Vodafone’dan Kredi Notu Öğrenme

Vodafone’dan Kredi Notu Öğrenme
Vodafone’dan Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde kredi kartı kullanımı o kadar çoğaldı ki, hemen hemen herkeste ya kredi kartı ya da banka kartı bulunmaktadır. Kredi çekmek için en önemli etkenlerden birisi ise kredi notudur. Kredi kartı kullanan her insanın, KKB tarafından düzenli olarak tutulan bir kredi notu bulunmaktadır. İnsanlar da bu kredi notunu öğrenmeden kredi istediklerinde, düşük olan kredi notları önlerinde bir bir engel teşkil etmektedir. Bunun içinde kredi çekmek isteyen kişiler, öncelikle kredi notlarını öğrenmek isteyeceklerdir. Fakat bu o kadarda kolay değildir. Çünkü KKB kredi notlarını sadece bankalara vermektedir. Bundan dolayı insanlar kredi notunu öğrenmek için farklı yollara başvurmak zorundadırlar.

Dünyanın en büyük telefon operatörlerinden birisi olan Vodafone, büyüyen rekabet hacmine karşı koyabilmek için müşterilerine kredi notu sorgulama ağı oluşturmuştur. Böylelikle insanların sadece kredi notu öğrenmek için bankalara veya KKB’ye başvurmalarına gerek kalmadı. Sadece mesaj yoluyla kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuzu öğrenmek için yapmanız gerekense, telefonunuzun mesaj bölümüne “TC kimlik numaranızı” ardından bir boşluk bırakarak “doğum tarihinizi” yazarak “1122” numaralı Vodafone kredi sorgulama hattına mesaj atmanızdır. Kısa bir süre sonra kredi notunuzu içeren bir mesajla kredi notunuzu öğrenmiş olursunuz. Vodafone bu hizmet için sizlerden sadece 9 TL işlem ücreti talep etmektedir. Bunun sebebi ise Vodafone’un bu kampanya için KKB ile anlaşmalı olmasından dolayıdır. KKB kredi notunu hem bankalara hem de telefon operatörlere bedava vermemektedir. Eğer kredi notunuzu öğrenmek için başka şekillerde uğraşmak istemiyorsanız, Vodafone’un bu kampanyası gayet mantıklı olabilir.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu öğrenmek için farklı yöntemlerin uygulanması mümkündür. kredi notlarının hesaplanması için online sistemler en çok tercih edilenlerden biridir. Bu alanda ilk sırayı ise genellikle Findeks almaktadır. Bahsedilen sistem üyelik usulüne göre çalışmaktadır. Üyelik işlemlerini gerçekleştiren katılımcılar oldukça cüzi bir miktar karşılığında bankalardan kredi çekmelerini sağlayacak olan kredi notlarını öğrenebilmektedir. Üstelik bu sistemin kullanımı için belli zaman dilimleri de bulunmamaktadır. Bireyler kredi notlarını 7/24 ihtiyaç duydukları her an hesaplayabilmektedir.

Göz Atabilirsiniz;

Kredi notlarının öğrenilmesinde bankalardan yardım alınması da olanaklar kapsamına giriş yapmıştır. Şubelere giden banka müşterileri bireysel müşteri temsilcilerinden kredi notlarını örenmesini isteyebilmektedir. İsteklere göre verilen bilgiler kredi notlarının öğrenilmesini sağlamaktadır. Banka müşterilerinin mobil ya da internet bankacılığını aktif bir şekilde kullanmaları şubeye gitme zorunluluğunu da ortadan kaldırmıştır.

Göz atabilirsiniz: Findeks Kredi Notu Nedir? Nasıl Öğrenilir?

Çünkü internet ve mobil bankacılık sistemleri üzerinden oldukça kolay bir şekilde kredi notları öğrenilebilmektedir. Kredi notu nasıl öğrenilir için son zamanlarda verilen yanıtlardan biri de e-Devlet Kapısı olarak verilmektedir. Bilindiği üzere kamu işlemlerinin büyük bir bölümü e-Devlet Kapısı üzerinden halledilebilmektedir. Kredi notlarının hesaplanması da sistem üzerinden halledilebilen işlemler arasına giriş yapmıştır. Ancak sistem girişleri için e-Devlet şifrelerinin bilinmesi gerekmektedir. Şifrelerin teminleri PTT şubelerinden yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra henüz bir şifresi olmayanlar bankaların internet şubelerinden herhangi bir ücret talebinde bulunmadan şifrelerini alabilmektedir.

Bakabilirsiniz;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz