaya dağıtılma hikayesi ise son derece ilginçtir. Bu kripto para biriminin ve internet ağının temel bir diğer maksadı ise transfer durumlarında hız elde edilmesini sağlamak üzerinedir. Ağın temel hedeflediği işlevin ve misyonun transfer konusunda hızın yüksek, maliyetin ise düşük olması bu kripto para birimini diğer tüm kripto para birimlerinde yapılan transfer işlemlerine göre daha yüksük düzeyde hız vadediyor olmasından dolayı ayırmaktadır.

XLM-Coin

XLM Coin Nedir?

XLM, belirtilmiş olduğu gibi transfer konusunda hız ve ucuzluk vadederek 2014 yılında piyasaysa sürülmüş Steller Lumens kripto para biriminin sembolüdür. 2014 yılında tanıtımı yapılmıştır. Bunun ardından 2015 yılında faaliyete başlayan ağ, kısa bir sürede yüksek ilgi görmekle birlikte başlangıç protokollerinden de ayrılmıştır. Bu bağlamda XLM,başlangıç aşamasından farklı olarak yeni oluşturulan kod ile piyasalarda yer almaktadır.

XLM Coin Yorum

XLM Coin için yapılan uzman yorumları çoğunlukla para biriminin uzun süredir piyasada bulunmasına karşın istikrar tutturamamış olmasına yöneliktir. Günümüzde yatırımcılar tarafından yüksek oranda tercih edilen XLM , inişli çıkışlı grafiği ile piyasa istikrarı sunmuyor olmasına karşın yatırımcılara kısmen güven de vermektedir. Bu kripto para biriminin global ölçekli politik ve finansal söylem ya da işlemlerden önemli düzeyde etkilendiği de belirtilmelidir. Ayrıca madenciliğe yönelik talepler de bu kripto para biriminin değer konusunda bir diğer belirleyicidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz