WTC Coin Nedir?

WTC Coin, RFID teknolojisini kullanarak blok zincir üzerinden nesnelerin interneti kavramı ile hizmet veren Walton Chain isimli platformun kripto para birimidir. RFID teknolojisi günümüzde pek çok farklı alanda ve sektörde aktif olarak kullanılıyor olmasına karşın çok fazla bilinen bir sistem değildir. Radyo frekans tanımlama yöntemi adı verilen bu sistem cep telefonu ödemelerinden, oto yol ödemelerine kadar pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. WaltonChine ise bu sistemi blok zincir sistemi ile birleştirerek ürünlerin interneti teknolojisini inşa etmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda oluşturulan ekosistemin ise en temel bileşeni Walton Chain’dır. RFID teknolojisi ile sağlanmak istenen temel amaç ise fiziksel ürünlerin blok zincir üzerinde veri düzleminde saklanması şeklindedir. Dolayısıyla RFID teknolojisi en genel anlamıyla bir ürünün nerede ve ne zaman, hangi şekillerde işlem gördüğünden nereye ulaştığına kadar pek çok farklı done sunar.

Bu doneler takip edilerek blok zincir de depolanır. Bu sistemin var olma amacı ise kullanıcıların ürünleri en etkili şekilde takip edebilmesine olanak sağlamaktır. Bu kapsamda yüksek düzeyde güveni merkeziyetçilikle sağlayan platformun son dönemde kripto para birimleri arasında dikkat çektiği de bilinmektedir. Aynı zamanda RIFD teknolojisi ile blok zincir sistemlerinin birleştiği altyapıyı kullanan herkesin kendine özel bir altyapı oluşturmasına da sistem tarafından izin verilmektedir. Dolayısıyla bu altyapılar herhangi bir özel iş imkanına göre şekillendirilebilmeye ya da dönüşüme uygulamaya imkan tanır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Acro Coin Nedir?

WTC Coin Geleceği

WTC Coin, belirtilen sistem içerisinde kullanılan temel para birimi olma özelliğine sahiptir. Dolayısıyla WoltonChain sisteminin bu kripto para birimi üzerinden işlediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Sistemin genel hatlarıyla alt zincir oluşumundan, kredi ve ipotek sistemlerine kadar pek çok farklı alanda olanak ve avantaj sağlıyor olması bu kripto para biriminin de gözde bir pozisyona yerleşmesine sebep olmuştur. 2018 yılında var olduğu ilk günden beri en zirve noktasına erişen WTC token, 2019 yılı boyunca kripto para birimleri borsasının yaşadığı sorunlar nedeniyle düşük seviyelere inmiş ve günümüzde de istikrarsız inişli çıkışlı grafikler çizmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz