Vitamin Bar Açarak Para Kazanmak Nasıl Olur?

Vitamin Bar Açarak Para
Vitamin Bar Açarak Para

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Vitamin Bar Açarak Para Kazanmak nasıl olur? Vitamin bar standı açmak mantıklı mı? Ülkemizde özellikle yeni bir iş yeri açmak isteyenler genel olarak daha önce denenmemiş veya karlı olan iş fikirlerini araştırma yaparlar. Özellikle hızlı üretim olan ve sürekli dükkanda para alışverişi olan işler en ok tercih edilen işlerin başında gelmektedir. Yeni moda olan vitamin bar açarak da para kazanmak isteyen kişiler verdik. Özellikle sağlıklı hayat yaşamak isteyenler meyve ve meyve suyu tüketimini en çok yapan kişilerdir. Meyve suyu marketlerde satılan değil de doğal yollarla sıkılan meyveler tercih edilir. Bu sebeple vitamin bar açacağınız zaman para kazanmanız mümkündür. Şimdi sizlere meyve barı olarak da geçen bu işin maliyeti ve kazançları hakkında bilgiler vereceğiz.

 

Vitamin – Meyve Suyu Standı Açmak

Vitamin barlar küçük yerlere kurulan ve fazla para harcanmadan yapılan işletmelerdir. Bu işletmelerde tüm meyveleri taze bulundurmanız ve her meyvenin sıkacağı ayrı olması gerekiyor. Özellikle köşe başı dükkan bulursanız sizin için daha iyi olacaktır. Oturacak yer veya büyüklük önemli değildir. Meyve suyu tüketen müşteriler ürünü aldıktan sonra ayakta veya yürüyerek de bu içecekleri tüketebilirler.

Vitamin bar açacağınız zaman ilk olarak kalabalık bir caddede olmasına özen gösteriniz. Bu işlerin paket servisi gibi işleri olmadığı için yoldan geçen müşterilere hitap edeceksiniz. Bu sebeple ucuz ve kaliteli yapmanız durumunda sizin büfenin önünde duran kişiler 2-3 bardak bile içebilir.

Vitamin bar açmak için büyük şirket açmaya gerek yoktur. Şahıs şirketi üzerinden açabilir ve 5 metrekare civarında bir dükkan tutabilirsiniz. Belediyeden ruhsat alacağınız zamanda bir sıkıntı yaşamazsınız. Kendinize de bir muhasebeci tuttuğunuzda bu işleri kolayca yapabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Resmi işlemler için 2.500 TL civarında bir para gideri olacaktır. Bunun üzerine dükkan kirası ve malzemeler giderlerini ekleyebilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Vitamin Barda Olması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Genel olarak yapılacak işlerde vergi levhası kurma masrafı dışında dükkan içinde olan malzemelerde önemlidir. Bu malzeme giderleri tuttuğunuz yere göre de değişebilir. Eğer dükkan içinde oturma alanları yapmak istiyorsanız 4.000 – 5.000 TL arasında bir oturma alanı yeri için para harcayabilirsiniz. Meyveleri sıkmak için makinelere ihtiyaç vardır. Her meyvenin kendi sıkacağı farklıdır. Katı meyve sıkacağı- portakal sıkma makinesi- nar sıkacağı gibi makineler ortalama 1.500 – 2.000 TL arasında değişmektedir.

Dükkan için bir tane vitamin bar tezgahı kurmanız gerekiyor. Bu tezgahı ortalama kalitesine göre 4.000 TL ile 7.500 TL arasında yaptırabilirsiniz. Burada metrekare ve uzunluk ölçüleri önemlidir. Verdiğimiz rakamlar ortalama rakamlardır. Ayrıca bardaklar, soğuk meyve suyu için buzdolapları ve peçetelerde ortalama 3.000 TL civarı tutacaktır. Her meyvenin ayrı bıçak seti olması gerekiyor. Bunun için de ortalama 200 – 300 TL civarı işlem yapabilirsiniz.

Bu şekilde açarak para kazanmanız mümkündür. Vitamin bar işi karlı bir iştir. Sadece ürünlerinizi iyi yerden almalı ve soğuk meyve suları sürekli bulundurmanız gerekiyor. Buz atılan meyve suyunu herkes tercih etmez. Dolapta önceden yaparak soğutursanız müşterilerin ilgisini çekecektir.

Vitamin Barda Olması Gereken Meyveler

Bu işleri yapmak istediğiniz zaman aklınıza tabi ki portakal suyu gelecektir. En çok tüketilen meyve suyu portakal suyudur. Bunu soğuk ve normal olarak servis ederseniz çok kazanırsınız. Ayrıca doğal limonata yapımında da iyi satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Vitamin barda olması gereken meyveler ayrıca Mandalina, Elma, Çilek, Dut, Greyfurt, Armut, Şeftali, Karpuz, Kavun, Kayısı, Ananas gibi meyvelerdir. Bardağınız en az 2 TL ve üzerinde satarsanız %100 karlı para kazanabilirsiniz. Çünkü bardak ve o sıkılan meyvelerin ortalama fiyatı 1 TL civarında olacaktır. %100 karlı iş istiyorsanız sizde vitamin bar açabilirsiniz.

Bu içeriğe göz atanların ilgisini çeken içerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz