Vakıfbank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

vakifbank kredi karti limit arttirma nasil yapilir
vakifbank kredi karti limit arttirma nereden yapilir

Vakıfbank kredi kartı limit arttırma işlemi yapılarak kullanılmakta olan kredi kartına ait limit yükseltilerek alışverişlerde daha rahat edilmesi sağlanabilir. Vakıfbank kredi kartı limit arttırma başvurusu yapılması için çeşitli yöntemler vardır.

Vakıfbank Kredi Kartı Limit Arttırma

Vakıfbank kredi kartlarının limitinin yükseltilmesi için banka kullanıcılarına pek çok yol önermektedir. Vakıfbank kredi kartı limiti artışı için kullanılabilecek yollar şunlardır:

 

 • Vakıfbank çağrı merkezi aranabilir. Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon 0 850 222 0 724’dür. Bu numara aranarak kredi kartı limit arttırma talebi iletilebilir. Limit arttırma talebi müşteri temsilcisi ile direk görüşülerek yapılabildiği gibi, telefon bankacılığı üzerinden telesekreter yardımı ile de gerçekleştirilebilir. Bu kullanıcın tercihine göre değişebilir.
 • Vakıfbank internet şubesi kullanılarak kredi kartı limit artışı isteğinde bulunulabilir. Bunun için izlenmesi gereken yol şudur:
  • Öncelikle Vakıfbank resmi sitesine vakıfbank.com.tr adresinden giriş yapılır.
  • Daha sonra ‘’Kredi Kartları’’ menüsü üzerinden kredi kartı ‘’Limit Arttırma’’ talebi iletilebilir.
  • Bu işlem Vakıfbank mobil bankacılığı üzerinden de aynı şekilde yapılır.
 • Vakıfbank şubelerine gidilerek de kredi kartı limit artışı talebinde bulunulabilir.
 • Vakıfbank kredi kartı limit artışı Vakıfbank ATM’leri üzerinden de yapılabilir.

Kredi kartı limit atışı talebi yapıldıktan sonra banka gerekli gördüğü hallerde bu talebi onayladıktan sonra başvuru sahibinin bazı evrakları imzalaması için şubeye davet edebilir.   Banka tarafından özellikle istenen belge, başvuru sahibine ait gelir belgesidir.

İlgili yazılar;

Kredi Kartı Limit Artırma Talebinin Onaylanmaması

Kredi kartı limit artırım müracaatı onaylanmayabilir. Bu çok sık rastlanan bir durum olmasa da limit artırım talebinin reddedildiği durumlar şunlardır:

 • Başvuru sahibinin diğer bankalar da dahil olmak üzere yüklü tutarlarda ödenmemiş borcunun bulunması,
 • Başvuru sahibinin kredi kartı borcunu düzenli ödeme alışkanlığı olmaması durumunda banka kredi kartının limitini arttırmaz.

Vakıfbank Kredi Kartı Limitinde Yasal Sınırlar

Vakıfbank kredi kartı limit belirlenmesinde bütün bankalar gibi yasalar ile belirlenen sınırlara uymak zorundadır. Bahse konu yasaya göre, bir kişinin alacağı kredi kartının maksimum limiti aylık net eline geçen tutarın en fazla 4 katı kadar olabilir. Eğer kredi kartının alınmasını üzerinden 1 yıl geçmemiş ise bu takdirde kredi kartı için belirlenen tavan kişinin aylık net gelirinin en fazla 3 katıdır.

Bu limitler belirlenirken bankanın göz önünde bulundurduğu kriterler şunlardır:

 • Kredi kartı sahibinin kredi sicili,
 • Kredi kartı sahibinin geçmiş ödeme alışkanlıkları,
 • Kredi kartı sahibinin aylık gelir durumu,
 • Kredi kartı sahibinin kredi notudur.

Kredi kartı limiti her kullanıcıya özel olarak belirlenen bir rakamdır.

Ayrıca TEB kredi kartı limit arttırma bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Limit Öğrenme

Vakıfbank kredi kartına tahsis edilen limitin bilinmesi gerekir. Böylece çok daha bilinçli bir şekilde harcama yapılabilir ve yetersiz bakiye sorunu ile karşılaşılmaz. Kredi kartı limitin bilmek, tüketicinin bilinçli alışveriş yapmasına yol açar. Vakıfbank kredi kartı limitinin öğrenilebileceği yollar şunlardır:

 • Vakıfbank kredi kartı limiti müşteri hizmetleri aranarak öğrenilebilir. Bu işlem için aranması gereken telefon numarası 0 850 222 0724 ‘tür. Bu numara arandıktan sonra kart sahibi kendi tercihi doğrultusunda telesekreter üzerinden ya da müşteri temsilcisine bağlanmak suretiyle kartının limit bilgilerini öğrenebilir.
 • Vakıfbank kredi kartı limiti öğrenmenin bir başka yolu da Vakıfbank ATM’lerinin kullanılmasıdır. Vakıfbank ATM’sine kart yerleştirildikten sonra istenirse ‘’Borç Ödeme’’ ekranından istenirse de ‘’Kart Bilgileri’’ menüsü üzerinden kredi kartı harcama limiti görülebilir.
 • Vakıfbank kredi kartı bilgisi internet bankacılığı üzerinden de öğrenilebilir.
 • Vakıfbank kredi kartı limit bilgisi için mobil şube de kullanılabilir.
 • Vakıfbank tarafından tüketiciye gönderilen kredi kartı ekstresi üzerinde de kredi kartı limit bilgisi yer almaktadır.

Vakıfbank Kredi Kartı Otomatik Limit Arttırma Talimatı

Vakıfbank kredi kartının limitinin otomatik olarak arttırılması için limit arttırma talimatı verilebilir. Bunun için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanılabildiği gibi müşteri hizmetleri numarası ile telefon bankacılığı üzerinden de bu işlem yapılabilir. Kredi kartı kullanıcısının diğer bankalar da dahil olmak üzere ödenmemiş borcu bulunmuyor ise ve kredi kartı kullanıcısı ödemelerini tam zamanı düzeli olarak yapıyorsa Vakıfbank kendiliğinden müşterisinin limitini arttırmak isteyip, istemediğini soruşturur. Bu kapsamda kullanıcılarına çeşitli avantajlı öneriler sunabilir.

Vakıfbank kredi kartı otomatik limit artırımı yapılması istenmiyor ise, bu durumda Vakıfbank şubelerine uğranır ya da müşteri hizmetleri aranarak limit artırımı istenmediği bildirilir. Böylece limit artırma işlemi otomatik olarak durdurulur.

Vakıfbank Sanal Alışveriş Limiti

Vakıfbank sanal alışveriş için kullanılan en güvenli ve pratik yöntem sanal kart kullanmaktır. Vakıfbank sanal kart kullanımı ile yurtiçinde ve/veya yurtdışında internet üzerinden rahatlıkla alışveriş yapılabilir

Sanal kart mobil bankacılık ve/veya internet bankacılığı üzerinden kolayca oluşturulabilir. Sanal kart için herhangi bir kart ücreti ödenmesi gerekmez.

Sanal kart limiti, kredi kartı kullanıcısının tercihine göre her ay hesap kesim tarihinde güncellenebilir. Aynı şekilde kart kullanıcısının tercihine bağlı olarak sanal kart limiti her hesap kesim tarihinde sıfırlanabilir.

Kredi kartı sahibi sanal alışverişlerinde asıl kartını kullanıyor ise, bu kez kullanabileceği kredi kartı limiti asıl kartın limiti ile eşdeğerdir. Sanal alışverişler için bir başka limit tanımlanmaz.

Vakıfbank Kredi Kartının Kullanıma Kapatılması

Vakıfbank kredi kartı kullanıma kapatılabilir. Böyle bir durum olması için yasalarla belirtilen şartlar şunlardır:

 • Eğer Vakıfbank kredi kartı borcuna ait asgari tutar bir takvim yılı içinde 3 kere ödenmedi ise kredi kartı nakit kullanıma kapatılır.
 • Eğer Vakıfbank kredi kartı asgari ödeme tutarı arka arkaya 3 kez ödenmedi ise bu sefer kart, hem nakit kullanıma hem de alışveriş kullanımına kapatılır.

Kullanıma kapatılmış bulunan kredi kartının tekrar kullanıma açılması ancak dönem borcunu tamamının ödenmesi ile mümkündür. Bir şekilde kullanıma kapatılmış ya da kullanımı sınırlandırılmış kredi kartı için limit artırma talebi istense de bu istek banka tarafından göz önüne alınmaz. Ancak dönem borcunun tamamı ödendikten sonra limit artışı talebi dikkate alınabilir.

Dönem borcunun tamamının ödenmesinin üzerinden 1 gün geçtikten sonra kredi kartı tekrar kullanılabilir hale gelir.

Vakıfbank Kredi Kartı  PeşineTaksit Uygulaması

Vakıfbank kredi kartı ile peşin alışverişler taksitlendirilebilir. Vakıfbank kredi kartları kullanılarak peşin alışverişlerin taksitlendirilmesi uygulamasına PeşineTaksit özelliği adı verilmektedir. PeşineTaksit özelliği bireysel kredi kartları ve Business Cardlar için maksimum 12 taksit olarak belirlenmiştir.

PeşineTaksit özelliği uygulandığında toplam 100 TL’yi geçen harcamalar için belirlenen aylık faiz oranı % 2’dir. BusinessCard’ lar için ise yapılan harcamalara uygulanacak faiz oranı kart sahibinin belirleyeceği taksit sayısına göre değişiklik gösterir. Bunlara ek olarak taksitlendirme yapıldığında faiz miktarı üzerinden KKDF+BSMV giderleri de alınır.

Taksitlendirme yapılması isteniyorsa bu talep bankaya hesap kesim tarihinden önce iletilmelidir. Bir dönem ya da daha fazla gecikme bulunan Vakıfbank kredi kartlarına PeşineTaksit uygulaması yapılmaz.

Taksitlendirme uygulaması iptal edildiği takdirde, iptal tarihinden itibaren faiz uygulaması yapılmaz. Bunun yerine iptal edilen taksit tutarının tamamı hesap ekstresine tek seferde ödenmek üzere yansıtılır.

Vakıfbank kredi kartı limit yükseltilmesi için yapılan uygulamalar bunlardır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz