Abank kredi başvuru sonucu öğrenme

Abank üzerinde kullanabileceğiniz birkaç çeşit kredi çeşidi bulunmaktadır. Krediye başvuru şekline göre sonuçları öğrenme şekilleri de farklılık göstermektedir. Yani Abank üzerinden başvurduğunuz tüm kredilerin sonucunu doğrudan öğrenme şansınız bulunmamaktadır. Krediye başvurma durumuna göre sonucu nasıl öğreneceğinize bakılacak olursa:

Krediye SMS ile başvurup sonucunu öğrenmek istiyorsanız

40bin TL’ye kadar 36 ay vadeli, kefilsiz ve evraksız bir şekilde Abank kredisine SMS kullanarak başvuru yapıp sonucunu yine SMS ile öğrenme şansınız var:abank-kredi-basvuru-sonucu-nasil-ogrenilir

 1. Büyük harflerle “KREDI” yazın ve bir boşluk bırakın.
 2. “TC Kimlik numaranızı” yazın ve bir boşluk bırakın.
 3. “Gelir miktarını”zı yazın.
 4. Alıcı bölümüne “4055” yazın.

SMS’i gönderin. 5 dakika içerisinde SMS ile başvuru sonucunuz cep telefonunuza gelecektir. Başvuru sonucunuz olumlu ise gelen SMS’de kredi limiti ve vadesi gibi bilgilerde tarafınıza gönderilecektir.

Bankanın müşteri hizmetlerini aramak

Cep telefonunuzdan 444 0 055 numaralı Abank müşteri hizmetleri numarasını arayın. İlgili menüleri takip ederek müşteri temsilcisine bağlanın. Sonrasında müşteri temsilcisine kredi başvurusunda bulunduğunuzu belirtmeli ve başvuru sonucunu öğrenmek istediğinizi dile getirmelisiniz. Bu talebin arkasından telefondaki yetkili sizin başvurularınızı inceleyecek ve eğer başvuru sonuçlandıysa bu durumda sonucu öğrenebileceksiniz.

Bundan sonra yapmanız gereken şey kimliğinizle birlikte en yakın Abank şubesine başvurmaktır.

Uyarı:

 • Banka tarafından onaylanan kredinin kullanımı için son kararı verme yetkisi, ek belge ya da kefil istemesi ve faiz oranlarını değiştirme yetkisi tamamen bankaya aittir. Yani bu belgeleri sizden talep etme hakkı bulunmaktadır.

Diğer kredi türlerine başvuru yaptıysanız ve sonucu öğrenmek istiyorsanız

 • Bireysel ihtiyaç kredisi
 • Taşı kredisi
 • Evime nakit kredi
 • ABank gayrimenkul
 • Kahraman hesap
 • konut kredisi

ABank’ta bu yukarıda belirtilen krediler bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birine başvurduysanız sonucunu öğrenmek için yapmanız gereken iki şey vardır ya en yakın ABank şubesine gideceksiniz ya da “444 0 055” numaralı ABank müşteri temsilcisini arayarak kredinizin onay alıp almadığını öğreneceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir