Vakıfbank Engelli Kredi Kartı Nasıl Alınır? Başvuru ve Şartları Nelerdir?

vakıfbank engelli kredi kartı nasıl alınır
vakıfbank engelli kredi kartı nasıl alınır

Vakıfbank engelli bireylere kredi kartı hizmeti sunuyor. Bankalar engelli olun ya da olmayın kredi kartı verecekleri kişilerde öncelik olarak düzenli bir gelir sahibi olmasına dikkat ederler. Engelli vatandaşlar aldığı maaşı belgeledikleri takdirde kolayca kredi kartı alabilirler ancak maaşlarının üzerinde herhangi bir haciz vs. olmaması gerekmektedir.

Çünkü kredi kartı veren bankaların diğer önem verdikleri konulardan biri de vatandaşın kredi notunun yüksek olmasıdır. Vakıfbank kredi kartı almak isteyen engelli bireylerin nüfus cüzdanı, gelir belgesi, 1 adet vesikalık fotoğraf ve ikametgâh ile şubeye başvurmaları yeterli. Ayrıca bankanın engelli müşterilerine sunduğu Engelsiz Yaşam ATM hizmeti de mevcut.

Ayrıca Engellilere Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızıda okuyabilirsiniz.

Engelsiz Yaşam ATM’leri

Vakıfbank Engelsiz Yaşam ATMleri
Vakıfbank Engelsiz Yaşam ATMleri

Ortopedik engeli olan müşteriler için Engelsiz Yaşam ATM’leri ekran ve klavye yüksekliği ile fiziksel konumu tekerlekli sandalye ile erişime uygun hale getirilmiş. Banka müşterisi olsun veya olmasın tüm bankaların görme engeli olan müşterileri, banka kartları (debit) ve kredi kartları ile sesli işlem yapma özelliği olan Vakıfbank Engelsiz Yaşam ATM’lerinden bir kulaklık yardımıyla işlemlerini sesli olarak gerçekleştirebilir.

Göz Atabilirsiniz;

Sesli işlem yapılabilen Engelsiz Yaşam ATM’leri hakkında bilinmesi gerekenler, görme engeli olan, görmekte güçlük çeken veya işlemlerini sesli olarak yapmayı tercih eden Banka ve diğer bankaların müşterileri, Engelsiz Yaşam ATM’lerinden yararlanabilir.

Engelsiz Yaşam ATM’lerinden aşağıdaki işlemler gerçekleştirilebilir:

  • Para çekme
  • Para yatırma
  • Bakiye sorgulama
  • Kredi kartı borcu sorgulama
  • Kredi kartı borcu ödeme
  • Nakit avans

Engelsiz Yaşam ATM’lerinden sesli işlem yapabilmek için standart 3.5 mm kulaklık kullanılması gereklidir. ATM’lerimizde yer alan “KULAKLIK GİRİŞİ” etiketinin üstündeki girişe kulaklık takılarak sesli işleme başlanır.

Sesli işlem menüsüne ulaşmak için öncelikle kulaklığın, ardından kartın ATM’ye takılması gereklidir.

İşlem sırasında kullanılması gereken ATM bölmeleri, Braille alfabesi ile yazılmış kabartma etiketler ile belirtilmiştir.

İşlem sırasında kulaklık Engelsiz Yaşam ATM’sinden çıkartılırsa, işlem sonlanır ve kart iade edilir.

İşlem sonunda makbuz alınabilir.

Sizler için bu yazımızda Vakıfbank Engelli Kredi Kartı ve avantajları anlatmaya çalıştık.

Ayrıca Engelli Kredi Kartı İçin Gereken Belge ve Şartlar başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz