Akbank kredi kartı başvurusu yapma

Günümüzde kredi kartı, insanların anlık nakit ihtiyacını karşılaması için kullanılan bir kart halini almıştır. Bu nakit ihtiyacının sürekli artması, kredi kartları çeşitlerinin oluşmasına neden olmuştur. Bu durumda izlediği politikalar ile farkını ortaya koyan Akbank, müşterilerine çok çeşitli kredi kartı imkanları sunmaktadır. Bizde bu yazımızda, sizleri bilgilendirebilmek için, Akbank kredi kartına nasıl başvurulur konusunu anlatacağız.

Gereken Koşullar

Kredi kartı başvurusunun nasıl yapılacağına geçilmeden önce, kredi kartına başvurabilmek için gereken şartları maddeler halinde sizlere açıklayacağız.

  • 18 yaşını doldurmuş olmak. Herkesin bildiği reşit olmak kavramıdır. Doğduğumuz andan itibaren, birey olarak sayılırız. 18 yaşının özelliği ise, yetişkin bir birey gibi düşünebilme kabiliyetinin tam erişmiş olduğu kabul edilen yaş olmasıdır. 18 yaşından küçükseniz ve kredi kartı istiyorsanız, banka tarafına bildirilen aile onayı ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için bankaya danışın.
  • Düzenli bir gelire sahip olmak. Genelde bankalar, kredi kartı vermek için bu şarta bakmaz ama resmiyette bulunan bir maddedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Kredi kartına başvurmak için, temelde uygulanan üç yöntem vardır.

  • Bunlardan ilki bankaya giderek, kredi kartı başvurusunda bulunmaktır.
  • İkincisi İnternet üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunmaktır. Burada yapmanız gereken Akbank’ın internet sitesine girerek, kredi kartına başvurusu bölümüne tıklamanız olacaktır. Bundan sonra site sizi ne yapmanız konusunda yönlendirecektir.
  • Son yöntem ise; 444 25 25 veya 0850 222 25 25 Akbank müşteri hizmetlerini arayarak, kredi kartı başvurusunda bulunmak olacaktır.

Kredi Kartı Başvurusunun Onaylanmaması Durumu

Bu durum, bütün bankalar için çok nadirdir. Çünkü bankalar kredi kartını siz istemeseniz bile size vermeye çalışırlar. Bu duruma rağmen red cevabı almanız imkansız değildir. Kişisel gelirisinizin, talep etmiş olduğunuz kredi kartı miktarını karşılayamacağı izlenimi durumunda red cevabı alabilirsiniz(Genelde bu durum için, daha uygun limitli bir kredi kartı gönderirler). Kredi notunuzun kötü olması durumunda red cevabı alabilirsiniz.

Red Cevabına Karşılık, Nasıl Düzenlemeler Yapılmalı

Kredi kartı başvurusunda red cevabı almanız, çok ciddi bir probleminiz olduğunu gösterir. Genelde kredi notunuzun çok düşük olması nedeni ile karşılaşacağınız bir durumdur. Bu durumda yapmanız gereken, resmi borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyerek kredi notunuzu yükseltmeye çalışmak olmalıdır. Kredi notunuzu öğrenmek çin bankanıza danışabilirsiniz.

Ek Bilgi

Bu yazımızda Akbank’ın sizlere sunduğu kredi kartı çeşitlerini anlatmadık. Eğer bu konu hakkında detaylı bir bilgi almak isterseniz, herhangi bir Akbank şubesine gidebilir veya 444 25 252 / 0850 222 25 25 Akbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Resmi Borç: Kredi notunuzu belirleyen unsur, edinmiş olduğunuz borçlarınıza karşı izlediğiniz yoldur. Yani borçlarınızı geciktirmeniz, kredi notunuzu kötü etkileyecektir. Yazımızda bahsetmiş olduğumuz resmi borçlar: resmi bir belge ile varlığını sürdürebilen borçlardır. Örneğin; taksit ile aldığınız bir televizyon, araba veya ev gibi. Yani bu kavram içerisine küçük alışverişlerinizi yapmak için edinmiş olduğunuz bakkal borçları gibi resmi hükümlülüğü olmayan borçlar dahil değildir. Eğer edinmiş olduğunuz küçük borçlarda sizi vergiye tabi tutan bir resmi belgeniz varsa bu durumda resmi borç kavramı içerisine girer.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir