Evlilik Kredisi Devlet Destekli 2017

Devlet evliliği desteklemek, teşvik etmek amacıyla belli oranlarda ve belli şartlarda Evlilik kredisi vermektedir. Sosyal yaşam standartlarını düzenleme adına her geçen gün Bakanlıklar bünyesinde birçok yenilik yapılmaktadır. Eğer Bakanlığın belirlediği şartları dahilinde evlenmeyi planlıyorsanız bu Devlet Destekli evlilik kredisinden faydalanabilirsiniz. 2015 senesinde ortaya atılan bu evlilik kredisi için başvuru şartları nelerdir? Hangi bankalardan devlet destekli evlilik kredisi alınır? gibi sorulara yanıt bulacak olursak:

Devlet destekli evlilik kredisi şartları

1. Türk Ceza Kanunu’nda yer alan ağır suçlardan herhangi birini işlememiş olmak,

2. Evlenecek olan kişilerin yaşlarının maksimum 24 olması,

3. Maddi imkansızlıklardan dolayı evlenemiyor olmak.

Bu şartların tümünü sağlayan kişiler Devlet Destekli faizsiz evlilik kredisinden yararlanabilmektedir. 10000TL evlilik kredisinden 1 yıl geri ödemeksizin yararlanılabilmektedir. Krediyi geri ödemek için maksimum 4 yıl süre bulunmaktadır. Bunun yanında evlenip çocuk sahibi olunursa ve eğer kişiler isterse bu kredi devlet tarafından bu kredi bir yıl ötelenecektir.

Normalde maksimum 24 olan yaş sınırı üniversite mezunları için 26 olarak belirlenmiştir. Evlenecek olan çiftlerden herhangi biri devlet yurtlarında kalmış yahut yetim ise 1 yıl olan ötelenme süresi 2 yıla çıkarılabilecek ve maksimum 4 yılda geri ödenmesi talep edilecektir.

Devlet Destekli evlilik kredisi bankalar vasıtasıyla alınabileceği için evlenecek olanların bankalara gidip detaylı bilgi alması gerekmektedir.

Bunun yanında Devlet destekli evlilik kredisi duyurulduğu halde henüz yürürlüğe girmedi! Bunun yerine şu an için Çeyiz Desteği adı altında bir destek paketi de devlet tarafından evlenmeyi düşünenlere sunulmuş durumdadır. Maksimum 5000TL olan bu destek maksimum 27 yaşında olanlara verilecek ve bir takım şartları bulunmaktadır. Devlet Destekli olan Çeyiz Desteği Nedir, Nasıl Alınır? makalesini okuyarak bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İpucu:

Banka, banka Devlet Destekli evlilik kredisi araştırmaya gerek yoktur. Yukarıda da belirtildiği gibi henüz yürürlüğe girmiş bir kredi değildir. Dilerseniz Denizbank, Garanti Bankası vb. bankaların özel evlilik kredileri bulunmaktadır. Bunları araştırıp bunlardan yararlanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir