Web Sitesi Olmadan İnternetten Para Kazanma

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kişilerin karşısına birçok yerde internet üzerinden kolay bir şekilde para kazanılacağı, bunun için de karşılarında birçok alternatif yol olduğu ile ilgili bilgiler çıkmaktadır. Bu konuyu ele alan reklamlara ya da açıklamalara baktığımız zaman ise çoğunluğunun web sitesi kurarak para kazanmak üzerinde durduğunu görmekteyiz. Fakat, internetin bu kazançlı fırsatlarından faydalanabilmeniz için tek şart olarak web sitesi gerekmeyecektir. Herhangi bir internet sitesi kurmadan da para kazanma şansınız bulunmaktadır. Bunun için, kişiler tarafından en sık tercih edilenlerden birisi Affiliate yani satış ortaklığı, bir diğeri ise alan adı alım satım işleridir.

Affiliate (Satış Ortaklığı)

İnternet üzerinden satış ortaklığı yaparak para kazanabilmeniz için, ilk olarak satış işlemlerinin ardından komisyon alabileceğiniz ürünler ile ilgili bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Piyasada binlerce kişi bu yol ile kazanç sağlamaktadır. Yüksek kazançlar elde eden kişilerin ise en çok tercih ettikleri ürünler, dijital sektöründe olmaktadır. Bunun nedeni ise oldukça basittir.

Detaylar: Affilate Marketing ile nasıl para kazanılır?

Dijital ürünler herhangi bir nakliye gideri olmayan ve kişilerin doğrudan bilgisayarlarına ya da cep telefonlarına yükledikleri birer üründür. Bundan dolayı da kişiler herhangi bir gider ile meşgul olmadan, her satış işlemi ile komisyonlarını alabilecekler. Fakat, dijital ürünlerde bu denli karlar mümkün olurken, fiziki açıdan teknolojik cihaz olarak belirlenen bilgisayar, televizyon ya da beyaz eşya ürünlerinde durumlar tam tersidir. Eğer sizler de karlı olan yoldan hareket etmek istiyorsanız, internet üzerinden elektronik kitaplar, dijital ürünler ya da yazılımlar geliştirerek satabilirsiniz.

Bu işlem için ise yapılacak tek şey, internet siteleri üzerinden satış ortaklığı amacı ile kurulmuş olan internet siteleridir. Bu internet sitelerine kayıt olduktan sonra, tüm işlemleri gerçekleştirebilir, en fazla komisyon alacağınız ürünleri de kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Alan adı alım satım işlemleri

Alan adı ismini duyduktan sonra, hepinizin aklına internet sitesi kurulumu gelecektir. Fakat, bu sefer hiçbir şekilde internet sitesi kurmayacaksınız. Bilindiği üzere, internet sitesi açarak kazanç elde etmeye başlayan kişiler, zaman zaman farklı sektörlere yönelmektedirler. Kişilerin merak ettiği konular ile ilgili alan adı seçerek alabilirseniz, çok yüksek fiyatlardan satış yapabilirsiniz. Şuan alan adı ücretlerine baktığımız zaman yıllık olarak 20 ile 25 TL arasında bir fiyat olduğunu görebiliriz.

Göz Atabilirsiniz;

Alan adı alarak işlem sağlayabileceğiniz güvenilir internet sitelerinin başında ise, GoDady gelmektedir. Bu internet sitesine giriş yaparak alan adı kaydınızı yapabilirsiniz. Eğer, ilk maddede yer alan satış ortaklığı sizler için çok uygunsa, bu durumda kendi işlemleriniz için de bir alan adı alıp, blog türünde bir internet sitesi kurarsanız, kişilerin sizlere daha fazla güven duyacağını da görebilirsiniz. Ayrıca, internet sitenizdeki konseptleri geliştirerek, kişilerin sizin internet siteniz üzerinden işlem yapmasını sağlayabilir, yapılan her işlem başına da komisyon alabilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemlerde başarı elde edilmek isteniyorsa, doğrudan bir sektöre giriş yapmak oldukça yanlış olacaktır. Bundan dolayı da, internet kullanıcılarının hangi konularda araştırmalar yaptığını, hangi internet sitelerine güven duyduklarını ya da hedef kitleniz ile ilgili noktalarda araştırma yapmanız gerekecektir. İnternetteki ziyaret trafiğini takip ederek yapacağınız bu işlemlerde, hem kendi sektörünüz ile ilgili doğru kararlar almış olursunuz hem de hedeflerinizi belirleyerek, bu hedefler için nelere ihtiyaç duyacağınızı belirleyebilirsiniz. Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra, hem satış yaptığınız ürünlerden hem de satış ortaklığı üzerine kurduğunuz internet sitesinden komisyon gelirleriniz giderek artacak ve internet sitenizde yayınlamanız için birçok firmadan reklam talebi de alabileceksiniz.

Göz atabilirsiniz: Akvaryumdan Nasıl Para Kazanılır?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz