Work And Travel için Kredi Veren Bankalar

Work And Travel Kredisi Nasıl Alınır?
Work And Travel Kredisi Nasıl Alınır?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

WAT programına katılmaya karar verenler cep harçlığı haricinde uçak bileti, program ücreti ve vize masrafları gibi gider kalemleri için finansman bulma çabasına girmektedirler. Söz konusu harcamalar üst üste konulduğunda, yaklaşık 10 bin TL gibi ciddi bir rakam ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle henüz para kazanmaya başlamamış olan öğrenci Work And Travel ’a gitmek için kredi veren bankaları analiz etmeye başlar. Buradaki en önemli nokta; programa katılmadan önce finansal planlama yapıldığında her şey yolunda gidiyor. Bu nedenle Work And Travel için kredi veren bankalar ile ilgili araştırmalarınızı tamamlayıp, gerekli meblağı temin ettikten sonra oluşturduğunuz plana uygun hareket etmek işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Work And Travel Kredisi Nedir?

Work And Travel Kredisi Nedir?

ABD hükmünde üniversite öğrencilerinin yurt dışında dil geliştirmek maksadıyla gerçekleştirdikleri part-time iş imkânları Work And Travel olarak adlandırılmaktadır. Ancak bu eğitim sürecine katılmanın elbette belli bir maddi yükümlülüğü bulunmaktadır. Program ücreti, harçlık, uçak bileti, yeme-içme masrafları, vize giderleri ve daha arttırabileceğimiz masrafların karşılanması için öğrencilerin “kredi” kullanmaları, ilk olmamakla birlikte mantıklı bir seçenek olacaktır. Ülkemizde bulunan finans kurumları Work And Travel kapsamında olmasa da, bu amaç doğrultusunda öğrencilere kredi kullandırabilmektedirler.

Çalışan biri adına alınan ihtiyaç kredisiyle WAT eğitim süreci tamamlanabilir. Bu seyahate çıkanlar için kredi yoluyla borçlanmak son çare olarak sunulmakta ve farklı alternatif harcama yöntemleri ön plana çıkmaktadır. Bunlardan ilki kredi kartı kullanıp ilerleyen dönemlerde kazanılan parayla oluşan borçlanmayı kapatmaktır. Bu sayede ihtiyaç duyulan nakit azalacak ve daha kolay toplanabilir hale gelecektir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ile ilgili araştırma yapabilir, faiz oranı uygun ödeme koşullarının ise esnek olduğu bir kart ürünü bulabilirsiniz.

Work And Travel Kredisi Nasıl Alınır?

Work And Travel Kredisi Nasıl Alınır?

Work And Travel etkinlikleri için ayrıca bir kredi imkânı sunulmamaktadır. Ancak bankalar bünyesinde bulunan eğitim ve ihtiyaç kredilerine başvurarak bu etkinlikler için gerekli finans desteğini sağlayabilirsiniz. Bankaların bu iki kredi türü için şartları ilk olarak, yeterli bir kredi notu olacaktır. İkinci şart da devamlı gelir yani ödeme güvencesi olacaktır. Eğer sadece okuyor ve resmi olarak bir yerde çalışmıyorsanız bu noktada bu kredilerden siz faydalanamazsınız. Ancak aile fertleriniz üzerine bu kredilerden alabilirsiniz. Work And Travel kredisi almak için banka şubelerinden veya banka internet işlemlerinden başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

OKU: Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

WorkAnd Travel Öğrenci Kredisi

Yurt dışında bazı ülkeler öğrenciler için özel kredi imkânları sunmaktadır. Ancak ülkemizde kredi notu düşük olan ve çalışmayan bireylere ancak teminat gösterme karşılığında kredi verilebilmektedir. Bu tarz bir eğitim masrafınız için eğer sigortalı olarak çalışıyor ve kredi notunuzu yeterli seviyedeyse, şahsen müracaatta bulunarak finansman bulabilirsiniz. Söz konusu kredilerin günümüz faiz oranları yüzde 1.30 civarında tutulmaktadır. Hemen her bankada eğitim ve ihtiyaç kredisi bulabilir ve şartlarınız uygunsa bu kredileri kullanabilirsiniz. Ayrıca Work And Travel öğrenci kredisi kapsamında finans kurumlarının hali hazırda bir ürünü bulunmasa da, farklı organizasyon yapılarından yararlanabilirsiniz. Örneğin Türk Ekonomi Bankası tarafından oluşturulan, finans sektörüne yaratıcı ve yenilikçi düşüncelerin sunulması adına faaliyete alınan TEB kampüs çalışmaları gibi faaliyetlerden yararlanabilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz