Vakıfbank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?
Vakıfbank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank telefon numarası değiştirme işlemi yapabilmek için bankaların belirlemiş olduğu birçok yöntem bulunmaktadır. Bu işlemlerin kullanılması ile kolaylıkla Vakıfbank telefon numarası güncelleme işlemi gerçekleşmektedir. Genel olarak telefon numarasının değiştirilmesi durumunda bankaya kısa süre içerisinde bilgi verilmelidir. Çünkü bankacılık anlamında pek çok faaliyet telefon numaraları üzerinden gerçekleşmektedir. Banka tarafından bu durumun bilinmesi önem arz ederken, müşterilerin de bu konuda mağduriyet yaşamaması için en kısa sürede bankayla iletişim kurularak bu değişiklik haberdar edilmelidir.

İlginizi çekebilir:

Vakıfbank Telefon Numarası Güncelleme İşlemi

Vakıfbank telefon numarası değiştirme işlemi genel olarak bankalar tarafından önemsenen bir durumdur. Değişen telefon numarasının banka tarafından bilinmesi halinde daha sağlıklı bir hizmet sunulabilmektedir. Genel itibariyle bankalar müşterileri telefon numaraları üzerinden tanımaktadır. Bir müşterinin bankayı araması ile birlikte, bu müşterinin kendisini tanıtması için kart bilgilerini ya da müşteri numarasını söylemesine gerek yoktur. Hali hazırda bu bilgilerin müşterilerin telefon numaraları üzerinden gözükebilmektedir. Bu durum sebebiyle kişilerin değişen telefon numaralarını bankaya bildirmeleri gerekmektedir. Ayrıca bu işlemin bankaya iletilmesi için bankanın belirlemiş olduğu pek çok yol bulunmaktadır. Hangi yöntem müşterilerin daha kolayına geliyorsa, o yöntem tercih edilerek baka ile iletişime geçilebilmektedir.

Vakıfbank Telefon Numarası Güncelleme İçin Müşteri Hizmetleri

Vakıfbank telefon numarası güncelleme için müşteri hizmetleri bahsi geçen yöntemler arasında yerini almaktadır. Bu yöntem ile yapılacak işlem kolaylıkla sonuçlanmaktadır. Ayrıca yapılan işlemin adımları gayet kısa sürede bitmektedir. Kişilerin telefon numaralarının değiştiğini bildirmek için müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçebilirler. Yapılması gereken tek şey Vakıfbank müşteri hizmetleri numarasını (0850 222 07 24) arayarak işlem yapılabilir. Gerçekleşen konuşma esnasında müşteri; telefon numarasının değiştiğini bildirmeli ve yeni telefon numarasının kayıt altına alınmasını isteyerek mevcut telefon numarasını iletmeli. Böylece banka bu numarayı kayıt altına alacaktır.

İlgili Yazılarımız;

  • Vakıfbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım? Yazıya Git
  • Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma Yazıya Git
  • Vakıfbank Bankamatik Kartı Şifre Alma Yazıya Git

Vakıfbank Telefon Numarası Değiştirme İçin Banka Şubesi

Vakıfbank telefon numarası güncelleme için banka şubesi, bir diğer yöntemi teşkil etmektedir. Bu yöntemle birlikte Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine giderek telefon numarası değiştirme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fakat bu işlem için illaki TC kimlik belgesi isteyecektir. Bu yüzden hazırlıklı olarak gitmekte fayda vardır. Bankanın herhangi bir şubesine gidilmesiyle birlikte telefon numarası değiştirme işlemi için banka yetkilileri bir form getirecektir. Bu formun doldurulması esnasında kişisel bilgilerin, özellikle yeni telefon numarasının, doğru ve eksiksiz bir şekilde yazılması gerekmektedir. Böylece banka sistemi içerisinde müşterinin yeni telefon numarası kayıt altına alınmış olacaktır.

Vakıfbank Telefon Numarası Güncelleme İçin ATM Yolu

Vakıfbank telefon numarası güncelleme için ATM yolu çabuk sonuç getiren yöntemler arasındadır. Bu yöntemi tercih eden müşteriler kolaylıkla ve basit adımlarla telefon numarası değiştirme işlemini gerçekleştirebilir. Bu yöntemi gerçekleştirmek için gerekli olan adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Bankanın herhangi bir ATM’sine gitmek,
 • Banka ya da kredi kartını ATM’ye takmak,
 • Gerekli olan şifreyi girmek,
 • İşlem menüsünden “kayıtlı kişisel bilgileri değiştirme” seçeneğine tıklamak,
 • Son olarak yeni telefon numarasının yazılarak kayıt edilmesi

Telefon Numarası Değiştirme İşlemi Neden Bankaya Bildirilmeli?

Telefon numarasının değişikliği işlemini bankaya bildirmek büyük bir önem taşımaktadır. Genel olarak bankacılık faaliyetlerinde telefon numarası getiren birçok işlem vardır. Örnek vermek gerekirse internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde ve internet bankacılığına girebilmek için illaki telefon numarasına gönderilen bir kod gerekli olacaktır. Bu telefon numarası değişikliğinin bankaya bildirilmemesi durumunda, gerekli olan bankacılık faaliyetleri yerine getirilemeyecek ve bir mağduriyet oluşacaktır. Bundan dolayı kısa süre içerisinde bankaya telefon numarası değişikliği bildirilmelidir. Bunun yanı sıra Yapıkredi bankamatikte para kalma işlemleri ve telefon güncelleme işlemleri içinde benzer yöntemler uygulanabilir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/vakifbank-arac-ipotekli-ihtiyac-kredisi/
 2. https://www.kredivepara.com/vakifbank-kredi-karti-iptal-etme/
 3. https://www.kredivepara.com/vakifbank-kredi-ve-kredi-karti-yapilandirmasi/

15 YORUMLAR

 1. Teşekkür ederim bende Vakıfbank kullanıcısının nasıl bir şekilde telefon doğrulaması yapacağımı bilemiyordum sayenizde öğrendim teşekkürler

 2. Telefon numaram iptal olmustu yeni bankada numarami nasil güncellem gerektigini bilmiyodum sagolun sayenizde ögrenmis oldum çok bilgilendirici yazi olmus sagolun.

 3. Sitenin bu bilgi akıcılığı sayesinde herşeyden en önce haberdar oluyoruz bu katkınız ve güven verişinizi taktir ediyorum burda verilmiş olan Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayıp kolayca numaramı güncellettim sağolun

 4. Vakıf bankın telefon güncelleme ilgili bilgim yoktu buradan bir çok konuyu öğrendim. Çok faydalı oldu çok iyi bir site iyiki girmişim. Bu siteye çok mutlu oldum.

 5. Bankayla işlemin varsa tabiki guncellenme olmasi telin bankanin güncel kampanyalarını öğrenmek için şart telefon numarası sart

 6. Vakıfbank benim hep favorim olmuştur ve bankaların en önemliside telefondur numaranızı degiştirdiğinizde nasıl güncelleme yapılıyor hepsini detaylı anlatması guzel olmuş tebrik ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz