Wawes Coin nedir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Wawes Coin günümüzde yüksek düzeyde rağbet gören kripto para gibi ticaret yapmak, ticari faaliyet gerçekleştirmek, yatırım yapmak ya da belli bir değeri depolamak adına kullanılan dijital para birimidir.

Wawes Coin açık kaynaklı olup yapılan tüm transferlerin görülmesine imkan tanıyan bir yapıya sahiptir. Bu kripto para birimi de diğer tüm kripto para birimleri gibi Blockchain altyapısını kullanıyor olmakla birlikte sahip olduğu bazı temel özellikler ve nitelikler bakımından bu altyapının kullanılması zorunlu değildir. Basit verilerin kullanılması yoluyla çalışma prensibine sahip olan Wawes Bitcoin gibi aynı zamanda kripto para birimlerinde bulunan node’ları birleştirme işlemlerini yapmaktadır. Normal şartlar altında bu node’lar diğer kripto para birimlerinde doğrudan kullanılıyor olmakla birlikte Wawes, sahip olduğu algoritme ile node’ları birleştirir. En genel anlamıyla bu durum transflerde herhangi bir şekilde geçmişin takip edilmesine ihtiyaç duyulmadığı anlamına gelmektedir. Yapılan her bir transferin görülebilmesine izin veren yapısından ve açık kodlu oluşundan dolayı günümüzde en çok tercih edilen kripto para birimlerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

waves-coin

Wawes Coin Nasıl Çalışır?

Wawes Coin çalışma prensibi belirtilmiş olduğu gibi açık uçlu kaynaklar üzerine kuruludur. Dolayısıyla Wawes işlemler geçmişinin bilinebilmesine izin vermektedir. Aynı zamanda basit veriler üzerinden ağ kapsamında gerçekleşen tüm işlem geçmişine erişim konusunda izin vermektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:   Tezos Coin Nedir? XTZ Coin

Wawes Coin Nasıl Alınır?

Öncelikli olarak Wawes madenciliğinin yapılmadığını söylemek gerekecektir. Diğer kripto para birimleri gibi madencilik yoluyla piyasada değer bulmuyor olmasının yanı sıra Wawes Coin piyasada yaklaşık olarak 100 milyonluk arz oluşturmuştur. Bu kapsamda Wawes’in sadece piyasa içerisinde döndüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Belirtilmiş olduğu gibi bu kripto para biriminin madenciliği yapılmıyor olduğundan temelde elde edebilmek adına “Mastermode” ya da “kiralama” gibi işlemler üzerinden para birimine sahip olmak mümkündür. Ayrıca uluslararası borsalarda da çok sık tercih edilen ve işlem hacmi yüksek düzeyde olan coinlerden biridir. Bu kripto paraya borsa üzerinden de erişim sağlanabilmektedir. Kripto para borsaları tercih edilirken en sağlıklı kararın verildiğinden emin olunması tavsiye edilmektedir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz