Worldcard Limit Arttırma (Yükseltme)

Worldcard Limit Artırma nasıl yapılır
Worldcard Limit Artırma nasıl yapılır

Yapı Kredi bankası Türkiye’deki köklü bankalardan biridir. Kredi kartı alanında da Bonus ile birlikte Worldcard en çok kullanılan kredi kartlarından biridir. Hangi bankadan olursa olsun kredi kartı ilk alındığı zaman kişiye özel bir limit tanımlanır. Bu kişinin gelir durumu, kredi notu ile bağlantılı olarak tanımlanan bir limittir. Normalde yapılan harcamaların akabinden bir süre sonra kredi kartı ödemeleri düzenli yapılıyorsa kredi kartı limitini arttırmak için banka sizi arar ve onay ister. Böyle bir durum gerçekleşmemesi halinde Yapı Kredi Worldcard limit arttırma istiyorsanız bu durumda yapmanız gerekenleri öğrenmek için yazının  devamını okumalısınız.

Göz atabilirsiniz: En İyi ve Avantajlı Kredi Kartı Hangisi

Yapı Kredi Worldcard Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?

Siz de Yapı Kredi Worldcard kredi kartına sahipseniz ve bir süre sonra kredi kartı limiti size artık yetmiyorsa bu durumda birden fazla seçenekten biri ile limitinizi arttırabilirsiniz. Worldcard limiti kendiliğinden arttırarak size onay sunmuyorsa bu durumda siz banka şubesine giderek ya da bankanızı telefon bankacılığı hizmetini arayarak limit arttırımı talebinde bulunmalısınız. Sizin başvurunuzun ardından durumunuz incelenecek ve uygun görülürse Worldcard limitiniz arttırılacaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Fibabanka Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

Worldcard limitini arttırmanın bir diğer yolu da internet bankacılığını kullanmaktır. Bu işlemi yapabilmeniz için bilgileriniz ile internet bankacılığına giriş yapmalı ve ardından da kredi kartı bölümüne tıklamalısınız. Bu kısımdan limit arttırma talebi verebilirsiniz. Bununla birlikte eğer isterseniz otomatik limit arttırma talimatı da verilerek Worldcard limitinin otomatikman arttırılmasını sağlayabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Worldcard limitinizin arttırılması için elbette bazı şartları yerine getirebiliyor olmanız gerekmektedir. Yani her başvuran kişinin limitinin arttırılması gibi bir durum söz konusu değildir. Siz başvuruda bulunursunuz banka durumunuzu inceler, sonrasında da size olumlu/olumsuz bir dönüş yapar. Banka durumunuzu incelerken sizin kredi kartı harcamalarınızın sonrasında ödemeleri ne derece düzenli yaptığınızı inceler. Eğer genel itibariyle ödemeleri düzenli olarak yapıyorsanız banka da limitinizi arttırabilir. Ancak genel itibarla ödemeler tarafınızca düzenli bir şekilde yapılmıyorsa bu durumda da banka limitinizi muhtemelen arttırmaz. Siz de Worldcard’ı kullandığınız bankaya limit arttırma talebinde bulunmadan önce bu hususları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz