Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

Tüketiciler kredi kartlarını bilinçli kullandığında oldukça çeşitli edinimler kazanabilir ve bazı bankalar diğerlerine nazaran bu konuda daha bonkör davranabilmektedir. Vakıfbank’ta alışveriş ve işlemlerinde tüketicilere kolaylıklar sağlamak ve çeşitli özel avantajlardan yararlanmak için kredi kartı almak isteyen tüketicilerin başvurabileceği bankalar arasında yer alır. Vakıfbank kredi kartı başvurusu 2017 – 2018 yılı içerisinde iki farklı kredi kartı ürünü için yapılabilmektedir; bireysel kredi kartı ve ticari kredi kartı. Hangi kredi kartının kullanılacağına karar verilmesinden önce kredi kartları ve sağladığı avantajlar hakkında bilgilenmekte yarar vardır.

Vakıfbank aracılığıyla kredi kartı alacak olan tüketicilerin sağlanacak avantajlar hakkında bilmesi gereken en önemli detay kredi kartlarının World özellikli olarak teslim edileceğidir. Bilindiği gibi World üyesi iş yeri ülkemizde 250 binden fazladır ve World özellikli kredi kartları The Banker tarafından dünyadaki en değerli kredi kartları arasında gösterilmiştir. World özelliğiyle edindiği Vakıfbank kredi kartı ile yaptığı alışverişleri uygun vade ve faiz imkanlarıyla taksitlendirebilen tüketicilerin borç öteleme, nakit avans, otomatik ödeme talimatı vb. isteklerini karşılaması da mümkündür.

Tüketiciler Vakıfbank kredi kartlarıyla yaptığı neredeyse her alışverişinden farklı oranlarda World Puan kazanır ve bu puanları isterse farklı alışverişlerde nakit para gibi isterse uçak bileti alımında mil hesaplamasına tabii tutulacak şekilde kullanabilir. Özellikle gıda ve akaryakıt harcamaları için bol miktarda World Puan veren Vakıfbank, bazı harcamaların nakit olarak yapılmasını mantıksız kılmış durumdadır.

Vakıfbank Kredi Kartları

Vakıfbank’ın kredi kartı yelpazesi ve bu kredi kartlarına sağladığı özellikler oldukça çeşitlidir, ancak Vakıfbank’ın en çok kullanılan kredi kartı Vakıfbank Worldcard’tır. Vakıfbank aracılığıyla alınabilecek kredi kartları, kazanılacak puan/mil ve yıllık kart aidatı ücretleri şu şekildedir;

Vakıfbank Worldcard – 64 TL yıllık kart aidatı, yapılan harcamalardan World Puan kazanımı. Vakıfbank Worldcard ile World üyesi iş yerlerinden yapılan alışverişlerden World Puan kazanılır.

Vakıfbank Worldcard Gold – 93 TL yıllık kart aidatı, yapılan harcamalardan World Puan kazanma imkanı. Vakıfbank Worldcard Gold ile hem Vakıfbank hem World üyesi iş yerlerinden yapılan alışverişlerden World Puan kazanılması mümkündür.

Vakıfbank Platinum Kart – 93 TL yıllık kart aidatı, yapılan harcamalardan World Puan kazanma imkanı. Platinum kart sahibi tüketiciler İstanbul içerisinde yapacağı çiçek ve meyve sepeti gönderimleri için % 10 ile % 25 arasında değişen indirim imkanlarına sahip olur.

Vakıfbank Business Kart – 54 TL yıllık kart aidatı, yapılan alışverişlerden World Puan kazanma imkanı. Business kredi kartı sahibi tüketiciler normalde kazanılabilecek World Puan oranının daha üstünde bir orandan yararlanır. Kazanılan World Puan’ların şirket harcamalarında kullanılması da mümkündür.

Vakıfbank Rail & Miles Kredi Kartı – 76 TL yıllık kart aidatı, yapılan alışverişlerden MİL kazanma olanağı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) aracılığıyla yapılan tren bileti harcamaları için yapılan harcamanın % 3,5’i kadar MİL puan kazanılması ve bu paranın yine bu alışverişlerde kullanılması mümkündür, sık tren seyahati yapanlar için yararlanılabilecek en iyi kredi kartı konumundadır.

Vakıfbank Taraftar Kartlar – 76 TL kredi kartı, yapılan alışverişlerden World Puan kazanma olanağı. World kartın sahip olduğu her avantajdan yararlanılabilinir, buna ek olarak taraftarı olunan takımın indirimlerinden ve sunduğu çeşitli avantajlardan yararlanma imkanı da edinilir.

Vakıfbank Belediye Kartlar – Yıllık kart aidatı yok, yapılan alışverişlerden World Puan kazanılır. Yardıma ihtiyacı olan tüketicilere destek olmak amacıyla oluşturulan kredi kartlarından birisidir ve belediye sınırları içerisinde çeşitli avantajlardan yararlanma olanağı bulunur.

Vakıfbank Kampüs Kart – Yıllık kart aidatı yok, yapılan alışverişlerden World Puan kazanılır. Kampüs kart, Vakıfbank’ın üniversite öğrencilerine özel olarak çıkardığı Like Card’ın sahip olduğu her avantaja sahiptir. Buna ek olarak yapılan alışverişlerden World Puan kazanılması da mümkündür.

Vakıfbank ASES Kart – Yıllık kart aidatı yok, yapılan alışverişlerden World Puan kazanılır. Ases kart sahibi tüketiciler anlaşmalı polis evleri, öğretmen evleri, misafirhaneler, kantin ve sosyal tesislerde yaptığı harcamalardan % 5 indirim elde eder. Bunun için Vakıf ve Sandık üyesi olunması şarttır.

Vakıfbank Kamu-SEN Kart – Yıllık kart aidatı yok, yapılan alışverişlerden World Puan kazanılır. Kamu-SEN üyesi personellerin yararlanabildiği bu kredi kartıyla yapılan alışverşilerden daha düşük alışveriş faiz oranı alınır.

Vakıfbank Öğretmenim Kart – Yıllık kart aidatı yok, yapılan alışverişlerden World Puan kazanılır. Öğretmenim kredi kartı sahibi öğretmenler yaptığı alışveriş, nakit çekim ve taksitlendirme işlemlerinde diğer kredi kartlarına nazaran çok daha düşük faiz oranıyla geri ödeme yapar.

Vakıfbank Milplus Platinum – 131 TL yıllık kart aidatı, yapılan alışverişlerden MİL puan kazanma olanağı. MilPlus Platinum kredi kartıyla yurt içerisinde ve yurt dışında uçak bileti almak isteyen tüketiciler normalde elde edeceği mil puanının 2 kat daha fazlasını kazanır.

Vakıfbank Tercih Kart – Kart aidatı yok, yapılan harcamalardan World Puan kazanılır. Tercih Kart sahibi tüketiciler ihtiyaçlarına en uygun kart özelliğinin tanımlamasını yapabilir ve World’ün avantajlı dünyasını kendisi için en iyi olacak şekilde düzenler.

Vakıfbank Şişli, Üsküdar Kart – Yıllık kart aidatı yok, yapılan harcamalardan World Puan kazanılır. Bu iki kredi kartından herhangi birisine sahip olan tüketici belirtilen ilçe sınırları içerisinde yaptığı harcamalarla belediyesinin yaptığı sosyal harcamalara destek olur ve World Puan kazanır.

Vakıfbank Bilgi Üniversitesi, İTÜ, Kafkas, Kırıkkale, Sivas, Tunceli, Yalova Gümüşhane Üniversitesi Kampüs Kart – Yıllık kart aidatı yok, yapılan harcamalardan World Puan kazanılır. Like Card’ın sahip olduğu her özelliğe sahip olan bu kredi kartlarıyla yapılan harcamalardan World Puan kazanılır ve öğrenime devam edilen süre boyunca aidat ödenmez.

Vakıfbank Kredi Kartı Alma Şartları

Vakıfbank aracılığıyla kredi kartı alacak tüketicilerin;

  • Düzenli bir gelire sahip olmaları,
  • Düzenli bir gelirleri yoksa kefil ya da garantör gösterebilmeleri,
  • Gelir düzeyine uygun bir limitte başvuru iletmeleri,
  • Gelir belgesi ibraz edebilmesi gerekir.

Buna ek olarak çok spesifik müşteri grupları için kredi kartları oluşturan Vakıfbank, örneğin Bilgi Üniversitesi Kredi Kartı’nın alınması için bu üniversitede öğrenci olunmasını, Öğretmenim Kredi Kartı için öğretmen olunmasını, Kamu-SEN kart için Kamu-SEN üyesi olunmasını vb. şart koşmaktadır. Bu nedenle kredi kartı başvurusu yaparken ilgili kredi kartının hangi özelliklere sahip olduğunu da öğrenmekte yarar var.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank, kredi kartı edinmek isteyen tüketicilerin yararlanabileceği farklı başvuru kanalları oluşturmuş durumdadır. Bu kapsamda kredi kartı başvurusu iletecek tüketicilerin kendisine en uygun yöntemi seçmesi ve gerekli prosedürleri yerine getirmesi esastır.

Başvuru Yöntemleri

Vakıfbank’a herhangi bir kredi kartı için başvuru iletecek tüketiciler bu isteğini internet, SMS, banka şubeleri ya da telefon bankacılığı ile yerine getirebilir.

İnternetten Başvuru

Vakıfbank Worldcard kredi kartı için başvuru iletecek tüketiciler başvurusunu bir web uygulaması aracılığıyla rahatlıkla yapabilmektedir. Bu kapsamda tüketicilerin tek yapması gereken https://webservis4.vakifbank.com.tr/webUzunBasvuru/default.aspx web sayfasına giriş yapmak, kredi kartı başvurusu butonuna tıklamak, sözleşmeyi onaylamak ve istediği kredi kartı için gerekli bilgileri doldurarak başvur bağlantısını takip etmektir.

SMS ile Başvuru

Vakıfbank’ta SMS bankacılığı ile hizmet veren kurumlar arasındadır ve bu kapsamda tüketiciler şubeye gitmeden SMS ile kredi kartı başvurusu yapma imkanına sahiptir. SMS ile kredi kartı başvurusu yapacak tüketiciler VB (boşluk) TCKN yazıp 5724’e SMS atarak bu isteğini yerine getirebilir.

Vakıfbank’a ait bir kredi kartı olan ve bir yakınına ek kart çıkartmak isteyen tüketicilerin ek kart başvurusu için EKKART (boşluk) Ek Kart Verilecek Kişinin TCKN Bilgisi yazıp 5724’e SMS atabilir.

SMS ile yapılan başvurular çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilecek ve sonuç başvurunun iletildiği GSM numarasına ulaştırılacaktır.

Banka Şubeleri Aracılığı ile Başvuru

Vakıfbank şubeleri aracılığıyla kredi kartı başvurusu yapacak tüketiciler yüksek limitli bir kredi kartı başvurusu yapmayacaksa nüfus cüzdanını yanında bulundurmak şartıyla herhangi bir şubeden yararlanabilir. Öğrenci olanların öğrenci belgesini, yüksek limitli kredi kartı başvurusu yapacakların gelir belgesini yanında bulundurması gerekir.

Telefon Bankacılığı Üzerinden Başvuru

Kredi kartı başvurusunu bir müşteri temsilcisi ile birlikte yapmak isteyen tüketicilerin öncelikle 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank çağrı merkezini araması gerekir. Tüketiciler çağrı merkezini aradıktan sonra Kredi Kartı İşlemleri > Başvurular adımını takip etmelidir.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Vakıfbank kredi kartı için başvuru ileten tüketicilerin başvuru akıbetini sorgulama imkanı bulunur. Bu kapsamda tüketiciler için çağrı merkezinde bir menü oluşturan Vakıfbank, 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezinin aranmasına istinaden Kredi Kartı İşlemleri > Başvuru Akıbetinin Sorgulanması adımlarını taki peden tüketicilere başvurularının ne durumda olduğuyla ilgili bilgi paylaşmaktadır. Yine banka şubeleri aracılığıyla da bilgi edinilebilir. Aynı zamanda internet üzerinden de buraya tıklayarak başvuru sonucu sorgulaması gerçekleştirilebilir.

Vakıfbank Kredi Kartı Kaç Günde Gelir

Vakıfbank tarafından sağlanan kredi kartları merkez basım özellikli olarak kargoyla tüketici adresine gönderilir. Bu nedenle tüketicinin kredi kartını edinmeden önce bir süre beklemesi gerekebilir. Çoğu zaman başvurusu olumlu sonuçlanan tüketicinin kredi kartı 2 gün sonra basılır ve kuryeye teslim edilir. Kuryeye teslim edilmesine istinaden kart en geç 10 iş günü içerisinde daha önceden belirtilen adrese ulaştırılır. Şehir merkezleri için bu süre 5 gün gibi çok daha kısa olabilirken, taşrada oturan tüketicilerin kredi kartlarını en yakın banka şubesinden alması dahi gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir