Vakıfbank İban Numarası Sorgulama, Öğrenme

vakifbank iban numarasi sorgulama nasil yapilir
vakifbank iban numarasi sorgulama nereden yapilir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Vakıfbank iban numarası sorgulama ve öğrenme işlemi yapmak için farklı birçok yöntem vardır. Şubelere giderek veya internet üzerinden başvuru yaparak Vakıfbank iban numarası öğrenebileceğiniz gibi mobil uygulamasını kullanarak veya çağrı merkezini arayarak da öğrenebilirsiniz. Hesap numarası, kart numarası ve benzeri bilgilerle iban numarası sorgulaması yapabileceğiniz gibi sadece T.C. kimlik numaranızla başvuru yaparak da iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

Şubelerden Vakıfbank iban Numarası Sorgulama

Şubeye giderek iban sorgulama yapmak isteyen müşterilerin, yanlarında üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı kimlik belgelerini götürmeleri gerekmektedir. Şubeye gittikten sonra ilk olarak işlem yapabilmek için gişelerden sıra numarası alınmalıdır. Sıra size geldiği zaman veznenin üzerindeki numara bölümünde sıra numaranızı yanmaktadır. Sıra numaranız yanıp sıra size geldiğinde sıra numara kağıdını vezneye vererek iban bilgilerinizi öğrenmek istediğinizi söylemelisiniz. Bunun ardından veznedar kimlik bilgilerinize bakarak sistem üzerinden eşleme olup olmadığını kontrol eder. Bu süreçte kimlik bilgilerinizin banka hesabınız ile eşleşip eşleşmediği kontrol edilir. Birden fazla hesabınız bulunması durumunda hangi hesaba ait iban bilgilerin öğrenmek istediğiniz sorulur ve teyit edilir. Bilgileriniz ile hesabınızın tam olarak eşlemesi halinde banka çalışanı size iban numaranızı söyler.

Çağrı Merkezinden İban Numarası Sorgulama

Çağrı merkezlerini arayarak iban numarası sorgulama yapmak için 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezinin aranması gerekmektedir. Arama sonrası telesekreter tarafından verilen komutlarla uygun tuşlamalar yapılarak müşteri temsilciliğine bağlanılmalıdır. Farklı müşterilere hizmet veren müşteri temsilcilerinin sizinle irtibata geçmesi için bir müddet beklenmelidir. İşleminizi alan ve bağlantıyı kabul eden müşteri temsilcisine genel hesap bilgilerini verdikten sonra Vakıfbank iban numarası sorgulaması yaptığınızı söylemeniz yeterli olacaktır. Güvenlik amacıyla verdiğiniz bilgilerin kontrolünü yapan müşteri temsilcisi işlemin ardından iban numaranızı sizinle paylaşacaktır.

Mobil Bankacılık Uygulaması ile İban Numarası Öğrenme

Mobil bankacılık uygulamasından iban sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bunun için öncelikle Vakıfbank Mobil Bankacılık uygulamasını akıllı cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Ardından indirilen uygulamayı açarak giriş sayfasında bulunan “Bireysel/Ticari” seçeneklerinden size uygun olanı seçmelisiniz. Ardından giriş yapabilmek için T.C. kimlik numaranızı veya müşteri numaranızı ilk bölüme yazınız. İkinci bölüme bankacılık şifrenizi yazarak giriş yap seçeneğini işaretleyiniz. Bu işlemin ardından hesabınıza bağlı telefon numaranıza güvenlik kodu gelmektedir. Gelen kodu güvenlik kodu yazılı bölüme yazdıktan sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra ana ekranda isim ve soyisim gibi genel bilgilerin yazılı olduğu ana ekran çıkmaktadır. Bu ekrandan tüm hesaplarınızdaki toplam bakiyeyi görebilirsiniz. Hesaplarım menüsünü açarak iban numarasını öğrenmek istediğiniz hesabın üzerine tıklayınız. Buradan hesabınızın içindeki bakiyeyi, kullanılabilir bakiyeyi ve limitinizi görebilirsiniz. Vadesiz hesap isminin altında yer alan numara hesap numarasıdır. Hesap numaranızın altında yer alan ve TR ile başlayan 24 haneli numara öğrenmek istediğiniz iban numarasıdır.

İnternet Bankacılığı ile İban Numarası Sorgulama

İnternet bankacılığı kullanarak iban numarası öğrenme işlemi yapmak için https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/ibanogren/Subesiz2/IbanOgren.aspx internet adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra site içinde Vakıfbank iban numarası öğrenmek için iki alternatif seçeneği vardır. İlki kart ve hesap numaranızı kullanarak iban numarası sorgulaması yapmak, ikincisi yatırım hesap numarası ile iban sorgulaması yapmaktır. Kart numarası hesap kartınızın üzerinde yazan dörder dörder ayrılmış olarak yazılı olan 16 haneli numaradır. Bu numarayı yazarak kolaylıkla iban numaranızı öğrenebilirsiniz. İlk seçenekte kart/ hesap numaranızı, ikinci seçenekte ise yatırım hesap numaranızı yazdıktan sonra iban öğren bölümünü tıklayarak iban numaranıza erişim sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz