Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde işçi çalıştırma şartlarına göre sigortasız eleman çalıştırılması yasak olarak bilinmektedir. Bu nedenle bir iş yeri bünyesinde çalışan kişiye, işveren SGK kaydı yapmak zorundadır. Sigortalı olma zorunluluğu bulunmayan meslek dallarında çalışan bireyler ise gelir belgesini ibraz edemezler. Örneğin ev hanımları ve öğrenciler, yaşamlarını sigortasız olarak devam ettirdikleri için gelir düzeylerini ispatlayan herhangi bir belgeye sahip değildirler. Bu grupta yer alan bireyler, ihtiyaçları doğrultusunda finansman bulabilmek için sigortasız kişiye kredi veren bankalara müracaat etmektedirler. Yazımız içerisinde sigortası olmayana kredi veren bankalar ve bu kurumların gelir belgesiz kredili ürünlerini bulabilirsiniz. Ayrıca sigortasız çalışanların nasıl kredi çekebildiklerine dair açıklamaları da inceleyerek, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kolaylıkla finansman alabilirsiniz…

Sigortasız Kişiler Kredi Çekebilir mi?

Günümüz şartlarında finans kurumlarının rekabet seviyesi giderek artmakta ve sigortasız kişilere de kredi kullandırılabilmektedir. Bu nedenle sigortasız kişiler kredi çekebilir mi diye merak eden, özellikle ev hanımı olarak ek gelir sağlayan fakat gelirini ispatlayamayan bireyler, sigortasız kişiye kredi veren bankalara başvuru yaparak finansman sağlayabilirler. Çünkü kişinin herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması, bankalardan kredi kullanmasına engel değildir. Bankaların gelir belgesiz kredili ürünleri bulunmakta ve sigortasız kişilerin bu ürünlerden yararlanmasına imkân tanınmaktadır.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

Sigortasız kişiye kredi veren bankaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Birçok finans kuruluşu günümüzde gelir belgesi olmayan bireylerin nakit gereksinimlerini karşılayabilmesi adına finansman sağlamaktadır. Sigortası olmayana kredi veren bankaları ve kredi kullandırma şartlarını aşağıda sıraladık. Özellikle çalışmayan ev hanımları, öğrenciler ya da çiftçilik, esnaflık ve tarım gibi meslek dallarında çalışan kişiler bu bankalara müracaat ederek gelir belgesiz kredi kullanabilirler…

Ayrıca bakınız: Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Akbank Sigortasız Kredi

İhtiyaç kredileri ile ilgili müşterilerine hızlı çözüm bulan Akbank, imzasız, gelir belgesiz finansman sağlamaktadır. Üstelik Akbank sigortasız kredi ürünü için şubeye gitmenize de gerek yok! ATM cihazından, SMS bankacılığından ya da internet şubesinden başvuru yaparak sigortasız kredi ürününden yararlanabilirsiniz. İnternet şubesi müşterisi olmayanlar ise Akbank sigortasız kredi başvurusunu bankanın web sitesi üzerinden yapabilirler. Aşağıdaki adreste yer alan “Web Kredi Başvuru” seçeneğini kullanarak, banka müşterisi olmasanız dahi başvuruda bulunabilirsiniz. ATM cihazından müracaat edecek bireyler ise maksimum 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirler.

Başvuru için; Akbank Kredi Başvurusu

Denizbank Sigortasız Kredi

Sadece cep telefonu bilgilerinizi ve T.C kimlik numaranızı kullanarak, hızlı bir şekilde Denizbank sigortasız kredi başvurusunda bulunmanız mümkün. Ayrıca Web’te kredi seçeneği sayesinde de 48 aya varan vade alternatifleri ile 55.000 TL’ye kadar kredi limiti olan Denizbank ürününe de başvuruda bulunabilirsiniz. Bankanın sigortası olmayan kişilere özel oluşturduğu kampanyalarda son kararı verme, faiz oranını değiştirme, kefil ve ek evrak talep etme hakkı kuruma aittir. Denizbank sigortasız kredi başvurusu için kullanılabilecek olan kanallar; internet şube, mobil bankacılık, Web’te kredi ve bankanın şubeleridir. İnternet ve mobil bankacılık üzerinden yapılan müracaatlarda maksimum 20.000 TL ihtiyaç kredisi kullandırılmaktadır. Ayrıca her iki kanal üzerinden de tüm günler 09.00 – 21.00 saatleri arası başvuru yapılabilmektedir.

Başvuru için; DenizBank Kredi Başvurusu

Şekerbank Sigortasız Kredi

Şekerbank sigortası olmayan kişilerin borç ödeme ve kredi notu durumlarını inceleyerek, müracaat eden müşteri hakkında olumlu ya da olumsuz bir karara vararak finansman kullandırabilmektedir. Şekerbank sigortasız kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler, 3 ay erteleme ve 48 ay vade yapabilme seçeneklerinden yararlanabiliyor. Ayrıca banka gerekli görmediği sürece kefilsiz kredi kullandırımı yapılmaktadır. Şekerbank sigortasız kredi için 0850 222 78 78 nolu çağrı merkezini arayabilir, SMS bankacılığını kullanabilir ya da şubeler aracılığıyla başvuru formunuzu iletebilirsiniz. SMS bankacılığı tüm operatörler için geçerli olup, KREDİ bir boşluk T.C. KİMLİK NO şeklinde kullanılmaktadır. Belirtilen formatta oluşturulan metin 1953 numaralı mesaj servisine gönderilmelidir.

EnPara Sigortasız Kredi

EnPara üzerinden en çok tercih edilen kredi başvuru türü sigortasız kredidir. Şubesiz bankacılık hizmeti de veren EnPara, gelir belgesini ibraz edemeyen müşterilerine kolaylık sağlayarak finansman kullandırmaktadır. Böylelikle müşteri sayısını arttırarak, hizmet ağını genişletmektedir. EnPara sigortasız kredi başvurusunda bulunmak isteyenler, en az 1.000 TL, en fazla 30.000 TL ve maksimum 48 ay vadeli kredi çekebilmektedir. Enpara’nın en avantajlı özelliği ise ihtiyaç kredisi ürünlerinde hiçbir ücret, komisyon ve masraf talep edilmemesidir. Sigortasız kredi çekebilmeniz için izin verilen bankacılık kanalları üzerinden müracaatta bulunmanız ve başvurunuzun olumlu sonuçlanması gerekmektedir. İnternetten yapılacak olan kredi müracaatları genellikle birkaç dakika içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. En geç ise 8 iş saati içerisinde değerlendirmeye alınan sigortasız kredi başvuruları sonucunda sözleşmenizi ve ödeme planınızı onaylanarak anında nakit paranızı çekebilirsiniz.

Başvuru için; Enpara Kredi Başvurusu

QNB Finansbank Sigortasız Kredi

QNB Finansbank ile sürekli çalışıyorsanız, aylık hesaplarınızda belirli bir para sirkülasyonu gerçekleşiyorsa ya da değerli bir eşyanız banka nezdinde tutuluyorsa, kolaylıkla sigortasız kredi çekebilirsiniz. Bunlar haricinde Finansbank’tan  sigortasız kredi çekmek için herhangi bir gayrimenkulünüzü ipotek ettirebilir, taahhütte bulunabilir ya da kefil gösterebilirsiniz. SGK kaydı olmayan kişilerin ihtiyaç kredisi alabilmesi için telefondan, şubelerden veya internet üzerinden başvuru yapması gereklidir. Telefondan anında kredi başvurusu, 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir. İnternet üzerinden Finansbank’tan sigortasız kredi çekmek için aşağıdaki adreste yer alan “online kredi” seçeneğini kullanabilirsiniz. Online kredide minimum 1.000 lira, maksimum 50.000 lira finansman alabilmek mümkündür.

Başvuru için; QNB Finansbank Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Sigortasız Kredi

Sigortasız kişiye kredi veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası, maksimum 48 ay vadede ve değişen faiz oranlarında finansman kullandırmaktadır. 10.000 TL için güncel Garanti Bankası sigortasız kredi faiz oranı yüzde 1,66’dır. Bankanın düzenlemiş olduğu kampanya kapsamında 3 ay erteleme seçeneğinden faydalanılabiliyor. SGK belgesini temin edemeyecek olan kişiler sadece bankanın şubeleri aracılığıyla başvuru yapabilmektedir. Kurum, faiz oranını ve vadeyi değiştirme hakkını saklı tuttuğu gibi gerekli gördüğü takdirde gelir yazısı veya teminat isteyebilir. Garanti Bankası sigortasız kredi başvurusunda bulunduğunuzda, maksimum 20 bin TL kredi kullanabilirsiniz. Banka, yapılan başvuruları öncelikle sizi KKB (Kredi Kayıt Bürosu) kredi risk raporunuza göre değerlendirmektedir. Sonrasında ise ödeme geçmişinizi detaylı bir şekilde inceleyerek, finansman kullanımınıza izin vermektedir.

Başvuru için; Garanti Bankası Kredi Başvurusu

ING Bank Sigortasız Kredi

ING Bank düzenlediği “Mini Kredi” kampanyası ile 5.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz adına kredi imkânı sunmaktadır. ING Mini Kredi fırsatını kaçırmak istemeyen tüketiciler, kredilerini maksimum 48 aya kadar vadelendirebilmektedirler. Kredi tahsis ücreti olarak anaparanın yüzde 0,5’i kadar ücret alınmaktadır. Başvurunuzu bankanın web sitesi üzerinden yapabilir, çekilen kredi limitinizin anında hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. ING Bank sigortasız kredi ürününü kullanabilmek için bordro haricinde talep edilen diğer belgelerin eksiksiz teslim edilmesi şarttır. Ayrıca başvurunuzun ardından yapılacak olan inceleme sonrası banka, ilave evrak ve teminat isteme hakkını haklı tutmaktadır.

Başvuru için; ING Bank Kredi Başvurusu

Odeabank Sigortasız Kredi

Odeabank sigortasız kredi için “Nakit Hazır” ürününe başvurabilirsiniz. 48 ay vadeli geri ödeme planınızı hazırlatarak, belirlenen faiz oranları üzerinden anında kredi kullanabilirsiniz. Sigortasız kredi başvurusunda bulunacak olanların nüfus cüzdanı gerekmektedir. Faiz oranı ise müşteri skorlaması sonrasında belirlenmekte fakat kredi kullandırımı öncesi müşterinin onayına sunulmaktadır. Odeabank sigortasız kredi tahsis ücreti ise BSMV dahil gösterilerek, kredi tutarının binde beşi kadar alınmaktadır. Mobil uygulama üzerinden başvuruda bulunmak için bankanın müşterisi olmak gereklidir. Şubelerden ise banka müşterisi olan ya da olmayan herkes başvuruda bulunabilir.

Başvuru için; Odeabank Kredi Başvurusu

Sigortasız Çalışıyorum, Nasıl Kredi Alabilirim?

Sigortasız işçiler kredi alabilir mi diye merak eden okurlarımıza net bir şekilde “Alabilir” yanıtını verebiliriz. Örneğin banka hesabında yüklü miktarda nakdi bulunan ya da aylık geliri yüksek olan kişiler, SGK kaydı olmasa dahi kredi alabilirler. Finans kurumlarının kendi aralarındaki rekabet düzeyi giderek artmaktadır. Buna bağlı olarak esnek koşullarla kredi kullanımı son yıllarda daha da yaygınlaştı. Her yeni dönem için birçok banka, sigortasız kredi ürünlerine dair kampanyalar düzenleyerek reklam programları oluşturmaktadır. Sigortası olmayan bireylerde, rekabet sonucunda ortaya çıkan bu kampanyalardan yararlanarak kredi kullanabilmektedirler.

Gelir Belgesiz ve Sigortasız Kredi Alabilir miyim?

Sosyal güvencesi olmayan kişiler belirli şartlar altında finansman başvurusunda bulunabilirler. Sigortasız kredi başvurusunda bulunduğunuzda, ilk olarak banka kendi bünyesinde bir hesabınız ya da kredi katınız olup olmadığını incelemektedir. Eğer herhangi bir bankacılık ürünü tespit edilirse, ödeme durumunuz ve kredi notunuz incelemeye alınır. Ödemelerinizde aksama yok ise kredi notunuza bağlı olarak, finansman kullanma şansınız artacaktır. Aynı şekilde banka nezdinde açılmış bir hesabınız ve yüklü miktarda paranız varsa başvurunuzun onaylanma olasılığı yüksektir.

Ayrıca bakınız: Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz gelir belgesiz sigortasız kredi alınabilir mi diye sorgulayan bireylere; kredi notunuz yüksekse, bankada değerli eşyanız ya da yüklü meblağda mevduat hesabınız varsa kredi alabilirsiniz şeklinde yanıt verilebilir. Aksi durumda olan kara listeye girmiş, geçmiş borçlarından dolayı idari takibe alınmış veya bankalardan kırmızı kalem yemiş sigortasız kişilere ise kredi kullandırılmamaktadır.

Sigortasız Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımı olarak sigortasız çalışan, aylık belirli bir gelir elde etmesine rağmen maaş bordrosu (gelir belgesi) ibraz edemeyen bireylerde bankalardan kredi çekebilirler. Ancak finans kurumları sigortasız ev hanımlarına kredi verirken belirli kıstasların sağlanıyor olmasına dikkat etmektedir. Bu kriterlere uygun sigorta primleri ödenmeyen kişiler için bankalar, kira gelirleri ya da mal varlığı üzerinden kredi imkânı sağlamaktadır.

Ayrıca bakınız: Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Sigortasız kişiye kredi verilebilmesi için sunulan bir diğer seçenek ise taşınmaz malların ipotek edilmesidir. Arsa, tarla veya ev gibi taşınmaz bir mülk, bankaya teminat olarak sunulduğunda istenilen miktarda kredi çekilebilir. Maksimum çekilebilecek kredi miktarı, sunulan bu taşınmazların değerlerinin ölçüsünde hesaplanmaktadır.

Sigortasız ev hanımlarına kredi kullandırılırken istenilen belgeler bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Ancak kredinin türüne bağlı olarak talep edilen temel belgeler; T.C. kimlik numarasını ispatlayan bir belge, ikametgâh belgesi ve son 3 ay içerisinde etkin olan herhangi bir faturadır. Bunlar haricinde kurumun çalışma politikası gereğince talep ettiği evraklarda olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir